Искать


 

Субота, 19 Серпень 2017 07:21

У Лисичанському центрі зайнятості обговорили особливості праці неповнолітніх

Оцените материал
(0 голосов)

У Лисичанському центрі зайнятості обговорили особливості праці неповнолітніх

    17 серпня 2017 року у Лисичанському міському центрі зайнятості головними державними інспекторами відділу державного нагляду додержання законодавства загальнообов’язкового соціального страхування Управління з питань праці ГУ Держпраці у Луганській області був проведений семінар на тему «Молодь на ринку праці», під час якого присутнім були надані роз’яснення щодо прав неповнолітніх та молоді у трудових правовідносинах.

    На початку семінару увагу присутніх було акцентовано на мінімальному віці підлітка, з якого його можна прийняти на роботу: «Не допускається прийняття на роботу осіб молодше шістнадцяти років. За згодою одного із батьків або особи, що його замінює, можуть, як виняток, прийматись на роботу особи, які досягли п'ятнадцяти років. Для підготовки молоді до продуктивної праці допускається прийняття на роботу учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладів для виконання легкої роботи, що не завдає шкоди здоров'ю і не порушує процесу навчання, у вільний від навчання час по досягненні ними чотирнадцятирічного віку за згодою одного з батьків або особи, що його замінює».

    Також було зазначено, що усі особи віком до 18 років приймаються на роботу тільки після попереднього медичного обстеження і надалі, по досяг­ненні 21 року, щорічно підлягають обов'язковому медичному огляду (ст. 191 КЗпП України). Якщо медичний висновок лікувальної установи є позитив­ним, підліток працює далі. Якщо під час огляду встановлено, що певна робота негативно впливає на його здоров'я (медична установа дає висновок про неможливість використання праці такої особи на цій роботі), то власник або уповноважений ним орган зобов'язаний перевести такого підлітка на іншу, не про­типоказану йому роботу. Окрім цього, забороняється залучати працівників молодше вісімнадцяти років до нічних, надурочних робіт і робіт у вихідні дні. Згідно Кодексу законів про працю України на кожному підприємстві, в установі, організації має вестися спеціальний облік працівників, які не досягли вісімнадцяти років, із зазначенням дати їх народження.

    Говорячи про оплату праці та надання відпусток молодим робітникам, інспектори ГУ Держпраці зазначили, що «Заробітна плата працівникам молодше вісімнадцяти років при скороченій тривалості щоденної роботи виплачується в такому ж розмірі, як працівникам відповідних категорій при повній тривалості щоденної роботи. Щорічні відпустки працівникам віком до вісімнадцяти років надаються у зручний для них час».

    Розглядаючи ці питання, присутні дізналися, що праця працівників молодше вісімнадцяти років, допущених до відрядних робіт, оплачується за відрядними розцінками, встановленими для дорослих працівників, з доплатою за тарифною ставкою за час, на який тривалість їх щоденної роботи скорочується порівняно з тривалістю щоденної роботи дорослих працівників.

    Оплата праці учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладів, які працюють у вільний від навчання час, провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку. Підприємства можуть встановлювати учням доплати до заробітної плати.

    Щорічні відпустки працівникам віком до вісімнадцяти років повної тривалості у перший рік роботи надаються за їх заявою до настання шестимісячного терміну безперервної роботи на даному підприємстві, в установі, організації.

 

Прочитано 206 раз Последнее изменение Субота, 19 Серпень 2017 07:24
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация