Искать


 

Четвер, 03 Серпень 2017 10:49

З працівниками КП «Новопсковжитло» обговорено безпечну експлуатацію димових і вентиляційних каналів будинків

Оцените материал
(2 голосов)

З працівниками КП «Новопсковжитло» обговорено безпечну експлуатацію димових і вентиляційних каналів будинків

    Наприкінці липня інспекторами відділу державного нагляду в газовому комплексі Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області проведено ряд превентивних заходів з охорони праці.

    Одним із таких заходів була семінар-нарада на тему «Вимоги безпечної експлуатації димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків» з колективом Комунального підприємства «Новопсковжитло», яка відбулась 27 липня. Під час заходу головний державний інспектор відділу довів до відома присутніх, що при порушенні правил безпеки системи газопостачання підвищюється ризик виникнення нещасних випадків, пов'язаних з використання природного газу на виробництві та в побуті.

    Напочатку зустрічі інспектор ГУ Держпраці звернув увагу присутніх: «Неправильне користуванням газовими приладами, порушенням правил безпеки при експлуатації газових приладів, відсутність тяги в димових та вентиляційних каналах призводить до нещасних випадків». Зважаючи на це, присутнім було надано ряд роз’яснень щодо вимоги безпечної експлуатації димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків. Зокрема, учасників наради було ознайомлено з п.6 «Вимоги безпечної експлуатації димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків» р.V Правил безпеки систем газопостачання (НПАОП 0.00-1.76-15) та зачитано наступний витяг із цього документу:

     «6.1. Безпечну експлуатацію та технічне обслуговування димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків забезпечує власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)).

    Перевірка і прочищення димових та вентиляційних каналів повинні виконуватися спеціалізованою організацією, яка має дозвіл на виконання цих робіт центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.

    6.2. При газифікації житлових і громадських будинків, в яких встановлено прилади і апарати з відведенням продуктів згоряння в димоходи, власнику (балансоутримувачу та/або орендарю (наймачу)) необхідно забезпечити первинну перевірку та прочищення димових і вентиляційних каналів.

    При перевірці димових і вентиляційних каналів визначають:

- відповідність конструкції і використаних матеріалів вимогам проектної документації;

- прохідність каналів (відсутність засмічення і наявність тяги);

- герметичність;

- відокремленість;

- наявність і справність протипожежних розсічок від горючих конструкцій;

- наявність поблизу оголовків встановлених приладів, обладнання у зоні вітрового підпору, що заважає належному повітрообміну;

- справність та правильність розташування оголовку димоходу відносно даху і розташованих поблизу споруд і дерев з урахуванням зони вітрового підпору;

- відсутність сажі і смоли - на внутрішніх поверхнях і тріщин - на зовнішніх.

    Зоною вітрового підпору оголовку каналу є простір нижче ліній, проведених під кутом 45° до горизонту від найбільш високих точок, розташованих поблизу споруд і дерев.

    Площа перетину з'єднувального патрубка від газового приладу до димоходу не повинна бути меншою ніж площа перетину патрубка газового приладу, який приєднують до димоходу.

     Нормальною тягою димоходу вважається мінімальне розрідження в димоході, встановлене державними стандартами на прилади і апарати, які підключені до димоходу, але не менше 2 Па (0,2 мм. вод. ст.).

    6.3. Для димоходів і вентиляційних каналів, які знаходяться в зоні вітрового підпору, необхідно передбачати заходи, що запобігають перекиданню тяги в каналах.

    При нарощуванні димової труби за допомогою сталевого, керамічного або азбестоцементного патрубка труби утеплюють на всю довжину для запобігання утворенню конденсату».

    Додатково інспектором відділу були наведені приклади та роз’яснення щодо локалізації аварійних ситуацій при використанні газу, та надання  первинної медичної допомоги при отруєнні чадним газом або втраті свідомості у зв’язку з великою кількістю вуглекислого газу в приміщенні. Завдяки проведенню цього та подібних превентивних заходів, у його учасників підвищується рівень знань з питань безпечної експлуатації газових приладів, що вкрай позитивно впливає на безпеку людей, як на робочих місцях, так і в побуті.

 

Прочитано 160 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация