Искать


 

Вівторок, 06 Червень 2017 07:41

Проведено лекції у ВП «Вузел Виробничого Технологічного зв’язку» ПАТ «Лисичанськвугілля»

Оцените материал
(1 Голосовать)

Проведено лекції у ВП «Вузел Виробничого Технологічного зв’язку» ПАТ «Лисичанськвугілля»

    Головним державним інспектором відділу експертизи умов праці спільно з головним державним інспектором відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг 01 червня 2017р. були прочитані лекції на теми: «Атестація робочих місць за умовами праці» та «Вимоги до засобів індивідуального захисту» для працівників Відокремленого підрозділу «Вузел виробничого технологічного зв’язку» ПАТ «Лисичанськвугілля».

    Під час першої лекції співробітникам зазначеного підприємства було роз’яснення про те, що таке атестація робочих місць, її мету, суть та терміни проведення:

    «Атестація робочих місць за умовами праці передбачає проведення оцінки умов праці на робочих місцях з метою виявлення шкідливих і (або) небезпечних виробничих факторів і здійснення заходів щодо приведення умов праці у відповідність з державними нормативними вимогами охорони праці. Такій атестації підлягають всі наявні в організації робочі місця, а терміни її проведення встановлюються виходячи з того, що кожне робоче місце повинно атестовуватись не рідше одного разу в п'ять років. Атестація робочих місць за умовами праці включає гігієнічну оцінку умов праці, оцінку травмобезопасності і забезпеченості працівників засобами індивідуального захисту (ЗІЗ)» - зазначив інспектор.

    Детальніше тему використання засобів індивідуального захисту висвітлив головний державний інспектор відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних. Присутнім була надана інформація щодо поняття та видів засобів індивідуального захисту, порядку забезпечення засобами індивідуального захисту працівників, перелік документів, які повинні мати засоби індивідуального засобу:

    «Під засобом індивідуального захисту (далі - засіб захисту) слід розуміти спорядження, що призначається для носіння користувачем та/або забезпечення його захисту від однієї або кількох видів небезпеки для життя чи здоров'я.

    Актуальність норм законодавства щодо ЗІЗ в тому, що працівники можуть отримати травми при невикористання ЗІЗ або використанні несертифікованої продукції, а роботодавець може бути притягнутий до відповідальності за закупівлю ЗІЗ, що не відповідають вимогам Технічного регламенту.

    Згідно ст. 6 ЗУ «Про охорону праці» працівник має право відмовитися від дорученої роботи, якщо створилася виробнича ситуація, небезпечна для його життя чи здоров'я або для людей, які його оточують, або для виробничого середовища чи довкілля. А відсутність ЗІЗ при роботі під впливом потенційно шкідливих факторів є саме такою ситуацією. Тобто робітник має право відмовитися від роботи, якщо не були видані відповідні ЗІЗ» - підсумував свій виступ інспектор.

    По завершенню прочитання лекцій, інспектори ГУ Держпраці відповіли на додаткові питання присутніх. Зокрема, були надані відповіді на додаткові питання щодо роз’яснення списків № 1 та № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.

    Теми лекцій стали вкрай актуальними для працівників ПАТ «Лисичанськвугілля», адже проведення атестації робочих місць та використання сертифікованих засобів індивідуального захисту має глибокий соціальний зміст – забезпечення захищеності працівників, зайнятих на роботах в несприятливих умовах праці.

 

Прочитано 261 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация