Искать


 

Понеділок, 03 Липень 2017 13:08

Інспектор ГУ Держпраці провела семінар щодо порядку укладання трудового договору у Лисичанському центрі зайнятості

Оцените материал
(0 голосов)

Інспектор ГУ Держпраці провела семінар щодо порядку укладання трудового договору у Лисичанському центрі зайнятості

    03 липня 2017 року головний державний інспектор відділу державного нагляду в сфері трудових відносин Управління з питань праці ГУ Держпраці у Луганській області провела семінар на тему: «Легальна зайнятість» у Лисичанському міському центрі зайнятості. Під час заходу увагу присутніх було акцентовано на різноманітних аспектах порядку укладання трудового договору.

    Згідно статті 21 КЗпП України визначено, що трудовий договір є угодою між працівником і роботодавцем, відповідно до умов якого працівник зобов'язується виконувати визначену цією угодою роботу, з підпорядкуванням внутрішньому трудовому розпорядку, а роботодавець - виплачувати заробітну плату і забезпечувати умови праці, передбачені законодавством, колективним договором і угодою сторін. Трудовий договір укладається в письмовій формі (ст..24 КЗпПУ) та оформлюється наказом чи розпорядженням роботодавця, складеним, як правило, на підставі поданого працівником заяви.

    При укладенні трудового договору громадянин зобов'язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, і трудову книжку. Якщо для цієї роботи (посади) законодавчо встановлена ​​вимога щодо освіти, кваліфікації, стану здоров'я, необхідно також надання документів, що підтверджують відповідність цим вимогам. Трудовий договір не може бути укладений з громадянином, який має медичний висновок про протипоказання запропонованої роботи за станом здоров'я.

    «На підставі вимог статті 29 КЗпП України до початку виконання працівником трудових обов'язків роботодавець повинен:

- визначити робоче місце і забезпечити працівника всіма необхідними для роботи засобами;

- ознайомити працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку і з положеннями колективного договору;

- проінструктувати працівника з техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці та протипожежної охорони;

- роз'яснити працівникові його права, обов'язки, пільги, компенсації і проінформувати під розписку про умови праці.

    Відповідно статті 22 КЗпП України не допускається необгрунтована відмова в прийомі на роботу або будь-яке пряме або непряме встановлення переваг залежно від походження, соціально-майнового стану, расово-національної приналежності, статі, мови, політично-релігійних переконань, місця проживання» - зазначила інспектор.

     Окрему увагу під час семінару було приділено відмінностям укладання цивільно-правового та трудового договору.

    Учасників заходу було ознайомлено із поняттям цивільно-правового договору, яке відповідно до листа Міністерства соціальної політики від 16.05.2011р. № 151/06/186-11 визначається як будь-який вид договору, який укладається відповідно до вимог не трудового, а цивільного законодавства, тобто норми КЗпП на такий вид відносин не поширюються. Головна відмінність такого договору від трудового полягає в тому, що за цивільно-правовим договором оплачується не процес праці, а його результат. Він визначається після закінчення роботи та оформляється актами здавання-приймання виконаних робіт (наданих послуг), на підставі яких здійснюється їх оплата. Відповідно до Листа Мінсоцполітики від 20.04.2012р. №64/06/187-12 записи про виконання робіт на підставі цивільно-правових договорів до трудової книжки не заносяться.

    Підрядник, на відміну від працівника, не підпорядковується правилам внутрішнього трудового розпорядку, не може вимагати гарантій, передбачених для суб'єктів трудових відносин, оскільки він не має статусу працівника, сам організовує свою роботу і виконує її на власний ризик (стаття 837 Цивільного кодексу України).

    Наприкінці семінару інспектор ГУ Держпраці надала додаткові роз’яснення присутнім з тих аспектів теми, з яких у них виникли додаткові питання. Завдяки проведенню цього заходу його учасники змогли отримати нові знання з теми укладання трудових та цивільно-правових договорів.

Прочитано 271 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация