UkraineNOW

 

 

Искать


 

Администратор

Администратор

З метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, фахівцями Головного управління Держпраці у Луганській області проводиться активна інформаційна-роз’яснювальна робота щодо профілактики інфікування COVID-19.

В рамках цієї роботи з трудовими колективами, у закладах соціально-культурної сфери та у місцях масового скупчення людей фахівці Головного управління Держпраці проводять превентивні заходи, під час яких роз’яснюють громадянам заходи безпеки, які допоможуть мінімізувати ризик інфікування коронавірусом.

Зокрема, протягом поточного тижня такі заходи були проведені у місті Лисичанську: у ДП «Лисичанський ринок» Луганської обласної спілки споживчих товариств, у Лисичанському професійному торгово-кулінарному ліцеї та у громадському транспорті.

У неділю 30 серпня Луганщина відзначає традиційне свято – День шахтаря.

Напередодні цього свята фахівці Головного управління Держпраці у Луганській області провели товариський матч з міні-футболу з командою ВП «Шахта ім. Д.Ф. Мельникова» АТ «Лисичанськвугілля».

Хоч ця спортивна зустріч мала дружній характер, кожен з гравців вів безкомпромісну боротьбу та намагався вкласти всю свою майстерність володіння м’ячем при кожній можливій нагоді. Завдяки самовідданості кожного з учасників зустрічі, гра була активною, яскравою та захоплюючою. Тож, вболівальникам, які прийшли підтримати своїх колег, залишалося лише спостерігати за динамічними подіями на полі.

По завершенню матчу гравці та вболівальники мали змогу обмінятися отриманими емоціями та враженнями, що ще більш додало спортивному святу дружньої атмосфери.

Колектив Головного управління Держпраці у Луганській області вітає працівників вугільної промисловості з професійним святом! Бажаємо міцного здоров’я, добробуту та миру! Нехай творча наснага та професіоналізм допомагають робити усі ваші починання успішними!

         Т.в.о. Голови Держпраці Віталій Сажієнко та заступник Голови Держпраці Ігор Дегнера провели робочу зустріч з керівництвом Європейського співтовариства з охорони праці (далі – ЄСОП).

У Києві відбулося засідання членів керівної ради Національного органу стандартизації

В рамках переходу до системи добровільного застосування стандартів, як однієї із умов Євроінтеграції, за останні роки відбулися зміни у чинному законодавстві, що включають себе:

Четвер, 26 Березень 2020 06:06

До уваги суб’єктів господарювання

Головне управління Держпраці у Луганській області повідомляє що, з метою нормативного врегулювання питання надання органами державного ринкового нагляду консультацій суб’єктам господарювання, відповідно до вимог підпункту 8 пункту 3 розділу І Закону України від 12 грудня 2019 р. № 367-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення тиску на бізнес з боку органів ринкового нагляду» постановою Кабінету Міністрів України від 12 лютого 2020 р. № 75 (далі – Постанова) затверджено порядок надання органами державного ринкового нагляду безоплатної консультаційної підтримки суб’єктам господарювання з питань здійснення державного ринкового нагляду (далі – Порядок).

Набрання чинності Постановою відбудеться 26.03.2020 р.

Згідно до Порядку, органи державного ринкового нагляду безоплатно надають консультації суб’єктам господарювання у письмовій формі (письмові консультації) або шляхом публічного обговорення, відповідно до своєї компетенції, після отримання письмового звернення від суб’єкта господарювання.

Вимоги до складання письмового звернення суб’єктом господарювання визначено Порядком.

Письмові консультації надаються органом державного ринкового нагляду не пізніше ніж протягом 30 календарних днів з дня реєстрації звернення суб’єкта господарювання шляхом надсилання відповіді поштою та/або з використанням засобів електронного зв’язку.

Публічні обговорення проводяться у формі, зокрема, конференцій, форумів, семінарів, зустрічей із суб’єктами господарювання.

За додатковими роз’ясненнями щодо надання консультацій з питань державного ринкового нагляду можна звертатись до Інформаційно-консультаційного пункту з питань дозвільної системи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Головного управління Держпраці у Луганській області за адресою: вул. Малиновського, 1А, м. Лисичанськ, Луганська обл., 93100, або за телефоном (06451) 7-37-49.

На виконання доручення Прем’єр-міністра України О. Гончарука від 22 січня 2020 року № 2313/0/1-20 29 січня 2020 року про вжиття заходів щодо детінізації зайнятості у сфері торгівлі товарами та послугами разом з органами місцевого самоврядування, яким делеговані повноваження здійснення контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, Головним управлінням ДФС у Луганській області, Головним управлінням Пенсійного фонду в Луганській області, Луганським обласним центром зайнятості, Головним управлінням Держспоживслужби у Луганській області та місцевих державних адміністрацій протягом 20 - 31 січня 2020 року проводиться з суб’єктами господарювання, що здійснюють діяльність у сфері торгівлі, тимчасового розміщування та організації харчування, інформаційна та роз’яснювальна робота про неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин, у тому числі шляхом безпосередніх візитів за місцем здійснення господарської діяльності у Сватівському районному центрі зайнятості відбувся семінар.

Під час семінару роботодавці Сватівського району ознайомились з порядком укладання трудового договору, цивільно-правової угоди, контракту.

Відповідно до статті 21 Кодексу законів про працю України, трудовий договір — це угода між працівником і власником підприємства, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, дотримуючись внутрішнього трудового розпорядку, а власник підприємства зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату й забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором й угодою сторін.

За трудовим договором працівника приймають на роботу (посаду), включену до штату підприємства, для виконання певної роботи (функцій) за конкретною кваліфікацією, професією, посадою. Працівникові гарантується зарплата, установлені законодавством гарантії, пільги, компенсації тощо.

Цивільно-правовий договір, у свою чергу, — угода між підприємством й особою на виконання певної роботи (а саме: договір підряду, договір доручення тощо), предметом якого є надання певного результату праці, але за цього виду договору не виникають трудові відносини, на які поширюється трудове законодавство.

29 січня 2020 року у Новоайдарському районному центрі зайнятості відбувся семінар на виконання доручення Прем’єр-міністра України О. Гончарука від 22 січня 2020 року № 2313/0/1-20 про вжиття заходів щодо детінізації зайнятості у сфері торгівлі товарами та послугами разом з органами місцевого самоврядування, яким делеговані повноваження здійснення контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення.

Головним управлінням ДФС у Луганській області, Головним управлінням Пенсійного фонду в Луганській області, Луганським обласним центром зайнятості, Головним управлінням Держспоживслужби у Луганській області та місцевих державних адміністрацій протягом 20 - 31 січня 2020 року проводиться з суб’єктами господарювання, що здійснюють діяльність у сфері торгівлі, тимчасового розміщування та організації харчування, інформаційна та роз’яснювальна робота про неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин, у тому числі шляхом безпосередніх візитів за місцем здійснення господарської діяльності.

Під час семінару роботодавці Новоайдарського району ознайомились з порядком укладання трудового договору, цивільно-правової угоди, контракту.

Відповідно до ст. 21 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП), трудовий договір — це угода між працівником і власником підприємства, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, дотримуючись внутрішнього трудового розпорядку, а власник підприємства зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату й забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором й угодою сторін.

За трудовим договором працівника приймають на роботу (посаду), включену до штату підприємства, для виконання певної роботи (функцій) за конкретною кваліфікацією, професією, посадою. Працівникові гарантується зарплата, установлені законодавством гарантії, пільги, компенсації тощо.

Цивільно-правовий договір, у свою чергу, — угода між підприємством й особою на виконання певної роботи (а саме: договір підряду, договір доручення тощо), предметом якого є надання певного результату праці, але за цього виду договору не виникають трудові відносини, на які поширюється трудове законодавство.

29 січня 2020 року у Лисичанському міському центрі зайнятості відбувся семінар з суб’єктами господарювання, що здійснюють діяльність у сфері торгівлі, тимчасового розміщування та організації харчування щодо оформлення трудових відносин, у тому числі шляхом безпосередніх візитів за місцем здійснення господарської діяльності. В якому прийняли участь начальник відділу споживчого ринку ЛМР, УПФУ в м. Лисичанську Луганської області.

Під час семінару суб’єкти господарювання ознайомились з порядком укладання трудового договору.

Статтею 24 КЗпП України передбачено, що трудовий договір укладається в письмовій формі. Трудовий договір оформляється наказом чи розпорядженням роботодавця, складеним, як правило, на підставі поданого працівником заяви.

При укладенні трудового договору громадянин зобов'язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, і трудову книжку. Якщо для цієї роботи (посади) законодавчо встановлена вимога щодо освіти, кваліфікації, стану здоров'я, необхідно також надання документів, що підтверджують відповідність цим вимогам. Трудовий договір не може бути укладений з громадянином, який має медичний висновок про протипоказання запропонованої роботи за станом здоров'я.

На підставі вимог статті 29 КЗпП України до початку виконання працівником трудових обов'язків роботодавець повинен:

  • визначити робоче місце і забезпечити працівника всіма необхідними для роботи засобами;
  • ознайомити працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку і з положеннями колективного договору;
  • проінструктувати працівника з техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці та протипожежної охорони;
  • роз'яснити працівникові його права, обов'язки, пільги, компенсації і проінформувати під розписку про умови праці.

Відповідно статті 22 КЗпП України не допускається необгрунтована відмова в прийомі на роботу або будь-яке пряме або непряме встановлення переваг залежно від походження, соціально-майнового стану, расово-національної приналежності, статі, мови, політично-релігійних переконань, місця проживання.

Статтею 26 КЗпП України визначено, що при укладенні трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається. Умова про випробування повинна бути застережена в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу.

Відповідно статті 27 КЗпП України визначено, що строк випробування при прийнятті на роботу, якщо інше не встановлено законодавством України, не може перевищувати трьох місяців, а в окремих випадках, за погодженням з відповідним виборним органом первинної профспілкової організації, - шести місяців. До строку випробування не зараховуються дні, коли працівник фактично не працював, незалежно від причини.

Коли строк випробування закінчився, а працівник продовжує працювати, то він вважається таким, що витримав випробування, і наступне розірвання трудового договору допускається лише на загальних підставах.

Триває робота щодо інформування інспекторами праці Головного управлінням Держпраці у Луганській області суб`єктів господарювання, що здійснюють діяльність у сфері оптової та роздрібної торгівлі, послуг, тимчасового розміщення, організації харчування та інше з інформаційно - роз’яснювальної роботи на виконання окремого доручення т.в.о. Голови Державної служби України з питань праці від 22 січня 2020 року № 29/4.3-20, щодо доручення Прем’єр-міністра України О. Гончарука від 22 січня 2020 року № 2313/0/1-20 про вжиття заходів щодо детінізації зайнятості у сфері торгівлі та послуг у Луганській області.

Під час заходів проводиться роз’яснювальна робота для роботодавців про найбільш ефективні способи додержання законодавства з питань оформлення трудових відносин.

Страница 1 из 5

Дополнительная информация