Искать


 

Вівторок, 20 Червень 2017 07:00

ГУ Держпраці інформує щодо режиму праці на відкритому повітрі та у приміщеннях в умовах підвищеної температури

Оцените материал
(0 голосов)

ГУ Держпраці інформує щодо режиму праці на відкритому повітрі та у приміщеннях в умовах підвищеної температури

    При роботах на відкритих місцевостях і температурі зовнішнього повітря 350С і вище, тривалість періодів безперервної роботи повинна складати 15-20 хвилин з наступною тривалістю відпочинку не менше 10-12 хвилин в охолоджуваних приміщеннях.

    В охолоджуючих приміщеннях, щоб уникнути негативного впливу на організм великого перепаду температур, слід підтримувати температуру повітря на рівні 24-250С. 

    Робота при температурі зовнішнього повітря більше 370С за показниками мікроклімату відноситься до небезпечних (екстремальних). За цієї температури не рекомендується проведення робіт на відкритому повітрі, слід змінити порядок робочого дня та перенести години роботи на ранковий або вечірній час. Для захисту від надмірного теплового випромінювання необхідно використовувати спеціальний одяг або одяг з натуральних тканин. В умовах підвищеної температури рекомендується допускати до роботи осіб не молодше 25 і не старше 40 років.

    З метою профілактики зневоднення організму рекомендується правильно дотримуватися питного режиму. Рекомендована температура питної води, напоїв, чаю + 10-15 0С. Для оптимального водозабезпечення рекомендується також відшкодовувати втрату солей і мікроелементів, що виділяються з організму з потом, за рахунок вживання підсоленої води, мінеральної лужної води, молочно-кислих напоїв (знежирене молоко, молочна сироватка), соків, вітамінізованих напоїв, киснево-білкових коктейлів. Пити воду слід часто і потроху, щоб підтримувати хорошу гідратацію організму (оптимальний вміст води в організмі, який забезпечує його нормальну життєдіяльність, обмін речовин). При температурі повітря більше 300С і виконанні робіт середньої тяжкості, потрібно випивати не менше 0,5 л води на годину — приблизно одна склянка кожних 20 хвилин. Крім того, для підтримки імунітету і зниження інтоксикації організму рекомендується вживати фрукти і овочі.

    Для профілактики перегрівання працюючих в умовах нагріваючого мікроклімату організовують раціональний режим праці та відпочинку (стосується як офісів, виробничих приміщень, так і відкритих територій). При мікрокліматичних умовах, що перевищують допустимі параметри, внутрішньозмінний режим праці та відпочинку організовують за рахунок тривалості робочого часу:

- при температурі повітря, що перевищує допустимий рівень, тривалість регламентованих перерв становить не менше 10 % робочого часу на кожні 20с перевищення;

- при поєднанні температури повітря, що перевищує допустимий рівень, з відносною вологістю, яка перевищує 75 %, тривалість регламентованих перерв рекомендується встановлювати не менше 20 % робочого часу;

    Для профілактики порушень водно-сольового балансу тих, хто працює в умовах нагріваючого мікроклімату, забезпечують компенсацію рідини, солей (натрій, калій, кальцій та ін.), мікроелементів (магній, мідь, цинк, йод та ін.), розчинних в рідині вітамінів, які виділяються з організму потом.

    У теплий період року при легкій роботі (офісна робота) максимально допустима температура повітря не повинна перевищувати 280С, а вже при 300С умови праці є шкідливими. При важкій роботі (виробничі цехи) максимально допустима температура повітря не повинна перевищувати 260С, а вже при 280С умови праці є шкідливими.

 

Прочитано 146 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация