Искать


 

Середа, 22 Листопад 2017 08:55

Фахівцями ГУ Держпраці проведено ряд превентивних заходів та засідання Ради фахівців служб охорони праці підприємств машинобудівельної галузі

Оцените материал
(2 голосов)

Фахівцями ГУ Держпраці проведено ряд превентивних заходів та засідання  Ради фахівців служб охорони праці підприємств машинобудівельної галузі

 

    З 15 по 21 листопада 2017 року фахівці Головного управління Держпраці у Луганській області, відділу державного нагляду в енергетиці, в металургії та у машинобудуванні провели ряд превентивних заходів, спрямованих на підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки на підприємствах області, зокрема, проведено 6 нарад, 7 семінарів та  3 лекції.

    Під час превентивних заходів з працівниками підприємств м. Лисичанська, Сєвєродонецька, Рубіжного та Кремінної обговорювались такі теми:

   - дотримання порядку при проведенні розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві;

   - виконання заходів по підготовці до осінньо-зимового періоду 2017-2018 рр.;

   - вимоги безпеки при експлуатації електроустановок;

   - виконання вимог з організації безпечного ведення вогневих робіт.  

    Також за звітній період надано 5 консультацій з питань охорони праці та промислової безпеки:

   13 листопада – працівнику ТОВ "Старобільський машинобудівний завод" на тему: «Порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту»;

   14 листопада – працівнику Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної установи «Центральна міська лікарня імені Титова» (м. Лисичанськ) на тему: «Порядок проведення навчання  і перевірки знань з питань охорони праці»;

   15 листопада – працівнику ДП "Укршахтгідрозахист" (м. Лисичанськ) на тему: «Порядок складання списку працівників,  які мають право  проведення  оперативних переговорів»;

   16 листопада – працівнику ФОП Сердечний С.І. (м. Рубіжне) на тему: «Організація та виконання робіт на висоті»;

   17 листопада – працівнику ТОВ "Союзенергомаш" (м.Сєвєродонецьк) на тему: «Правила охорони праці під час холодного оброблення металів».

    Окрім цього, 20 листопада фахівці відділу провели засідання Ради фахівців служб охорони праці підприємств машинобудівної галузі при Головному управлінні Держпраці у Луганській області на ТДВ «Попаснянський ВРЗ». В заході прийняли участь посадові особи ТДВ «Попаснянський ВРЗ», ТОВ «Листрансмаш» та головні державні інспектора відділу  державного нагляду в енергетиці, в металургії та у машинобудуванні.

    На черговому засіданні Ради її учасники, підсумовуючи роботу у 3 кварталі 2017 року, розглянули наступні питання:

  1. Звіт Голови Ради щодо виконання плану роботи Ради фахівців служб охорони праці підприємств машинобудівельної галузі за 3 квартал 2017 ріку.
  2. Стан охорони праці та промислової безпеки, аналіз виробничого травматизму на підприємствах машинобудівної галузі за 9 місяців 2017 року.
  3. Готовність підприємств до роботи у осінньо-зимовий період 2017-2018рр.
  4. Умови укладання та виконання договорів підряду серед працівників, що залучаються підрядними (субпідрядними) організаціями до проведення робіт на територіях підприємств.
  5. Внесення пропозицій щодо розробки та затвердження плану роботи Громадської Ради на 2018 рік.

    В ході заходу присутні заслухали голову Ради, який  проінформував про виконання плану роботи Ради фахівців служб охорони праці підприємств машинобудівельної галузі у 3 кварталі 2017 ріку та повідомив, що в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року, кількість нещасних випадків в машинобудівної галузі зменшилась на 3 випадки (1 проти 4). Члени Ради повідомили про готовність підприємств до роботи у осінньо-зимовий період 2017-2018рр.

    Фахівці ГУ Держпраці зазначили, що «Проведений аналіз останніх нещасних випадків, що сталися з працівниками під час виконання підрядних робіт на територіях підприємств, організацій та установ, свідчить про те, що вимога щодо створення здорових і безпечних умов праці працівників у більшості випадків оминається підрядником, який заключає цивільно-правові договори з фізичними особами (далі - виконавці робіт), де на виконавця покладається самостійна організація виконання роботи на свій ризик».

    Присутнім було нагадано, що відповідно до пункту 65 Загальних умов укладання та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, затверджених постановою КМУ від 01 серпня 2005 року № 668 (далі – Загальні умови), субпідрядники, що залучаються до виконання робіт, повинні  відповідати кваліфікаційним та іншим вимогам, передбаченим у договорі підряду  (мати ліцензію (дозвіл) на виконання робіт, визначених договором субпідряду, досвід виконання аналогічних видів робіт та ресурси, достатні для їх виконання тощо).

    За результатами обговорення зазначених питань вирішили на підставі одностайного голосування наступне:

  1. Інформацію доповідачів взяти до відома.

   2.Розробити профілактичні заходи, спрямовані на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасних випадків на виробництві, професійних захворювань та інших випадків загрози здоров’ю застрахованих, викликаних умовами праці, а також для пропаганди безпечних умов праці.

  1. Надати пропозиції щодо складання плану роботи Ради фахівців на 2018 рік.
  2. Визначити наступне засідання  Ради фахівців служб охорони праці підприємств машинобудівної галузі в березні 2018 року.
  3. Проводити обмін досвідом у сфері організації систем управління охороною праці на підприємствах галузі.

    Складено відповідний протокол з прийнятими рішеннями, який направлено до обов’язкового розгляду в Управління нагляду в промисловості і на об`єктах підвищеної небезпеки Головного управління Дежпраці у Луганській області.

 

Прочитано 142 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация