Искать


 

Вівторок, 18 Липень 2017 10:33

Інспектори ГУ Держпраці провели семінар щодо прав неповнолітніх у трудових правовідносинах

Оцените материал
(0 голосов)

Інспектори ГУ Держпраці провели семінар щодо прав неповнолітніх у трудових правовідносинах

    13 липня 2017 року у Лисичанському міському центрі зайнятості головними державними інспекторами відділу державного нагляду додержання законодавства загальнообов’язкового соціального страхування Управління з питань праці ГУ Держпраці у Луганській області був проведений семінар на тему «Реалії та перспективи молодіжного ринку праці», під час якого присутнім були надані роз’яснення щодо прав неповнолітніх та молоді у трудових правовідносинах.

    «Неповнолітні – особи, що не досягли вісімнадцяти років, у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх, а в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці користуються пільгами, встановленими законодавством України» - зазначили на початку зустрічі інспектори ГУ Держпраці. Під час основної частини заходу присутні мали змогу отримати інформацію щодо відповідних статей Кодексу законів про працю України.

    Так, згідно статті 188 КЗпП не допускається прийняття на роботу осіб молодше шістнадцяти років. За згодою одного із батьків або особи, що його замінює, можуть, як виняток, прийматись на роботу особи, які досягли п'ятнадцяти років. Для підготовки молоді до продуктивної праці допускається прийняття на роботу учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладів для виконання легкої роботи, що не завдає шкоди здоров'ю і не порушує процесу навчання, у вільний від навчання час по досягненні ними чотирнадцятирічного віку за згодою одного з батьків або особи, що його замінює.

    На кожному підприємстві, в установі, організації має вестися спеціальний облік працівників, які не досягли вісімнадцяти років, із зазначенням дати їх народження (ст.189 КЗпП). Забороняється залучати таких працівників до нічних, надурочних робіт і робіт у вихідні дні (ст. 192 КЗпП). Також для робітників віком до вісімнадцяти років норми виробітку встановлюються виходячи з норм виробітку для дорослих робітників пропорціонально скороченому робочому часу для осіб, що не досягли вісімнадцяти років (ст. 193 КЗпП).

    Для молодих робітників, які поступають на підприємство, в організацію після закінчення загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних навчальних закладів, курсів, а також для тих, що пройшли навчання безпосередньо на виробництві, в передбачених законодавством випадках і розмірах та на визначені ним строки можуть затверджуватись знижені норми виробітку. Ці норми затверджуються власником або уповноваженим ним органом за погодженням з профспілковим комітетом.

    Також було приділено увагу оплаті праці та наданню відпусток молодих робітників. Зокрема, було зазначено, що відповідно до статті 194 КЗпП заробітна плата працівникам молодше вісімнадцяти років при скороченій тривалості щоденної роботи виплачується в такому ж розмірі, як працівникам відповідних категорій при повній тривалості щоденної роботи.

    Праця працівників молодше вісімнадцяти років, допущених до відрядних робіт, оплачується за відрядними розцінками, встановленими для дорослих працівників, з доплатою за тарифною ставкою за час, на який тривалість їх щоденної роботи скорочується порівняно з тривалістю щоденної роботи дорослих працівників.

    Оплата праці учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладів, які працюють у вільний від навчання час, провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку. Підприємства можуть встановлювати учням доплати до заробітної плати.

    Що стосується відпусток, то згідно зі статтею 195 КЗпП щорічні відпустки працівникам віком до вісімнадцяти років надаються у зручний для них час. Щорічні відпустки працівникам віком до вісімнадцяти років повної тривалості у перший рік роботи надаються за їх заявою до настання шестимісячного терміну безперервної роботи на даному підприємстві, в установі, організації.

    Наприкінці заходу інспектори ГУ Держпраці у Луганській області надали додаткові роз’яснення присутнім щодо тих аспектів теми, з яких у них виникли питання.

 

Прочитано 248 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация