Искать


 

П'ятница, 04 Травень 2018 10:49

Надаємо роз’яснення щодо кваліфікаційних вимог до членів комісій з розслідування нещасного випадку

Оцените материал
(0 голосов)

Надаємо роз’яснення щодо кваліфікаційних вимог до членів комісій з розслідування нещасного випадку

 

    До інформаційно-консультаційного пункту відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Головного управління Держпраці у Луганській області надходять запитання щодо кваліфікаційних вимог до членів комісій з розслідування нещасного випадку, зокрема частим питанням є наступне: Чи повинен член комісії проходити навчання з питань охорони праці? Тож, надаємо роз’яснення з цього приводу.

    Відповідно до вимог пункту 11 Порядку до складу комісії з розслідування нещасного випадку входять:

  • керівник (спеціаліст) служби охорони праці або посадова особа, на яку роботодавцем покладено виконання функцій з охорони праці (голова комісії);                                         
  • представник Фонду за місцезнаходженням підприємства;
  • представник первинної профспілки (у разі наявності на підприємстві кількох профспілок — представник профспілки, членом якої є потерпілий, а у разі відсутності профспілки — уповноважена найманими працівниками особа з питань охорони праці);
  • представник підприємства,
  • інші особи.

    Згідно з вимогами Закону України "Про охорону праці" посадові особи, діяльність яких пов'язана з організацією безпечного ведення робіт, уповноважені найманими працівниками особи з питань охорони праці під час прийняття на роботу і періодично, один раз на три роки, проходять за рахунок роботодавця навчання та перевірку знань з питань охорони праці, порядок яких регламентовано Типовим положенням про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженим наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15 і зареєстрованим в Мін'юсті України 15.02.2005 за № 231/10511 (далі — Типове положення).

    До програм навчання з охорони праці в обов'язковому порядку включаються питання щодо вивчення основних вимог Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві.

    У пункті 1.3 Типового положення зазначено, що його вимоги є обов'язковими для виконання усіма центральними, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, бюджетними установами та суб'єктами господарської діяльності (далі — підприємства) незалежно від форми власності та видів діяльності.

    Таким чином, для участі в роботі комісії з розслідування нещасних випадків на підприємстві повинні залучатися особи, які згідно з чинним законодавством пройшли навчання і перевірку знань з питань охорони праці.

 

Прочитано 88 раз Последнее изменение П'ятница, 04 Травень 2018 10:52
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация