Искать


 

Вівторок, 19 Грудень 2017 14:30

В ГУ Держпраці відбулось ряд лекцій на тему: «Електронна петиція, як форма колективного звернення громадян»

Оцените материал
(0 голосов)

В ГУ Держпраці відбулось ряд лекцій на тему: «Електронна петиція, як форма колективного звернення громадян»

    Протягом грудня 2017 року, відповідно до плану роботи на ІVквартал 2017 року, головним спеціалістом сектору звернення громадян та доступу до публічної інформації були проведені лекції для працівників Управління гірничого нагляду, відділу експертної  роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг і відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Головного управління Держпраці у Луганській області на тему: «Електронна петиція, як форма колективного звернення громадян».

    Під час лекції було висвітлено інформацію про те, що Законом України «Про звернення громадян» передбачено, що громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

    02 липня 2015 року Верховна Рада прийняла зміни до ст. 5 Закону України «Про звернення громадян» у якій встановлено, що особливою формою колективного звернення громадян до Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів та органів місцевого самоврядування є електронна петиція, та доповнила ІІ Розділ Закону ст. 23-1, де регламентовано порядок подання та розгляду електронних петицій.

    Окремо було звернуто увагу, щодля створення електронної петиції ініціатор (особа чи група осіб) має сформулювати суть звернення та розмістити текст на офіційному сайті органу влади, до якого вона спрямована та що у змісті електронної петиції в Україні забороняються: заклики до повалення конституційного ладу України, заклики до порушення територіальної цілісності України, заклики до вчинення терористичних актів, пропаганда війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової та релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, інформація, що принижує честь і гідність, права і законні інтереси осіб, матеріали та висловлювання, що представляють загрозу національним інтересам і національній безпеці України, матеріали порнографічного та сексуального характеру, передвиборчі матеріали, комерційні та рекламні матеріали.

Lekcia 2

    Під час лекції були розглянуті та розкриті такі питання: де і як оприлюднюється електронна петиція, яку кількість підписів  повинна зібрати, в який строк розглядається. До присутніх було доведено, що для опрацювання петиції створюється спеціальна робоча група, до складу якої мають входити як працівники офіційних органів, так і представники громадськості, фахівці сфери, якої торкається електронне звернення. Було обговорено процес розгляду електронної петиції робочою групою. Слухачам лекції було доведено, що публічне оголошення рішення глави держави щодо електронної петиції оприлюднюється на веб-сайті офіційного інтернет-представництва Президента України, а його відповідь – у спеціальному розділі з питань електронних петицій зазначеного сайту.

    Окрему увагу учасників лекції було звернуто на те,що Президентом України (а за законом і Кабінетом Міністрів України, і народними депутатами України) за результатами розгляду електронної петиції можуть бути розроблені та внесені у відповідному законодавчому порядку на розгляд Верховної Ради України законопроекти, що направлені на вирішення питань, які поставлені в електронній петиції. Також слухачам лекції було нагадано, щоконтроль за дотриманням законодавства про звернення громадян відповідно до своїх повноважень,згідно статті 28 ЗУ «Про звернення громадян», здійснюють Верховна Рада України, народні депутати України, Президент України, Кабінет Міністрів України, Уповноважений з прав людини Верховної Ради України, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські, районні, районні в містах Києві та Севастополі державні адміністрації, сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі комітети, депутати місцевих рад, а також міністерства, інші центральні органи виконавчої влади щодо підпорядкованих їм підприємств, установ та організацій.

    Метою проведення лекцій було ознайомлення працівників Головного управління з поняттям електронна петиція та набуття нових знань, які допоможуть їм у подальшій роботі.

 

Прочитано 43 раз Последнее изменение Четвер, 21 Грудень 2017 07:34
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация