Искать


 

Четвер, 06 Липень 2017 12:29

Інспекторами ГУ Держпраці проведено ряд заходів щодо роз’яснення порядку забезпечення працівників засобами індивідуального захисту

Оцените материал
(0 голосов)

Інспекторами ГУ Держпраці проведено ряд заходів щодо роз’яснення порядку забезпечення працівників засобами індивідуального захисту

    Інспекторами відділу державного нагляду в хімічній промисловості Управління нагляду в промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області проведено низку превентивних заходів на піднаглядних підприємствах за темою: «Порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту» (далі – Порядок).

    Такі заходи було проведено 03 і 05 липня 2017 року в ТОВ «СМІ-ОЙЛ НАФТОПРОДУКТ» та ТОВ «УТН-Нафта Плюс», під час яких слухачів було ознайомлено з загальними вимогами Порядку та доведено, що забезпечення найманих працівників засобами індивідуального захисту (далі-ЗIЗ) - прямий обов'язок підприємства незалежно від форм власності і видів економічної діяльності, якщо ці працівники зайняті на наступних видах робіт:

— зі шкідливими та небезпечними умовами праці;

— пов'язаних із забрудненням;

— що здійснюються у несприятливих метеорологічних умовах.

    Роботодавець зобов'язаний видавати ЗIЗ суто за встановленими нормами, а наднормативно ЗIЗ можуть видаватися додатково, якщо це встановлено колективним договором. Підприємство зобов’язано закуповувати ЗІЗ у тих суб’єктів господарювання, які виготовляють та здійснюють продаж своєї продукції з дотриманням стандартів та нормативів, визначених законодавством. Спецодяг, що надходить до підприємства, має бути перевірений на предмет його відповідності державним стандартам та регуляторним документам. З метою організації перевірки ЗІЗ на підприємстві створюється комісія з представників керівництва, профспілкової організації та служби охорони праці. Якщо комісія дійде висновку, що ЗІЗ не задовольняють вимоги технічної документації або не забезпечують надійний захист співробітника, роботодавець повинен повернути або замінити неякісні ЗІЗ.

    Спеціальний одяг має видаватись працівникам, практикантам, особам, які прибули на підприємство у відрядження або на стажування, безкоштовно. Функція контролю за своєчасною видачою спецодягу зазначеним категоріям осіб покладається на роботодавця. Комплекти спецодягу, спецвзуття та інших ЗІЗ, що надаються працівникам, повинні відповідати меті та умовам роботи і використовуватись за їх функціональним призначенням. У разі зношення, загублення або псування ЗІЗ роботодавець повинен безкоштовно видати робітнику інший аналогічний ЗІЗ.

    Якщо працівник придбав спецодяг за власні кошти, підприємство відшкодовує такому робітнику вартість ЗІЗ на умовах, встановлених колективною угодою. Спецодяг, який раніше вже використовувався, може надаватися іншим співробітникам тільки після його огляду, очищенню, та за необхідності - ремонту. Можливість повторного використання ЗІЗ та тривалість їх наступної експлуатації погоджується роботодавцем з профспілкою після аналізу ступеня зношеності. Особи, які запрошуються до виконання разових робіт (наприклад, ліквідація аварій), так само мають бути забезпечені спецодягом та ЗІЗ на рівні з іншими працівниками підприємства. ЗІЗ, що були закуплені роботодавцем, є власністю підприємства і повинні обліковуватись як інвентар. Факти видачі і повернення співробітниками спецодягу реєструються в особистій картці обліку спецодягу, спецвзуття та інших ЗІЗ за встановленою формою.

    В ході обговорення викладеної вище інформації, було зазначено, що забезпечення належного догляду, обліку і контролю за видачею у встановлені строки ЗІЗ працівникам, забезпечення відповідних умов зберігання ЗІЗ, використання відповідно до інструкції з їх експлуатації має значну роль в профілактиці виробничого травматизму.

    На питання: «Чи можна видати працівникові гроші для придбання або пошиття спецодягу за індивідуальним замовленням (наприклад, у працівника — нестандартна фігура)?» Була дана відповідь, що видача замість ЗIЗ матеріалів для їх виготовлення або грошових сум для їх придбання не дозволяється. Тобто оптимальним рішенням буде замовлення спецодягу у фірми-виготовлювача, щоб мати змогу і забезпечити спецодягом працівників з «нестандартними» фігурами, і заразом, наприклад, замовити нанесення логотипу компанії на спецодяг. Відповідаючи на це та інші питання присутніх, інспектори ГУ Держпраці надали додаткові роз’яснення учасникам заходів щодо різноманітних аспектів обговорюваної теми.

Прочитано 150 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация