Искать


 

Середа, 14 Червень 2017 11:48

Відбувся онлайн-прийом працівників Луганської області фахівцями Держпраці

Оцените материал
(0 голосов)

Відбувся онлайн-прийом працівників Луганської області фахівцями Держпраці

    14 червня 2017р. працівники підприємств Луганської області мали змогу отримати відповіді на хвилюючі питання щодо трудових відносин від фахівців Державної служби України з питань праці під час онлайн-прийому.

    Найбільшу увагу було приділено питанню мешканці Новопсковського району, яку, за її словами, було неправомірно звільнено з роботи і щодо цього приводу вже було декілька судових засідань. Вона звернулася до заступника начальника департаменту з питань праці Держпраці Олени Коновалової з проханням роз’яснити, чи правильно їй розрахована середня заробітна плата, компенсація за невикористану щорічну відпустку, допомога по тимчасовій непрацездатності? Як відстояти свої конституційні та трудові права?

    Фахівець Держпраці зазначила, що 15 травня 2017 набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» Цією постановою затверджений порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю.

Прийом ОА

    Підпунктом 4 пункту 13 зазначеного порядку інспекторам праці заборонено розглядати та перевіряти питання, яке є предметом розгляду в суді або щодо якого набрало законної сили рішення суду, перевіряти своєчасність, правильність і повноту виконання рішень суду, а також підміняти працівників об’єкта відвідування під час проведення розрахунків або перерахунків розмірів належних працівникам коштів, готувати висновки про відповідність або невідповідність нормативних актів об’єкта відвідування вимогам нормативно-правових актів з метою їх подальшого передання працівникам (у тому числі звільненим), іншим особам чи органам.

    Таким чином, перевірка питань, що були предметом розгляду суду, та перевірка правильності здійснених розрахунків неможливі. Проте, Олена Коновалова радила не покладати сил та продовжувати відстоювати свої конституційні права, навіть якщо Держпраці не має повноважень здійснити перевірку по цій справі, адже вона була предметом розгляду суду, є можливість звертатися до інших органів, які, зокрема, мають право представляти інтереси позивача в різних інстанціях.

 DSC0096

    Також під час заходу головний спеціаліст відділу з питань оплати праці Департаменту з питань праці Держпраці Людмила Штронда надала відповіді на питання щодо трудових відносин та оплати праці, які задали провідний економіст ПАТ «Регенерат» (м. Лисичанськ) та провідний спеціаліст ВП Санаторій – профілакторій «Привілля» ПАТ «Лисичанськвугілля».

За матеріалами Держпраці

 

 

Прочитано 154 раз Последнее изменение Середа, 14 Червень 2017 13:03
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация