Искать


 

Вівторок, 15 Серпень 2017 11:04

ГУ Держпраці інформує щодо деяких вимоги до безпеки під час одержання продукції рослинництва

Оцените материал
(1 Голосовать)

ГУ Держпраці інформує щодо деяких вимоги до безпеки під час одержання продукції рослинництва

    Правила охорони праці у сільськогосподарському виробництві (НПАОП 01.0-1.01-12), дія яких поширюється на всі підприємства, установи й організації незалежно від підпорядкування та форми власності, на підприємців, фермерів та інших юридичних і фізичних осіб, які займаються виробництвом сільськогосподарської продукції встановлюють вимоги до охорони праці під час одержування продукції рослинництва і тваринництва, вирощування сільськогосподарських культур на відкритому ґрунті, в оранжереях і теплицях.

    Зокрема, розділ V Правил встановлює вимоги щодо безпеки під час одержання продукції рослинництва. Зважаючи на сезонність проведення різних видів польових робіт, наразі вважаємо за актуальне звернути увагу керівників та робітників сільськогосподарських підприємств на вимогах до безпеки при наступних видах робіт.

    Вимоги щодо безпеки під час післязбирального доробляння та зберігання зернових, зернобобових та круп’яних культур.

    Післязбиральне обробляння зерна у приміщеннях зерносховищ дозволено виконувати лише за умови наявності окремих спеціальних відділень для протруєння, очищення, сушіння та зберігання зерна, оснащених системою аспірації.

    Не дозволяється використовувати для протруювання насіння обладнання, агрегати, комплекси і токи, які призначено для післязбирального доробляння та зберігання продовольчого і фуражного зерна.

    Не дозволяється експлуатувати машини і обладнання без захисних огорож.

    Не дозволяється у місцях проведення робіт з консервування зерна та зберігання хімічних консервантів вживати їжу, палити та користуватися відкритим вогнем.

 

Вимоги щодо безпеки під час збирання та заготівлі соломи і сіна

    Зернозбиральні комбайни і транспортні засоби повинні бути обладнані автоматичною зчіпкою, яка дозволяє від’єднувати наповнений причіп і приєднувати порожній під час руху агрегату без участі допоміжного працівника.

    Погодження дій трактористів при розчепленні волокуші з трактором і початку руху машин після розчеплення необхідно здійснювати за умови наявності допоміжного працівника (сигнальника). Працівник повинен знаходитись попереду агрегату в зоні видимості обох трактористів. Трактористи повинні починати рух тільки після сигналу допоміжного працівника (свистком, прапорцем тощо).

    Працівникам не дозволяється перебувати на копицях, які переміщують.

    На період скиртування працівники повинні бути забезпечені справними вилами, страхувальним знаряддям, засобами сигналізації (свистками, прапорцями).

    Скиртування дозволяється проводити у світлий час доби, за швидкості вітру не більше 6 м/с. Не дозволяється виконувати скиртувальні роботи під час грози.

    Під час скиртування необхідно дотримуватися таких вимог:

- кількість скиртоправів, що одночасно перебувають на скирті, не повинна перевищувати шістьох з розміщенням їх не ближче ніж за 1,5 м від краю скирти;

- після досягнення скиртою висоти 2 м навколо неї необхідно вистелити шар соломи шириною 2 м і висотою 1 м (для пом'якшення удару внаслідок падіння працівника зі скирти);

- не допускається використання скиртоукладача для піднімання на скирту і спускання з неї;

- для завершення формування скирти на ній мають залишитися не більше двох скиртоправів;

- скиртоправи не повинні перебувати ближче 3 м від грабельної решітки під час подавання соломи (сіна) скиртоукладачем на скирту;

- для піднімання та опускання працівників зі скирти потрібно застосовувати приставні або мотузяні драбини, які у верхній частині необхідно закріплювати страхувальними мотузками, з’єднаними з металевим стрижнем, уведеним горизонтально в нижню частину скирти зі зворотного боку на глибину не менше 1 м.

    Вкладати тюки у скирту, склади для сіна або кузов транспортного засобу необхідно у перев’язку. Тюки необхідно подавати узгоджено, укладачам не дозволяється наближатися до краю скирти (кузова) ближче ніж на 1,5 м.

    Вкладати рулони необхідно механізованим способом вертикально у шаховому порядку.

    Під час укладання рулонів і тюків не можна допускати нахилу штабеля. Нахилений штабель необхідно закріпити упорами або відтяжками до остаточного розбирання штабеля.

    Працівникам не дозволяється перебувати під піднятими рулонами і тюками та у радіусі дії стріли навантажувальної машини під час укладання рулонів і тюків за допомогою кранів або навантажувачів.

    Розрізання скирт скирторізом дозволяється виконувати за умови наявності допоміжного працівника (сигнальника), який повинен перебувати за межами зони можливого падіння пиляльного ланцюга у разі його пошкодженнях чи відмови.

    Не дозволяється перебування працівників поблизу потоку подрібненої маси та робочих органів машин для навантажування соломи і сіна зі скирт з одночасним подрібненням і пневматичним завантаженням у транспортні засоби.

    Не дозволяється виконання робіт під навислими козирками, які утворились при розбиранні скирт.

    Інспектори ГУ Держпраці у Луганській області акцентують увагу керівників підприємств на необхідності суворого виконання цих та інших вимог безпеки під час ведення робіт кожним із працюючих, адже це допоможе зберегти найголовніше – життя та здоров’я працівників підприємств.

 

Прочитано 115 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация