Искать


 

П'ятница, 04 Серпень 2017 11:38

З працівниками ПрАТ «Азот» обговорено безпеку проведення газонебезпечних робіт

Оцените материал
(2 голосов)

З працівниками ПрАТ «Азот» обговорено безпеку проведення газонебезпечних робіт

    ПрАТ «СЄВЄРОДОНЕЦЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ АЗОТ» переживає важкі часи: наразі цехи заводу довгий час не можуть відновити свою роботу, та працівники підприємства повинні бути завжди готовими до того, що робота відновиться. У зв'язку з цим виникає потреба відновити професійні навички працівників підприємства.

    Відділ державного нагляду в хімічній промисловості Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки активно сприяє цьому процесу. Так, 01 серпня 2017 року в цеху з виробництва аміаку 1-А ПрАТ «СЄВЄРОДОНЕЦЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ АЗОТ» інспекторським складом відділу був проведений семінар на тему «Газонебезпечні роботи».

    Згідно НПАОП 0.00-5.11-85 Типової інструкції з організації безпечного ведення газонебезпечних робіт, Держгіртехнагляд СРСР 20.02.1985, до газонебезпечних робіт відносяться роботи, які пов'язані із оглядом, ремонтом, очищенням, розгерметизацією технологічного обладнання, комунікацій, установок, у тому числі і роботи в ємкостях (апарати, резервуари, цистерни, сепаратори, пилоуловлювачі та інше обладнання, а також колектори, колодязі, тунелі-трубопроводи, приямки тощо), при виконанні яких є в наявності або не виключена можливість виділення в робочу зону, що визначається згідно з державним стандартом, вибухо- і вибухо-пожежонебезпечних речовин або шкідливої пари, газів та інших речовин, здатних викликати вибух, загоряння, шкідливо вплинути на організм людини, а також роботи при недостатньому вмісту кисню (об'ємна частка нижче 20 %).

    Під час підготовки обладнання до початку пускових операцій та під час самого пуску, що може бути пов'язане з виникненням нештатних ситуацій, практичне та теоретичне навчання, навички обслуговуючого персоналу для виконання робіт підвищеної небезпеки, зокрема газонебезпечних робіт, набуває великого значення.

    Під час семінару, серед інших, були обговорені питання обов'язків та відповідальності за працівників згідно статті 14 Закону України «Про охорону праці», статей 271 – 275 УК України. Наприкінці заходу фахівці ГУ Держпраці надали додаткові роз’яснення з тих аспектів обговорюваної теми, з яких у присутніх виникли питання. 

          

Прочитано 184 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация