Искать


 

Середа, 19 Липень 2017 08:50

При Управлінні гірничого нагляду ГУ Держпраці проведено нараду

Оцените материал
(4 голосов)

При Управлінні гірничого нагляду ГУ Держпраці проведено нараду

    14 липня 2017р. Управлінням гірничого нагляду Головного управління Держпраці у Луганській області проведено нараду з наступним порядком денним:

  1. Виконання рішень технічної наради від 02.06.2017 року в м. Покровську «Про стан промислової безпеки, охорони праці, виробничого травматизму»: Порядок проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві; якість проведення розслідувань, оформлення матеріалів (акти за формою Н-5, Н-1) та ведення обліку нещасних випадків на вугільних шахтах ДП «Первомайськвугілля», ПАТ «Лисичанськвугілля».
  2. Вимоги безпеки до заходів індивідуального захисту.
  3. Виконання вимог пункту 4 розділу 7 протоколу №36 засідання Кабінету міністрів України від 24.05.2017 року.

    В обговоренні зазначених питань взяли участь: начальник відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг і начальник відділу, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму ГУ Держпраці у Луганській області, заступник начальника Фонду СНВ в м. Лисичанську, заступники директорів шахт з охорони праці, заступники генеральних директорів з охорони праці ДП «Первомайськвугілля» і ПАТ «Лисичанськвугілля», головний технічний інспектор праці Лисичанської територіальної організації профспілки працівників вугільної промисловості України, Голови міської організації незалежної профспілки гірників України у м. Первомайськ.

    По першому питанню з інформацією виступив начальник відділу, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму ГУ Держпраці у Луганській області, який довів до відома присутніх інформацію про «Порядок проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві».

    «Про кожний нещасний випадок потерпілий або працівник, який його виявив, чи інша особа - свідок нещасного випадку повинні негайно повідомити керівника робіт, який безпосередньо здійснює контроль за станом охорони праці на робочому місці (далі - безпосередній керівник робіт), чи   іншу   уповноважену   особу підприємства і вжити заходів до надання необхідної допомоги потерпілому» - було зазначено у виступі.

    У разі виникнення нещасного випадку розпочинається його розслідування. Матеріалами розслідування є акти за формою Н-5 і Н-1 (у разі, коли   нещасний   випадок   визнано   таким,   що   пов'язаний   з виробництвом), наказ про утворення комісії, картка за формою П-5 (у разі виявлення гострого професійного захворювання (отруєння), пояснення потерпілого, осіб - свідків нещасного випадку   та причетних до нього осіб (у разі їх наявності), копії документів про кваліфікацію працівника, проведення відповідних інструктажів та медичних оглядів, а також отримання завдання на виконання роботи, під час якої стався нещасний випадок (за наявності), а також у разі потреби витяги з експлуатаційної документації, схеми, фотографії, інші документи, що характеризують стан робочого місця (устаткування,  апаратури, матеріалів   тощо),   висновок лікувально-профілактичного закладу про стан сп'яніння, наявність в організмі потерпілого алкоголю, наркотичних чи отруйних речовин.

    Примірники   затверджених актів за формою Н-5 і Н-1 протягом доби надсилаються роботодавцем потерпілому, спеціалістові служби охорони праці підприємства, відповідним державним органам.    

    По другому питанню з інформацією виступив начальник відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Головного управління Держпраці у Луганській області, який висвітлив питання вимог безпеки до заходів індивідуального захисту згідно вимог «Технічного регламенту засобів індивідуального захисту», а також урахування вимог технічних регламентів безпеки нехарчової продукції при розслідуванні нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом.

    По третьому питанню з інформацією виступив начальник управління гірничого нагляду, який довів до відома присутніх про виконання вимог пункту 4 розділу 7 протоколу №36 засідання Кабінету міністрів України від 24.05.2017 року, а саме: про проведення впродовж серпня-вересня 2017 року перевірки стану промислової безпеки та охорони праці на вугільних підприємствах України усіх форм власності.

    Згідно протоколу №36 засідання Кабінету міністрів України від 24.05.2017 року по Головному управлінню Держпраці у Луганській області видано наказ № 134 від 12.07.2017 року на проведення позапланових перевірок на вугільних підприємствах Луганської області, підконтрольних Державній Владі України. Управлінням гірничого нагляду розроблюються графіки перевірок дотримання стану охорони праці та промислової безпеки на вугільних підприємствах.

    Після обговорення зазначених вище питань та обміну думками, постановили:

  1. Генеральним директорам, директорам шахт, керівникам відокремлених підрозділів постійно вимагати від відповідних служб користуватись у роботі Порядком проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, з урахуванням вимог технічних регламентів безпеки нехарчової продукції, та технічного регламенту засобів індивідуального захисту.
  2. Службам ПАТ «Лисичанськвугілля» та ДП «Первомайськвугілля», директорам шахт на підставі аналізу стану охорони праці та виробничого травматизму розробити заходи щодо поліпшення стану охорони праці та промислової безпеки, направлені на зменшення рівня виробничого травматизму.
Прочитано 281 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация