Искать


 

Вівторок, 11 Липень 2017 07:37

Інспекторами ГУ Держпраці прочитано лекції щодо захисту працівників від шкідливих виробничих факторів

Оцените материал
(0 голосов)

Інспекторами ГУ Держпраці прочитано лекції щодо захисту працівників від шкідливих виробничих факторів

    З метою дотримання роботодавцями конституційного права працівників на покращення умов праці та попередження впливу шкідливих виробничих факторів на працівників, які працюють на робочих місцях зі шкідливими умовами, головними державними інспекторами відділу експертизи умов праці Управління з питань праці ГУ Держпраці у Луганській області 04 і 05 липня 2017р. було проведено лекції для працівників їдальні та виробничої лабораторії Науково-дослідницького і проектного інституту «Водоочисні технології» та для працівників котельні комунального підприємства «Сєвєродонецьктеплокомуненерго».

   В ході лекцій були розглянуті наступні питання:

- види виробничих факторів та заходи, спрямовані на захист працівників від їхнього впливу;

- вплив шуму, вібрації, промисловоговипромінювання на людину та засоби індивідуального захисту;

- дія шкідливих речовин та захист працюючих від дії промислових газів, пари та пилу.

    Працівникам підприємств, які працюють у шкідливих умовах праці, було наголошено на те, що статтею 8 Закону України «Про охорону праці» регулюється їхнє право на забезпечення спецодягом, іншими засобами індивідуального захисту, мийними та знешкоджувальними засобами. Особливу увагу було звернено на обов'язок роботодавців забезпечувати за свій рахунок придбання, комплектування, видачу та утримання засобів індивідуального захисту відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці та колективного договору.

 

IMG 20170626 084509

    Фахівці ГУ Держпраці акцентували увагу на тому, що з метою виявлення реальної дії шкідливих і небезпечних факторів на робочих місцях, поліпшення умов праці та соціального захисту працівників за роботу у важких та шкідливих умовах праці, на підприємствах проводиться атестація робочих місць за умовами праці. Було зазначено про важливість проведення, на підставі матеріалів атестації, заходів, які сприятимуть відновленню працездатності працівника, усуненню негативних наслідків втоми та дії шкідливих виробничих факторів за рахунок скорочення тривалості робочого тижня і збільшення періоду відпочинку працівника шляхом надання йому додаткової оплачуваної відпустки.

    В ході обговорення викладеної вище інформації, було зазначено, що умови праці на робочому місці, безпека технологічних процесів, машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва, стан засобів колективного та індивідуального захисту, що використовуються працівником, а також санітарно-побутові умови повинні відповідати вимогам нормативно-правових актів з охорони праці. Також важливою гарантією охорони праці є надання працівнику інформації про умови праці на підприємстві і, зокрема, на робочому місці. Крім загальних питань з охорони праці роботодавець зобов'язаний проінформувати громадянина про наявні на майбутньому робочому місці шкідливі та небезпечні виробничі фактори, які ще неусунено. Водночас роботодавець повинен повідомити майбутнього працівника про можливі шкідливі, негативні наслідки впливу виробничих факторів на його здоров'я та ознайомити його з правом на відповідні пільги і компенсації за роботу в таких умовах.

 

Прочитано 173 раз Последнее изменение Вівторок, 11 Липень 2017 07:44
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация