Искать


 

Четвер, 28 Грудень 2017 07:38

Інспектором ГУ Держпраці проведено семінар та тренування для працівників АДС Новопсковського МРУЕГГ

Оцените материал
(2 голосов)

Інспектором ГУ Держпраці проведено семінар та тренування для працівників АДС Новопсковського МРУЕГГ

    Згідно з Планом роботи Відділу державного нагляду в газовому комплексі Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області на ІV квартал 2017 року інспекторським складом відділу протягом тижня – з 20 по 27 грудня 2017р. проведено ряд превентивних заходів за участю представників  підприємств.   

    Одним з таких заходів став проведений 21 грудня для працівників аварійно-диспетчерської служби Новопсковського МРУЕГГ семінар на тему «Вимоги до організації роботи аварійно-диспетчерських служб». В ході заходу головний державний інспектор розглянув з його учасниками основні пункти Правил безпеки систем газопостачання (НПАОП 0.00-1.76-15). Основна увага була приділена восьмому розділу «Вимоги до організації роботи аварійно-диспетчерських служб», зокрема присутні поновили свої знання з наступних пунктів:

    «8.1. Контроль і оперативно-диспетчерське керівництво планово-профілактичними та аварійно-відновлювальними роботами на об'єктах Єдиної газотранспортної системи України з урахуванням вимог охорони праці здійснюються газорозподільними підприємствами відповідно до вимог чинного законодавства України. Локалізація і ліквідація аварійних ситуацій здійснюються аварійно-диспетчерською службою (аварійна газова служба) "104" (далі - АДС), її філіями і постами, що працюють цілодобово і без вихідних.

    Служби АДС повинні забезпечуватись:

   проводовим телефонним зв’язком "104" відповідно до вимог Національного плану нумерації України, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 23 листопада 2006 року № 1105, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07 грудня 2006 року за № 1284/13158, зблокованим з засобами запису телефонних переговорів;

   телефонним зв’язком з пожежно-рятувальною службою, швидкою медичною допомогою, міліцією, енергопостачальними організаціями;

   автономними засобами зв’язку;

   технологічними схемами газопроводів високого і середнього тисків населених пунктів з чисельністю населення понад 50 тис. чоловік;

   планшетами газопроводів масштабом не більше 1:1000 або комп’ютерними геоінформаційними схемами газопроводів.

    Чисельність і технічне оснащення АДС (філій) встановлюється керівництвом газорозподільного підприємства, виходячи із характеру та обсягів заявок, що надходять на "104", з врахуванням місцевих умов і місця дислокації, з урахуванням необхідності прибуття бригади АДС на місце аварій не пізніше ніж за 40 хвилин. На аварійний виклик бригада АДС повинна виїхати протягом 5 хвилин.

    8.2. Експлуатаційні дільниці газорозподільних підприємств, які не мають у своєму складі АДС, повинні обслуговуватися найближчою АДС газорозподільного підприємства. Закріплення за АДС зони обслуговування здійснюється наказом по газорозподільному підприємству.

    8.14. Для забезпечення своєчасного виконання аварійно-відновлювальних робіт газорозподільні підприємства повинні мати запас матеріалів і запасних частин об’єктового рівня, створений відповідно до вимог Порядку створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 березня 2001 року № 308».

    Після оприлюднення зазначеної інформації головний державний інспектор навів приклади порушень правил безпечної експлуатації газового обладнання та виступив з ініціативою проведення наприкінці семінару практичної частини - виконання тренувальних занять. Під час цієї частини заходу співробітники АДС Новопсковського МРУЕГГ виконали тренування на тему «Припинення подачі газу у зв’язку з спрацюванням ЗЗК в ГРП» на навчально-тренувальному майданчику Новопсковського МРУЕГГ. Всі роботи виконано задовільно.

    Окрім цього заходу, інспектори відділу протягом звітного періоду провели ряд інших превентивних заходів під час яких з працівниками підприємств області обговорено  такі теми як «Безпечна експлуатація ДВК житлових і громадських будинків», «Безпечне використання природного газу у побуті», «Безпека при використанні газу на виробництві», «Захист газопроводів від електрохімічної корозії», «Вимоги правил безпеки під час обслуговування газовикористовувального обладнання». Активна робота в цьому напрямку триває.

 

Прочитано 139 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация