Искать


 

Четвер, 15 Червень 2017 12:54

В Управлінні гірничого нагляду ГУ Держпраці відбувся семінар щодо вимог до засобів індивідуального захисту

Оцените материал
(1 Голосовать)

В Управлінні гірничого нагляду ГУ Держпраці відбувся семінар щодо вимог до засобів індивідуального захисту

    Нещодавно в Управлінні гірничого нагляду спільно з фахівцями відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Головного управління Держпраці у Луганській області проведено семінар на тему «Державний ринковий нагляд. Вимоги до засобів індивідуального захисту».

    Участь у заходів взяли заступники директорів з охорони праці шахт області, заступники генеральних директорів з охорони праці ПАТ «Лисичанськвугілля» та ДП «Первомайськвугілля», головний технічний інспектор праці Лисичанської територіальної організації профспілки працівників вугільної промисловості України, страхові експерти відділення виконавчої дирекції Фонду СНВ у м. Лисичанську.

    На семінарі було доведено до присутніх основні функції та завдання покладені на відділ експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Головного управління Держпраці у Луганській області. Роз’яснено функції ринкового нагляду, обговорені питання вимог щодо забезпечення, придбання та якості засобів індивідуального захисту.

    «Метою ринкового нагляду є вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів з відповідним інформуванням про це громадськості щодо продукції, яка при її використанні за призначенням і при належному технічному обслуговуванні становить загрозу суспільним інтересам чи яка в інший спосіб не відповідає встановленим вимогам. А саме відповідність продукції, що виробляється чи продається вимогам українських технічних регламентів та норм» - зазначив інспектор ГУ Держпраці.

    Присутні були ознайомлені із основними законами та підзаконними актами, якими керується ринковий нагляд, із поняттям та видами засобів індивідуального захисту. Увагу учасників семінару було акцентовано на наступному: порядок забезпечення засобами індивідуального захисту працівників, для яких їх застосування є обов'язковим під час трудового процесу регламентується «Положенням про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту», затвердженим наказом Держгірпромнагляду від 24.03.2008 № 53 (далі Положення).

    Відповідно до п 3.1. Положення придбання ЗІЗ здійснюється у суб'єктів господарювання, які виробляють та/або реалізують продукцію відповідно до чинного законодавства, за умови, що ЗІЗ, які закуповуються, мають позитивний висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи, сертифікат відповідності чи свідоцтво про визнання відповідності та задовольняють вимоги Технічного регламенту засобів індивідуального захисту.

    Засоби індивідуального захисту, які придбаються для користування робітниками підприємства повинні мати наступні документи:

- Національний знак відповідності, код органу з оцінки відповідності.

- Декларація про відповідність ЗІЗ вимогам тех. регламенту.

- Сертифікат відповідності (при необхідності).

- Дата виготовлення виробу (на виробі або супровідній документації).

- Термін служби вироби (на виробі або супровідній документації).

- Висновок санітарно-епідеміологічної служби.

- Протокол випробування захисту вироби.

- Інформація про ідентифікаційних і розпізнавальних знаках, які стосуються захисних властивостей засобів захисту (повинна бути представлена ​​українською мовою).

- На виробі і в супровідній документації повинно бути вказано з яких матеріалів виготовлена ​​продукція.

- На виробі повинна бути нанесено маркування найменування або кодового позначення речовин, що використовувалися під час випробувань а також про допустимий час забезпечення захисту.

- Інформація про середовище, в якому може бути використано виріб.

- Інструкція з експлуатації виробу (при необхідності).

- Юридична адреса виробника.

    По завершенню обговорення зазначеної інформації, інспектори ГУ Держпраці надали додаткові роз’яснення з тих аспектів теми семінару, які викликали особливий інтерес у присутніх.

 

Прочитано 144 раз Последнее изменение Четвер, 15 Червень 2017 12:59
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация