Искать


 

Понеділок, 17 Липень 2017 10:00

З працівниками ТОВ «ТАУН СЕРВІС» обговорено організацію безпечного виконання газонебезпечних робіт

Оцените материал
(1 Голосовать)

З працівниками ТОВ «ТАУН СЕРВІС» обговорено організацію безпечного виконання газонебезпечних робіт


    На підприємствах водопровідно-каналізаційних господарств, які закріплені за відділом державного нагляду в хімічній промисловості Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області продовжується планомірна робота по проведенню превентивних заходів з охорони праці. Одним із таких заходів стала нарада на тему «Організація безпечного виконання газонебезпечних робіт», яка нещодавно відбулась у ТОВ «ТАУН СЕРВІС» (м. Сєвєродонецьк).

    Під час зустрічі інспекторів відділу з керівниками виробничих підрозділів та служби охорони праці підприємства особливу увагу було приділено виконанню робіт на мережах водопостачання і каналізації: «Роботи, пов'язані зі спуском персоналу в колодязі, камери, колектори, резервуари й інші підземні комунікації і пристрої, відносяться до робіт підвищеної небезпеки і на їхнє виконання бригадам видається наряд-допуск із розробкою заходів по безпечному виконанню підготовчих та саме газонебезпечних робіт. Роботи на мережах водопостачання і каналізації виконуються експлуатаційним і ремонтно-аварійним персоналом, бригади складаються не менш ніж із трьох людей: один працює в колодязі, другий і третій – на поверхні. Зі складу бригади виділяється відповідальна особа (бригадир)» - розпочав нараду інспектор ГУ Держпраці. Основна частина заходу була присвячена наступним аспектам безпеки під час виконання зазначених видів робіт.

    Перед спуском в колодязь або камеру необхідно переконатися у відсутності їх загазованості, для чого використовують лампу ЛБВК, яку запалюють на поверхні, далеко від відкритого колодязя. Запалювати лампу в колодязях забороняється. При виявленні газу в колодязі або камері його потрібно видалити. Для видалення газу слід застосовувати:

- природне провітрювання шляхом відкриття, кришки робочого колодязя і двох сусідніх (що вище - і нижче пролягаючих) оглядових колодязів на самопливному трубопроводі водовідведення або тільки кришки робочого колодязя на мережах водопостачання;

- нагнітання повітря ручним вентилятором або повітродувками, встановленими на спецмашинах;

- заповнення водою з пожежного гідранта, що знаходиться у водопровідному колодязі, з подальшим відкачуванням.

    Категорично забороняється видаляти газ випалюванням або подачею кисню з балона. Після видалення газу працювати в колодязі дозволяється з постійним нагнітанням повітря вентилятором. При цьому для контролю лампа ЛБВК повинна знаходитися в колодязі.

    У бригади, що виконує роботи в колодязях, камерах і прохідних каналах, повинні бути наступні запобіжні і захисні пристосування:

- індивідуальні запобіжні пояси на кожного члена бригади з лямками і мотузками; довжина мотузки повинна бути не менш чим на 2 м більше глибини колодязя;

- сигнальний жилет, захисна каска;

- ізолюючий протигаз зі шлангом довжиною на 2 м більше глибини колодязя;

- лампи ЛБВК;

- акумуляторний ліхтар напругою не вище 12 В;

- огороджувальні переносні знаки встановленого зразка;

- гаки і ломи для відкривання кришок колодязів.

    Робітник під час спуску в колодязь і при виході з нього не повинний тримати в руках які-небудь предмети. Усі необхідні для роботи матеріали повинні подаватися в ємність способом, що виключає їхнє падіння і травмування працюючих.

    Якщо в діях працюючого усередині колодязя мають місце відхилення від звичайного поводження (ознаки нездужання, спроба зняти маску протигаза), а також при виникненні інших обставин, що загрожують його безпеці, роботу треба негайно припинити, а робітника евакуювати.

    Після закінчення робіт відповідальний за їхнє проведення перед закриттям люків повинний особисто переконатися, що в колодязі не залишилися люди, прибраний інструмент, матеріали і не залишилося сторонніх предметів і зробити про це запис у наряді-допуску.

    В свою чергу, говорячи про охорону праці у ТОВ «ТАУН СЕРВІС», учасники наради зазначили, що «Навики виконання робіт працівниками підприємства відточуються на полігоні для проведення тренувань Щедріщанського водозабору служби водопровідно-насосних стацій. Проведення цієї роботи організовано начальником служби спільно з представниками служби охорони праці підприємства ТОВ «ТАУН СЕРВІС».

    Наприкінці заходу інспектори ГУ Держпраці відповіли на додаткові питання присутніх, які виникли в них за результатами обговорення теми. Робота із проведення працівниками відділу превентивних заходів з охорони праці на піднаглядних підприємствах області триває.

 

Прочитано 161 раз Последнее изменение Понеділок, 17 Липень 2017 12:49
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация