Искать


 

Понеділок, 18 Вересень 2017 11:13

Інспектори ГУ Держпраці надали консультації щодо атестації робочих місць робітників ТОВ «Лізінвест» та Лисичанської станції швидкої медичної допомоги

Оцените материал
(1 Голосовать)

Інспектори ГУ Держпраці надали консультації щодо атестації робочих місць робітників ТОВ «Лізінвест» та Лисичанської станції швидкої медичної допомоги

    Інспекторським складом відділу експертизи умов праці Управління з питань праці ГУ Держпраці у Луганській області постійно приділяється увага превентивним заходам, спрямованим на висвітленні та роз’ясненні питань щодо атестації робочих місць на підприємствах області.

    Так, нещодавно інспекторами відділу були організовані виїзні консультації для працівників ТОВ «Лізінвест» (м. Рубіжне) та Лисичанської комунальної лікувально-профілактичної станції швидкої медичної допомоги, метою яких було поліпшення рівня підготовки документів з атестації робочих місць.

    Під час консультацій найчастішим питанням, серед тих, що ставили представники підприємств фахівцям ГУ Держпраці було наступне: «Якими нормативними актами слід керуватися для визначення переліку робочих місць, на яких потрібно проводити атестацію робочих місць за умовами праці?»

IMG 20170726 080857

    Відповідаючи на це питання, інспектори відділу експертизи умов праці звернули увагу представників підприємств на те, що правову основу для проведення атестації робочих місць за умовами праці є ряд чинних законодавчих та нормативних актів з питань охорони і гігієни праці, в тому числі:

   - Списки виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2016 р. № 461;

   - Списки виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість працівників на роботах в яких дає право на щорічну додаткову відпустку, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17 листопада 1997 р. № 1290 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 13 травня 2003 р. № 679, зі змінами);

   - Перелік виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2001 р. № 163.

    Окрім роз’яснення цього аспекту атестації робочих місць, фахівці ГУ Держпраці надали ряд відповідей на інші питання. Завдяки проведенню цього заходу представники підприємств отримали корисну інформацію щодо правильності оформлення документації з атестації робочих місць. Робота з організації подібних заходів триває.

 

Прочитано 208 раз Последнее изменение Понеділок, 18 Вересень 2017 11:27
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация