Искать


 

Понеділок, 07 Серпень 2017 07:58

Фахівці ГУ Держпраці прийняли участь у семінарі до Дня боротьби з торгівлею людьми

Оцените материал
(0 голосов)

Фахівці ГУ Держпраці прийняли участь у семінарі до Дня боротьби з торгівлею людьми

    З нагоди Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми, у межах акції «Людина – не товар!», напочатку  серпня в Лисичанському міському центрі зайнятості відбувся семінар для безробітних під назвою "Запобігання  нелегальній трудовій міграції, торгівлі  людьми, експлуатації дитячої праці».

    В заході взяли участь представники урядових та громадських організацій, а саме: відповідальний  за надання статусу потерпілого від торгівлі людьми Департаменту соціального захисту населення Луганської обласної держадміністрації, головний спеціаліст відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Лисичанської міської ради, психолог-травматерапевт психологічного кризового центру, начальник відділу активної підтримки безробітних та юрист Лисичанського міського центру зайнятості, головні державні інспектори відділу державного нагляду за додержанням законодавства соціального страхування Головного управління  Держпраці у Луганській області.

    В ході обговорення теми семінару було зазначено, що торгівля людьми - одна з найбільш актуальних проблем сучасності. Жертвами сучасних форм рабства в усьому світі щорічно стають мільйони людей. Окрім економічних причин, які змушують шукати роботу за кордоном або в різних регіонах своєї країни, важливими факторами, що сприяють торгівлі людьми, є відсутність достовірної інформації про можливості працевлаштування, незнання своїх прав. 

    Уперше про торгівлю людьми як про глобальну проблему було заявлено на початку ХХ століття. Тоді ж виникла потреба напрацювання системних підходів до боротьби із цим  явищем. Наразі майже кожна країна має в своєму кримінальному законодавстві юридичні норми, у відповідності з якими настає кримінальна відповідальність за торгівлю людьми, адже дана проблема є актуальною на сьогоднішній день не тільки в Україні, а й в усьому світі: жертвами цього злочину стало понад 40 мільйонів людей, з них майже 80% - це жінки та діти. В 2016 році в Україні виявлено 1151 особу, постраждалу від торгівлі людьми.

    За результатами обговорення теми заходу його учасники, відповідаючи на питання «Що таке торгівля людьми?», сформулювали наступні тезиси:

- це особливо важкий злочин, який карається Законом України (ст. 149 ККУ);

- це порушення прав людини, її свободи та гідності;

- це використання людини як товару в Україні і закордоном;

- це злочинна діяльність та один із найприбутковіших «бізнесів» у світі;

- це злочин, який може мати різні форми (трудова експлуатація, вилучення; органів,  втягнення у злочинну діяльність, усиновлення (удочеріння) з метою наживи тощо).

    Наприкінці семінару представники органів влади та громадських організацій надали присутнім ряд рекомендацій як не попастися на гачок та не стати жертвою торгівлі людьми:

- нікому не довіряйте Ваш паспорт та інші документи, що засвідчують Вашу особу

- отримайте достовірну та повну інформацію про майбутню роботу, та умови проживання за кордоном

- ознайомтесь з правилами працівників та мігрантів у країні, до якої подорожуєте

- запишіть контактну інформацію організацій, які можуть надати допомогу закордоном (правоохоронні структури, консульства України, громадські організації, церква)

- підписуйте лише ті документи, які складені зрозумілою мовою.

 

Прочитано 163 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация