Искать


 

П'ятница, 06 Жовтень 2017 12:23

Інспекторами ГУ Держпраці проведено семінар у Попаснянському центрі зайнятості

Оцените материал
(0 голосов)

Інспекторами ГУ Держпраці проведено семінар у Попаснянському центрі зайнятості

    05 жовтня 2017р. інспекторами Управління з питань праці ГУ Держпраці у Луганській області було проведено семінар на тему «Праця жінок» у Попаснянському центрі зайнятості. Під час заходу інспекторами відділів державного нагляду в сфері трудових відносин та державного нагляду додержання законодавства соціального страхування була надана наступна інформація присутнім.

   Розпочинаючи семіанр, інспектори ГУ Держпраці проінформували про деякі особливості працевлаштування жінок: «Відповідно до статті 184 КЗпП України законодавством забороняється відмовляти жінкам у прий­нятті на роботу і знижувати їм заробітну плату у зв'язку з ва­гітністю або наявністю дітей віком до 3 років, самотнім мате­рям, що мають дитину до 14 років або дитину-інваліда. При відмові їм у прийнятті на роботу власник або уповноважений ним орган зобов'язаний повідомити про причини відмови в письмовій формі».  

   Основна частина заходу була присвячена гарантіям та пільгам, які мають працюючі жінки, в залежності від  умов праці. Так, недо­пустимо залучати жінок до робіт у нічний час, до понаднормо­вих робіт, до робіт у вихідні дні і направляти у відрядження вагітних жінок, а також жінок, які мають дітей віком до З років (ст. 176 КЗпП України).

    Згідно зі ст. 54 КЗпП України нічним вважається час із 22-ї години вечора до 6-ї години ранку. Якщо на цей час при­падає тільки частина зміни (наприклад, 2 години), то й у цьо­му разі жінок не можна залучати до роботи.

    Жінки, які мають дітей віком від 3 до 14 років або дітей-інвалідів, не можуть залучатися до понаднормових робіт або направлятися у відрядження без їхньої згоди (ст. 177 КЗпП України). Відмова жінки в таких випадках не може розгляда­тися як порушення трудової дисципліни.

    До вирішення питання про надання вагітній жінці від­повідно до медичного висновку іншої роботи, що є легшою і виключає вплив шкідливих чинників, вона підлягає відсто­роненню від роботи зі збереженням середнього заробітку за всі пропущені з цієї причини робочі дні за рахунок підприємс­тва, установи, організації (ст. 178 КЗпП України).

IMG 20171005 092636

    Жінки, які мають дітей віком до 3 років, у разі неможли­вості виконання попередньої роботи переводяться на іншу зі збереженням середнього заробітку на попередній роботі до до­сягнення дитиною 3-річного віку. Якщо заробіток на легшій роботі вищий, ніж той, який вони отримували до переведен­ня, то їм виплачується фактичний заробіток.

    Жінкам, які працюють на роботах зі шкідливими умовами праці, що дає право на додаткову відпустку, період виконан­ня інших робіт у зв'язку з вагітністю включається в стаж для додаткової відпустки.

    Відпустка жінкам у зв'язку з вагітністю і пологами на­дається тривалістю 70 календарних днів до пологів і 56 (у разі ускладнення пологів, народження двох і більше дітей або якщо жінка відповідно до Закону України "Про статус і со­ціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чор­нобильської катастрофи" належала до І—IV категорії — 70) календарних днів після пологів. Ці дні розраховуються су­марно і надаються жінкам цілком незалежно від кількості днів, фактично використаних до пологів, а також, на їхнє ба­жання, надається частково оплачувана відпустка для догля­ду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку з оплатою за ці періоди допомоги з державного соціального страхування (ст. 179 КЗпП України).

     Після оприлюднення цієї інформації, інспектори ГУ Держпраці відповіли на додаткові питання присутніх щодо різних аспектів теми семінару. Завдяки проведенню таких заходів підвищується рівень обізнаності громадян у тих чи інших аспектах трудового законодавства, що має позитивний вплив на дотримання законів на підприємствах, в установах та організаціях області. 

 

Прочитано 224 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация