Искать


 

Вівторок, 13 Червень 2017 13:50

З працівниками КСП «Олексіївське» обговорено вимоги безпеки при експлуатації сільськогосподарської техніки

Оцените материал
(0 голосов)

З працівниками КСП «Олексіївське» обговорено вимоги безпеки при експлуатації сільськогосподарської техніки

    12 червня 2017 року головним державним інспектором відділу державного нагляду в АПК, СКС на транспорті і у зв’язку Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області сумісно із начальником відділу профілактики виробничого травматизму відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Старобільському районі Луганської області та працівниками підприємства проведено нараду в КСП «Олексіївське» (с. Олексіївка, Новоайдарський район).

    Темою наради було «Вимоги безпеки при експлуатації сільськогосподарської техніки», в рамках якої присутні обговрили наступні питання:

  1. Проходження працівниками медичних оглядів та їх періодичність;
  2. Вимоги безпеки з охорони праці під час проведення вантажно-розвантажувальних робіт;
  3. Вимоги безпеки з охорони праці під час виконання зварювальних та газовогневих робіт з кисневими балонами.
  4. Рекомендації, щодо дотримання вимог безпеки з охорони праці при проведенні зернозбиральних робіт.
  5. Способи надання першої долікарської допомоги при настанні нещасних випадків.

    На початку наради інспектори ГУ Держпраці зазначив, що: «Найбільш травмонебезпечними є такі категорії працівників:

- механізатори, здебільшого внаслідок наїзду транспортних засобів та дії рухомих частин обладнання, машин і механізмів;

- водії – внаслідок дорожньо-транспортних пригод та наїзду транспортних засобів;

- сторожі, в основному в наслідок пожеж та розбійних нападів сторонніх осіб.

При цьому, найбільша кількість травмування на сільськогосподарських підприємствах трапляється під час сезонних робіт (весняно-польових, збирання врожаю), на підприємствах зі зберігання та переробки зерна».

    В ході своєї подальшої промови інспектор ГУ Держпраці надав ряд рекомендацій щодо дотримання вимог з охорони праці при проведенні зернозбиральних робіт. Для попередження страхових ризиків під час збирання зернових культур, коли задіяна велика кількість техніки, людей, які працюватимуть на жнивах необхідно:

- забезпечити готовність техніки, завершити проведення навчання і перевірку знань з охорони праці, з пожежного мінімуму та медоглядів працівників;

- забезпечити працівників спецодягом та засобами індивідуального захисту;

- забезпечити працюючих медичними аптечками першої допомоги.

- укомплектувати автотранспортну і збиральну техніку, господарські об’єкти засобами первинного пожежогасіння у відповідності з вимогами Правил пожежної безпеки;

- допускати до роботи з підвищеною небезпекою тільки працівників з 18 років, з врахуванням їхньої кваліфікації, а на інші роботи – з 16 років, а при письмовій згоді одного з батьків – з 15 років.

- затвердити безпечні маршрути руху по господарству і визначити місця для відпочинку працівників, майданчики для зберігання техніки і паливно-мастильних матеріалів;

- закінчити підготовку токів, збирально-транспортних агрегатів, перевірити їх відповідність вимогам безпечної експлуатації, не допускати до роботи несправні машини, що не відповідають правилам охорони праці;

- на відведених ділянках обладнати місця для відпочинку працівників, установити громовідводи;

- відкриті майданчики для стоянки машин під час проведення масових польових робіт повинні бути очищенні від стерні та сухої трави і оборані смугою не менше ніж 4 м. При цьому машини повинні стояти на майданчику в один ряд на відстані, який забезпечував би вільний проїзд із боків засобів технічного обслуговування і безпечну евакуацію машин на випадок виникнення пожежі.

    Важливим є і організація підготовки полів до збирання зернових культур. Для цього необхідно:

- засипати ями, прибрати каміння, ліквідувати інші перешкоди;

- позначити віхами краї схилів, розмитих ділянок та інших перешкод;

- розбити поля на загінки не більше 50 га, обкосити й підготовити прокоси, в яких необхідно проорати смуги не менше 4 метрів;

- відбити поворотні смуги: під час роботи на схилах і поблизу ярів ширина поворотної смуги має бути не менше величини, що дорівнює подвійному мінімальному радіусу розвороту комбайну чи машинно-тракторного агрегату.

    Головною метою охорони праці на підприємстві є прийняття необхідних заходів запобігання виробничого травматизму. Для цього під час роботи на зернозбиральній техніці, необхідно щоб працівники добре знали про існуючі небезпечні фактори, а саме:

- перекидання машин на нерівних дільницях поля, дороги, крутих схилах, а також з дамб та мостів; - наїзд машин на людей, які відпочивають під машинами, на зернових валках та в інших невстановлених для відпочинку місцях;

- захват одягу, взуття, частини тіла працівника неогородженими обертаючими робочими органами або їх приводами;

- виконання ремонтних робіт;

-ураження електричним струмом від обірваних чи провисаючих ліній електропередач або блискавок; - опіки при виникненні пожеж;

- падіння зі скирт та інше.

    Наприкінці обговорення теми наради начальник відділу профілактики виробничого травматизму відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Старобільському районі Луганської області ознайомив і надав пояснення про «Способи надання першої долікарської допомоги при настанні нещасних випадків ».

Результатом обговорення зазначених питань  стало ухвалення керівництвом підприємства наступних рішень:

  1. Отримані на нараді відомості застосовувати в подальшій роботі при створенні умов праці на с/г підприємстві, відповідно до нормативно - правових актів.
  2. Посилити контроль з боку керівника і посадових осіб с/г підприємства за безпечним виконанням робіт і дотриманню трудової і виробничої дисципліни працівниками.

 

Прочитано 148 раз Последнее изменение Вівторок, 13 Червень 2017 14:01
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация