UkraineNOW

 

 

Искать


 

Автор

Автор

Автор-редактор статей

    На виконання окремого доручення Т.в.о. Голови Держпраці від 23.06.2020р. № 203/1/3.5-20 працівниками управління гірничого нагляду Головного управління Держпраці у Луганській області здійснюються візити до суб’єктів господарювання всіх форм власності з метою забезпечення виконання пункту 2 протоколу позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 13.06.2020 № 10 щодо посилення контролю за здійсненням протиепідемічних заходів.

20200713 111759

20200703 105202

    В ході візитів приділяється увага виконанню заходів, спрямованих на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації, пов’язаної із виникненням на території Луганської області випадків захворювання на гостру респіраторну вірусну хворобу COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, а саме:

 • перебування в громадських будинках і спорудах без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно;
 • дотримання фізичної дистанції між особами не менше ніж 1,5 метра;
 • наявність та застосування засобів дезінфекції.

    Ці відвідування фахівці управління гірничого нагляду розпочали проводити у місті Лисичанську, в подальшому зазначена робота буде проводитися у Білокуракинському та Попаснянському районах.

    Лисичанський міський суд Луганської області розглянув матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надішли від Головного управління Держпраці у Луганській області, про притягнення до адміністративної відповідальності фізичної особи-підприємця за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

    Під час проведення інспекційного відвідування 12.02.2020 р. було встановлено, що у торгівельному комплексі особа знаходилася на випробувальному терміні, а документи щодо підтвердження трудових відносин з останньою, знаходяться в стадії оформлення. Тобто, вказана особа виконувала роботу без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу та без повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, що є порушенням ч. 1 ст. 21, ч.ч. 1 і 3 ст. 24 КЗпП України.

    Суд визнав фізичну особу-підприємця винною у скоєнні вказаного адміністративного правопорушення та наклав на неї адміністративне стягнення в вигляді штрафу в розмірі 500 (п`ятисот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 8500 (вісім тисяч п`ятсот) гривень в дохід держави.

    09 липня 2020р. під головуванням голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації, голови регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Сергія Гайдая відбулось засідання регіональної комісії з питань ТЕБ і НС. Захід відбувся за участі заступника начальника Головного управління Держпраці у Луганській області Дениса Рисухіна. 
    На засіданні було розглянуто питання «Про заходи із протидії поширенню на території Луганської області гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Учасники засідання заслухали доповіді посадових осіб щодо статистичних даних, пов’язаних із захворюваністю на СОVID-19 у Луганській області.  
    За результатами заслуховування та обговорення зазначеної інформації було прийнято низку рішень, головні з яких це:
 1. Залишити без змін раніше прийняті послаблення протиепідемічних заходів на території області$
 2. Продовжити виконання заходів, спрямованих на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації, пов’язаної із виникненням на території Луганської області випадків захворювання на гостру респіраторну вірусну хворобу COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. 

    Обговорили питання обміну досвідом щодо захисту відряджених українських працівників на роботу до Литовської Республіки, їх трудових прав, зокрема, щодо працевлаштування в рамках правового поля.

    У ході зустрічі Т.в.о. Голови Державної служби України з питань праці Віталій Сажієнко та головний державний інспектор Державної інспекції праці Литовської Республіки Йонас Гріціус обговорили подальші кроки по відновленню тісної взаємодії щодо обміну інформацією про найкращі практики реалізації завдань, покладених на інспекторів праці.

    Крім того, заступник Голови Державної служби України з питань праці Ігор Дегнера поділився досвідом підготовки уніфікованих державних інспекторів праці в Україні, спроможних перевіряти дотримання прав найманих працівників у всіх аспектах.

    За результатами зустрічі було досягнуто згоди щодо початку спільного інформування громадян України, що виїжджають на роботу до Литовської Республіки, стосовно документів, які підтверджують законне право перебування та працевлаштування на території Литовської Республіки; укладення трудового договору та куди звертатися у випадку порушення трудового законодавства.

http://dsp.gov.ua/vidbulasia-onlain-zustrich-t-v-o-holovy-vitaliia-sazhiienka-zastupnyka-holovy-derzhavnoi-sluzhby-ukrainy-z-pytan-pratsi-ihoria-dehnery-z-holovoiu-derzhavnoi-inspektsii-pratsi-lytovskoi-respubliky-ion/?fbclid=IwAR38UC8-XNJH1QFQ8oXZRRZc0V0MwQJ_6sLsJ3sWwa1DGXnd05Ch6QnFpjs

    Відділ державного нагляду в будівництві, за об’єктами котлонагляду та підйомними спорудами нагадує про основні положення НПАОП 45.2-7.03-17 «Мінімальні вимоги з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках» (далі – Мінімальні вимоги).

    Мінімальні вимоги поширюються на замовників, керівників будівництва, генеральних підрядників, підрядників, субпідрядників, фізичних осіб, що забезпечують себе роботою самостійно.

    Відповідно до Мінімальних вимог:

 • генеральний підрядник - підрядник, який залучає до виконання робіт третіх осіб (субпідрядників), залишаючись відповідальним перед замовником за результати їх роботи;
 • замовник - фізична або юридична особа, яка має намір щодо забудови території (однієї чи декількох земельних ділянок) і подала в установленому законодавством порядку відповідну заяву;
 • керівник будівництва (інженер-консультант у будівництві) - фізична особа з кваліфікаційним рівнем, підтвердженим третьою стороною, або юридична особа (інжинірингова компанія, яка має у своєму складі фахівців з кваліфікаційним рівнем, підтвердженим третьою стороною), яка в межах повноважень, делегованих замовником, здійснює керівництво реалізацією проекту, надає замовнику консультації щодо вибору оптимальних шляхів його реалізації, приймає від його імені відповідні рішення або виконує інші функції;
 • підрядник - сторона договору підряду, яка виконує та передає замовнику закінчені роботи (об’єкт будівництва), передбачені договором підряду;

    Під час виконання будівельних робіт необхідно дотримуватись загальних положень з охорони праці, зокрема в частині:

 • запобігання професійним ризикам;
 • оцінки професійних ризиків, яких не можна уникнути;
 • усунення небезпечних факторів;
 • врахування індивідуальних особливостей працівників під час роботи, особливо при облаштуванні робочих місць, вибору засобів праці, робочих і технологічних процесів, передусім для полегшення монотонної роботи та роботи в ритмі, заданому машиною, а також послаблення її шкідливого впливу на здоров’я;
 • врахування розвитку технічного прогресу;
 • зміни небезпечних процесів на безпечні або на менш небезпечні;
 • планування запобігання небезпекам на робочому місці з урахуванням стану техніки, організації праці, умов праці, соціальних відносин і впливу навколишнього середовища;
 • пріоритету у застосуванні засобів колективного захисту перед засобами індивідуального захисту;
 • проведення інструктажу з охорони праці;
 • дотримання порядку і чистоти на будівельному майданчику;
 • визначення розташування робочих місць з урахуванням можливості вільного доступу до них, а також з визначенням шляхів руху або зон руху до робочих місць;
 • проведення технічного обслуговування, пуску в роботу і технічних оглядів машин, механізмів, устаткування з метою уникнення загрози життю і здоров’ю працівників при їх експлуатації;
 • умов роздільного складування різних матеріалів, особливо щодо небезпечних матеріалів і речовин;
 • вимог щодо видалення залишків використаних небезпечних матеріалів і речовин;
 • вимог щодо способів видалення та вивезення відходів і будівельного сміття;
 • корегування запланованого для різних робіт або етапів роботи строку їх виконання;
 • співпраці між підрядниками і фізичними особами.

    Під час виконання будівельних робіт необхідно узгоджувати умови виконання цих робіт з іншими роботами, що проводяться на будівельному майданчику або поблизу нього.

    Обов’язки замовника, керівника будівництва:

 1. З метою організації охорони праці та забезпечення життя і здоров’я працюючих на будівельному майданчику замовник або керівник будівництва повинен:

- організувати виконання підрядниками та фізичними особами вимог з охорони праці згідно з  Мінімальними вимогами;

- співпрацювати з координаторами з охорони праці та враховувати в роботі зауваження, які ними надаються.

 1. Замовник або керівник будівництва повинен також організувати управління з охорони праці на будівельному майданчику, виконання загальних заходів з охорони праці за пропозиціями координатора з охорони праці на стадії будівництва та виконання плану з охорони праці будівельного майданчика.

Обов’язки підрядника:

 1. З метою забезпечення охорони праці на будівельному майданчику підрядники, генеральний підрядник, субпідрядники зобов’язані виконувати вимоги, передбачені   Мінімальними вимогами, плани з охорони праці будівельного майданчика, нормативно-правових актах з охорони праці.
 2. Підрядники, генеральний підрядник, субпідрядники відповідно до умов, зазначених у Мінімальних вимогах, зобов’язані виконувати вимоги координаторів з охорони праці.

   08 липня 2020р. під головуванням голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації, голови регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Сергія Гайдая відбулось засідання регіональної комісії з питань ТЕБ і НС. Захід відбувся за участі заступника начальника Головного управління Держпраці у Луганській області Дениса Рисухіна.
    В ході засідання комісії було розглянуто питання «Про стан ліквідації великої лісової пожежі, яка виникла 06.07.2020 на території Сєвєродонецького та Новоайдарського лісомисливських господарств Луганської області, та попередню класифікацію надзвичайної ситуації». До відома присутніх на засіданні була доведена інформація про виникнення пожежі, динаміку її розповсюдження та заходи, які були вжиті для локалізації та ліквідації пожежі. Також була оприлюднені данні щодо оперативної обстановки на пожежі станом на 04:00 08.07.2020р.
    За результатами заслуховування та обговорення зазначеної інформації комісія вирішила: «надзвичайну подію, що виникла 06.07.2020р. внаслідок пожежі на території Сєвєродонецького та Новоайдарського лісомисливських господарств Луганської області попередньо класифікувати, як надзвичайну ситуацію регіонального рівня природного характеру з загрозою поширення та набуття ознак надзвичайної ситуації державного рівня».

    Під час проведення інспекційного відвідування на підприємстві Луганської області в листопаді  2019 р. інспекторами праці Головного управління Держпраці у Луганській області (далі – Головне управління) було зафіксовано факт порушення законодавства про працю в частині наявності заборгованості із виплати заробітної плати. За цим фактом на підставі ст. 265 Кодексу законів про працю України керівником Головного управління винесено постанову про накладення штрафу у розмірі 12519 грн. 00 коп.

    Не погодившись з таким рішенням, суб’єкт господарювання звернувся до адміністративного суду з відповідним позовом. У червні 2020 р. суд першої інстанції у задоволенні позовних вимог підприємства повністю відмовив. Таким чином, суд підтримав позицію Головного управління і визнав його дії такими, що відповідають вимогам чинного законодавства.

Страница 1 из 66

Дополнительная информация