Искать


 

Четвер, 03 Серпень 2017 06:28

З працівниками Рубіжанського РЕМ ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання» обговорено проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків

Оцените материал
(0 голосов)

З працівниками Рубіжанського РЕМ ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання» обговорено проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків

    В період з 26 липня по 01 серпня 2017 року фахівці Головного управління Держпраці у Луганській області, відділу державного нагляду в енергетиці, металургії та у машинобудуванні провели ряд превентивних заходів спрямованих на підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки на підприємствах області. Зокрема, проведено 3 наради, 3 семінари та 5 консультацій.

    Одним із таких заходів став семінар щодо дотримання порядку при проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, який відбувся 01 серпня у Рубіжанському РЕМ ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання» за участі адміністрації підприємства, служби охорони праці та посадових осіб технічних служб. Під час заходу інспектори ГУ Держпраці обговорили зі співробітниками підприємства ряд питань щодо теми семінару та надали наступну інформацію.

    Нещасні випадки розслідуються згідно «Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 року №1232 (далі – Порядок).

    Дія цього порядку розповсюджується на:

1) власників підприємств або уповноважені ними органи;

2) робітників;

3) фізичних осіб підприємців;

4) членів фермерських господарств.

    Розслідування проводиться у разі виникнення нещасного випадку, тобто обмеженої в часі події або раптового впливу на працівника небезпечного виробничого фактора чи середовища, що сталися у процесі виконання ним трудових обов’язків, внаслідок яких зафіксовано шкоду здоров’ю, зокрема від одержання поранення, травми, у тому числі внаслідок тілесних ушкоджень, гострого професійного захворювання і гострого професійного та інших отруєнь, одержання сонячного або теплового удару, опіку, обмороження, а також у разі утоплення, ураження електричним струмом, блискавкою та іонізуючим випромінюванням, одержання інших ушкоджень внаслідок аварії, пожежі, стихійного лиха (землетрусу, зсуву, повені, урагану тощо), контакту з представниками тваринного і рослинного світу, які призвели до втрати працівником працездатності на один робочий день чи більше або до необхідності переведення його на іншу (легшу) роботу не менш як на один робочий день, зникнення, а також настання смерті працівника під час виконання ним трудових (посадових) обов’язків.

   Процедура проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій, що сталися з працівниками на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності або в її філіях, представництвах, інших відокремлених підрозділах визначається «Порядком проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011р. №1232 (далі – Порядок). Перелік обставин, за яких настає страховий випадок державного соціального страхування громадян від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання визначений у додатку 6 Порядку.

    На початковому етапі розслідування нещасного випадку його слід кваліфікувати, тобто визначити, чи підпадає він під дію Порядку. Попередня кваліфікація нещасного випадку вкрай потрібна роботодавцеві, аби вирішити, чи є підстави направляти повідомлення в органи й організації, зазначені в Порядку, а також створити комісію з розслідування. Кваліфікація нещасного випадку за результатами його розслідування може змінитися, проте це не вплине на процедуру розслідування, та можливо зможе вплинути на оформлення результатів роботи комісії.

  1. Обставини, за яких нещасний випадок визнається таким, що пов'язаний з виробництвом.

    У пункті 15 Порядку  наведено загальні принципові умови, виходячи з яких можна вважати, що нещасний випадок пов’язано з виробництвом. Ці умови можна розділити за ознаками:

1.1. Виконання потерпілим трудових (посадових)  обов’язків за режимом роботи підприємства.

1.2. Місце отримання травми.

1.3. Час отримання травми.

1.4. Раптове погіршення стану здоров’я .

1.5. Вплив небезпечних факторів

    Порушення вимог охорони праці, недисциплінованість, особиста необережність потерпілого під час виконання ним трудових обов'язків не можуть бути підставою для кваліфікації нещасного випадку як не пов'язаного з виробництвом.

  1. Обставини, за яких нещасний випадок не визнається таким, що пов'язаний з виробництвом.

    Перелік обставин, за яких нещасні випадки не визнаються такими, що пов’язано з виробництвом наведено у п.16 Порядку.

    По завершенню обговорення зазначеної інформації було прийнято наступне рішення: керівництву підприємства довести до відома всім посадовим особам та працівникам  необхідність дотримання порядку при проведення розслідування та ведення обліку, професійних нещасних випадків захворювань  і аварій на виробництві.

    Під час проведення нарад та надання консультацій з працівниками підприємств обговорювались саме ті аспекти безпечного ведення робіт та охорони праці, які найчастіше потрібні їм у роботі. Обговорюючи актуальні питання з охорони праці, фахівці ГУ Держпраці надали компетентну та вичерпну інформацію з цікавлячи працівників підприємств питань. 

 

Прочитано 142 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация