Искать


 

Середа, 09 Серпень 2017 08:54

У ТОВ «Максим-Парк» обговорено безпеку експлуатації атракціонної техніки

Оцените материал
(2 голосов)

У ТОВ «Максим-Парк» обговорено безпеку експлуатації атракціонної техніки

    Інспектором відділу державного нагляду в  будівництві, за об’єктами котлонагляду та підйомними спорудами Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області нещодавно був проведений семінар з працівниками ТОВ «Максим-Парк» (м. Лисичанськ) на тему: «Безпечна експлуатація атракціонів».

    Під час проведення цього заходу особливу увагу присутніх було  звернуто на дотримання  «ПРАВИЛ  БУДОВИ І БЕЗПЕЧНОЇ ЕКСПЛУАТАЦІЇ АТРАКЦІОННОЇ ТЕХНІКИ»  (НПАОП 92.7-1.01-06). Інспектором ГУ Держпраці зазначено, що ці Правила поширюється на суб’єктів господарювання, які здійснюють виготовлення, монтаж, ремонт, реконструкцію, налагодження і забезпечення безпечної експлуатації стаціонарних, пересувних і мобільних атракціонів.

    Ризики відвідувачів і обслуговувального персоналу від впливу небезпек повинні бути унеможливлені або зведені до мінімуму за рахунок виконання запобіжних заходів, спрямованих на унеможливлення прогнозованих ризиків та забезпечення безпеки під час виготовлення, монтажу й експлуатації атракціонної техніки, наведених у цих Правилах.

    Залежно від видів небезпек, що виникають під час користування, експлуатації та обслуговування, наведені атракціони належать до обладнання підвищеної небезпеки для життя відвідувачів і обслуговувального персоналу.

    Територія атракціонного комплексу, будівлі та приміщення, що будуються для встановлення в них атракціонів і обладнання, що належать до них, мають відповідати проектним рішенням, вимогам Правил, інших нормативно-правових актів, стандартів, санітарних норм, будівельних норм і правил.

    Експлуатація атракціонів, віднесених до атракціонів підвищеної небезпеки, або їх складових частин, придбаних за кордоном, починається після одержання в установленому порядку дозволу органу з нагляду за охороною праці.

   Суб’єкти господарювання, які мають намір експлуатувати атракціони, віднесені до атракціонів підвищеної небезпеки, а також дитячі механізовані атракціони, мають отримати дозвіл територіального органу з нагляду за охороною праці.

    Допуск атракціонів до експлуатації на початку кожного сезону, а також після перерви в експлуатації більше ніж на 12 місяців і після проведення ремонту здійснюється працівником, відповідальним за безпечну експлуатацію атракціонів, на підставі результатів технічного огляду.

    Атракціони, що перебувають в експлуатації, повинні підлягати періодичному технічному огляду після міжсезонного зберігання, але не рідше одного разу на 12 місяців.

    Суб’єкт господарювання, який експлуатує атракціони, забезпечує їх утримання в справному стані та безпечну експлуатацію шляхом організації належного обслуговування, технічного огляду та ремонту власними силами або укладає договір із спеціалізованою організацією.

    Завдяки цьому заходу працівники ТОВ «Максим-Парк» оновили та доповнили свої знання щодо «Правил будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки». Робота з проведення подібних заходів триває: інспекторами відділу впродовж серпня заплановано проведення низки превентивних заходів на піднаглядних підприємствах Луганської області, які експлуатують атракціонну техніку, зокрема у КЗ «Парк культури та відпочинку» Старобільської міської ради і КЗ «Біловодський районний Парк культури та відпочинку».

 

Прочитано 162 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация