Искать


 

Четвер, 15 Червень 2017 11:04

Фахівцями ГУ Держпраці проведено нараду з працівниками ПАТ «Лисичанський завод «Пролетарій»

Оцените материал
(0 голосов)

Фахівцями ГУ Держпраці проведено нараду з працівниками ПАТ «Лисичанський завод «Пролетарій»

    З 07 по 13 червня 2017 року фахівці Головного управління Держпраці у Луганській області, Відділу   державного нагляду в енергетиці, металургії та у машинобудуванні провели ряд превентивних заходів, спрямованих на підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки на підприємствах області. Зокрема, було надано 2 консультації представникам підприємств м. Кремінна і м. Лисичанськ та проведено 9 нарад на підприємствах області.

    Одна з таких нарад відбулась 13 червня у ПАТ «Лисичанський завод «Пролетарій». З адміністрацією, фахівцями служби охорони праці та технічних служб підприємства інспектори відділу обговорили безпечне виконання робіт на комутаційних апаратах в електромережах напругою понад 1000 В.

    «Суб’єктами господарювання робіт на комутаційних апаратах в електромережах напругою понад 1000 В необхідно дотримуватися вимог, які зазначені в Правилах безпечної експлуатації електроустановок споживачів (НПАОП 40.1-1.21-98) затверджено наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 16.03.1994  за №19 (далі - ПБЕЕС)» - розпочали нараду інспектори ГУ Держпраці. Присутні відмітили, що безпечне виконання суб’єктами господарювання робіт на комутаційних апаратах в електромережах напругою понад 1000 В складає з організаційних та технічних заходів.

    Для організації безпечної експлуатації електроустановок керівник підприємства   зобов'язаний   забезпечити утримання,   експлуатацію   і   обслуговування   електроустановок відповідно до вимог чинних нормативних документів. Фахівці служб охорони праці зобов'язані контролювати безпечну експлуатацію електроустановок і повинні мати групу IV з електробезпеки. (ПБЕЕС,п. 1.3.2.)

    Організаційними заходами, якими досягається безпека робіт в електроустановках, є:

- затвердження переліку робіт, що виконуються за нарядами, розпорядженнями і в порядку поточної експлуатації;

- призначення осіб, відповідальних за безпечне проведення робіт;

- оформлення робіт нарядом, розпорядженням або затвердженням переліку робіт, що виконуються в порядку поточної експлуатації;

- підготовка робочих місць;

- допуск до роботи;

- нагляд під час виконання робіт;

- переведення на інше робоче місце;

- оформлення перерв в роботі та її закінчення.

Відповідальними за безпеку робіт, що виконуються в електроустановках, є:

- працівник, який видає наряд, розпорядження;

- працівник, який дає дозвіл на підготовку робочого місця;

- працівник, який готує робоче місце, допуск;

- працівник, який допускає до роботи (далі - допускач);

- керівник робіт;

- працівник, який наглядає за безпечним виконанням робіт;

- члени бригади.

    Працівник, який видає наряд, розпорядження, встановлює можливість   безпечного   виконання   роботи. Він відповідає за достатність і правильність зазначених у наряді заходів безпеки, за якісний і кількісний склад бригади і призначення працівників, відповідальних за безпечне   виконання   робіт,   а   також   за відповідність груп з електробезпеки працівників, які зазначені в наряді, роботі, що виконується. Оформлювати наряд потрібно на ті роботи, що виконуються з повним або частковим зняттям напруги з електроустановки, яка ремонтується, а також на роботи, виконувані без зняття напруги поблизу або безпосередньо на струмопровідних частинах, що перебувають під напругою.

    Після обговорення цієї інформації, присутні розглянули настпні технічні заходи, які необхідно провести до початку ремонтних чи налагоджувальних робіт:

- відключення електроустаткування, що ремонтується, і вживання заходів проти помилкового його зворотного включення або самовключення;

- установка тимчасових огорож навколо невідключених струмопровідних частин і вивішування заборонних плакатів "Не включати - працюють люди", "Не включати - робота на лінії" та ін.;

- приєднання переносного заземлення-закоротки до заземлювальної шини стаціонарного заземлювального пристрою і перевірка відсутності напруги на струмопровідних частинах, що для безпеки проведення робіт підлягають замиканню накоротко і заземленню;

- накладання переносних заземлень на відключені струмопровідні частини електроустановки відразу після перевірки відсутності напруги або включення спеціальних заземлювальних ножів - роз'єднувачів, наявних у камері РП;

- огородження робочого місця і вивішування на ньому дозвільного плаката "Працювати тут".

    Названі технічні заходи виконує (у зазначеній послідовності) допускаючий до роботи з дозволу тієї особи, що віддає розпорядження на проведення робіт. Допускаючим до роботи може бути особа з чергового чи оперативно-ремонтного персоналу в електроустановках напругою до 1000 В з кваліфікаційною групою не нижче ІІІ, а в установках напругою понад 1000 В - з IV групою.

    За результатами обговорення зазначеної теми керівництвом підприємства було прийнято наступне рішення:довести до відома всім посадовим особам та працівникам про необхідність безпечного виконання суб’єктами господарювання робіт на комутаційних апаратах в електромережах напругою понад 1000 В. Обговорюючи тему наради, фахівці ГУ Держпраці у Луганській області надали компетентні та вичерпні відповіді на додаткові питання присутніх та звернули увагу учасників заходу на необхідність приділення особливої уваги певним аспектам охорони праці.      

 

Прочитано 236 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация