Искать


 

Понеділок, 19 Червень 2017 07:27

ГУ Держпраці інформує щодо правил користування засобами індивідуального захисту органів дихання

Оцените материал
(1 Голосовать)

ГУ Держпраці інформує щодо правил користування засобами індивідуального захисту органів дихання

    Одним із основних за засобів індивідуального захисту органів дихання є фільтруючий протигаз. Він призначений для захисту органів дихання, обличчя і очей від дії радіоактивних, отруйних речовин і бактеріальних засобів.

    Підготовка протигаза до використання починається з підбору необхідного зростання його лицьової частини. Правильно підібраний шолом-маска (маска) має щільно прилягати до обличчя і виключати можливість проникнення зовнішнього повітря до органів дихання минаючи фільтруюче-поглинаючу коробку. Підбір необхідного росту шолом-маски визначається вимірюванням голови по замкнутій лінії, що проходить через маківку, щоки та підборіддя. Підбір маски здійснюється по результату вимірювання висоти обличчя особи, яка визначається вимірюванням відстані між точкою найбільшого заглиблення перенісся та найнижчою точкою підборіддя на серединній лінії обличчя. За результатами вимірювання окружності голови визначають зростання шолом-маски, а висоти обличчя — зростання маски.

    Після отримання протигаза, який видається в розібраному вигляді, необхідно оглянути і перевірити справність всіх його частин, потім правильно зібрати і перевірити його герметичність. При огляді і перевірці протигаза необхідно перевірити:

  • стан лицьової частини протигаза, цілісність шолом-маски (маски) і скелець окулярних вузлів;
  • справність деталей мембранної коробки і правильність її складання, в масці — цілість тасьм кріплення, їх натяг і наявність на них пряжок, стан клапанної коробки і клапанів (вони не повинні бути порвані, покороблені або засмічені);
  • стан сполучної трубки, відсутність на ній проколів та поривів, чи щільно вона приєднана до патрубка клапанної коробки, не пом'ята чи натискна гайка та чи є в неї на ніпелі гумове прокладочне кільце;
  • стан фільтруюче-поглинаючої коробки, чи немає на ній пробоїн, іржі, не пошкоджена горловина, не пересипаються чи зерна поглинача (шихти); цілісність
  • справність сумки для протигазу, наявність кнопок або петлі на клапані і ґудзики на корпусі сумки, наявність і стан плечової і поясної тасьм, наявність в сумці коробки з незапотіваючими плівками або спеціального олівця», у сумці для протигазу ГП-4у — наявність дерев'яних планок, закріплених на дні сумки.

    Нову шолом-маску (маску) перед надяганням необхідно протерти зовні та всередині чистим дрантям (ватою), злегка змоченою водою, а видихальний клапан і сполучну трубку продути. Шолом-маску (маску), яка була у вживанні, протерти денатурованим спиртом або 2 %-м розчином формаліну, після складання протигаза проводиться перевірка правильності збірки і справності герметичності) протигаза в цілому. Перед перевіркою протигаза ГП-4у на герметичність проводиться підгонка маски і перевіряється її герметичність.

    Для перевірки протигаза на герметичність в цілому треба надіти шолом-маску (маску), при перевірці протигаза ГП-4у фільтруюче-поглинаючу коробку вийняти з сумки, закрити отвір у дні коробки гумовою пробкою або затиснути долонею і зробити глибокий вдих. Якщо при цьому повітря під лицьову частину не проходить, то протигаз справний (герметичний), якщо повітря проходить, то протигаз несправний. В цьому випадку слід визначити несправність і усунути її.

    При виявленні в протигазі несправностей їх усувають; при неможливості їх усунення своїми силами, протигаз здають в ремонт і натомість отримують справний. Перевірений, справний і правильно зібраний протигаз укладають в сумку.

    Складання протигаза роблять у наступному порядку: у ліву руку беруть шолом-маску (за клапанну коробку) або накидну гайку з'єднувальної трубки маски (шолом-маска або маска при цьому вільно опущені вниз), правою рукою угвинчують до відмови фільтруюче-поглинаючу коробку горловиною у патрубок клапанної коробки шолом-маски або накидну гайку з'єднувальної трубки маски.

 

Прочитано 170 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация