Искать


 

Понеділок, 10 Липень 2017 11:12

Інспектори ГУ Держпраці провели семінар для осіб з інвалідністю

Оцените материал
(0 голосов)

Інспектори ГУ Держпраці провели семінар для осіб з інвалідністю

    06 липня 2017 року головні державні інспектори Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Луганській області провели семінар у Лисичанському міському центрі зайнятості за участю осіб з інвалідністю на тему: «Інвалідність - необділеність долею, це – такий спосіб життя».

    Під час заходу інспектори ГУ Держпарці надавали учасникам заходу роз’яснення щодо законодавчої бази стосовно встановлення трудових прав, гарантій працюючим інвалідам в Україні, які регулюються Кодексом законів про працю України (далі – КЗпП), Законом України «Про відпустки», Законом України «Про основи соціальної захищеності», Законом України «Про реабілітацію інвалідів».

    Відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» та Закону України «Про реабілітацію інвалідів в Україні» інвалідом є особа зі стійким розладом функцій організму, що призвів до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов’язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.

    Особливу увагу присутніх інспектори акцентували на особливостях працевлаштування інвалідів та створення для них особливих умов праці:

    «Працевлаштовувати інвалідів зобов’язаний кожен роботодавець, виходячи з цілої низки правових норм і законів. Відповідно до статті 19 Закону «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків   середньооблікової   чисельності   штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

    Згідно зі статтею 12 Закону «Про охорону праці» підприємства, які використовують працю інвалідів, зобов'язані створювати для них умови праці з урахуванням рекомендацій медико-соціальної експертної комісії та індивідуальних програм реабілітації, вживати додаткових заходів безпеки праці, які відповідають специфічним особливостям цієї категорії працівників» - було зазначено інспекторами.

    Ці дані було доповнено інформацією про те, що підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством (ст.. 18 Закону «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»). Навіть якщо інвалід сам наполягає на порушенні медичних рекомендацій при прийомі на роботу чи під час трудових відносин, то роботодавець не має права цього зробити, бо порушить законодавство про працю та про охорону праці.

    Окремо присутні розглянули гарантії для працівників-інвалідів, а саме:

- випробування не встановлюється при прийнятті на роботу інвалідів, направлених на роботу відповідно до рекомендації медико-соціальної експертизи (ст..26 КЗпП);

- працюючий інвалід має право відмовитися працювати в нічний час і надурочно (ст. 55,63 КЗпП);

- за працівниками, які втратили працездатність у зв’язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням, зберігаються місце роботи (посада) та середня заробітна плата на весь період до відновлення працездатності (ст. 9 Закону «Про охорону праці»);

- за проханням інваліда може встановлюватись режим роботи на умовах неповного робочого дня (тижня). До того ж на власника покладено зобов’язання, зокрема, організовувати навчання, перекваліфікацію, працевлаштування інвалідів, створення для них умов праці з урахуванням медичних рекомендацій (ст.. 172 КЗпП);

- у випадку скорочення чисельності або штату працівників інваліди війни та працівники-інваліди, які зазнали на цьому підприємстві трудове каліцтво або професійне захворювання мають переважне право залишитися на роботі при рівній з іншими працівниками продуктивності праці й кваліфікації (ст. 42 КЗпП);

    Також тривалість основної відпустки та відпустки без збереження заробітної плати, яка надається працюючому інваліду в обов’язковому порядку відповідно до статей 6 та 25 Закону про відпустки  представлено в наступній таблиці:

Група інвалідності

І, ІІ група

ІІІ група

основна відпустка (оплачувана)

30 днів

26 днів

додаткова відпустка (неоплачувана)

до 60 днів

до 30 днів

    Наприкінці заходу інспекторами Управління з питань з праці ГУ Держпраці у Луганській області було надано присутнім додаткові роз’яснення з тих аспектів теми, з яких у них виникли додаткові питання.

 

Прочитано 246 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация