Искать


 

Четвер, 01 Червень 2017 06:22

ГУ Держпраці звертає увагу суб’єктів господарювання на необхідність забезпечення безпеки експлуатації атракціонів

Оцените материал
(1 Голосовать)

ГУ Держпраці звертає увагу суб’єктів господарювання на необхідність забезпечення безпеки експлуатації атракціонів

    З відкриттям літнього сезону та літніх канікул на території Луганської області в місцях масового відпочинку громадян почали відкриватись різноманітні розважальні об’єкти атракціонної техніки, в тому числі батути. В зв’язку з цим виникає багато запитань як у користувачів атракціонів, так і у суб’єктів господарювання, які експлуатують та надають розважальні послуги на предмет діючого законодавства України, яке регламентує зазначену діяльність.

    З метою забезпечення безпечної експлуатації стаціонарних, пересувних і мобільних атракціонів, у тому числі батутів, суб’єктам господарювання необхідно дотримуватись Правил будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки» (НПАОП 92.7-1.01-06), затверджених Наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи № 110 від 01.03.2006 року, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України від 7 квітня 2006 року за N 405/12279 (далі - Правила).

    Відповідно до пункту 1.2 Правил, їх дія поширюється на суб’єкти господарювання, що забезпечують виготовлення, монтаж, ремонт, реконструкцію, налагодження, і забезпечення безпечної експлуатації стаціонарних, пересувних і мобільних атракціонів, у тому числі батутів.

Відповідно до пункту 2.1.1. Правил зазначено визначення: атракціонний пристрій або комбінація пристроїв, які пересувають або спрямовують відвідувача (відвідувачів) заданою траєкторією або в певній зоні з метою розваги, або інші пристрої, використовувані в місцях дозвілля населення для розваги й активного відпочинку.

Відповідно до пункту 3.1.3. Правил залежно від видів небезпек, що виникають під час користування, експлуатації та обслуговування, наведені атракціони належать до обладнання підвищеної небезпеки для життя відвідувачів і обслуговувального персоналу, а саме:

   - атракціони з механізованим приводом з підійманням посадкових місць (відвідувачів) від рівня посадкової площадки на висоту: більше 2 метрів - для дитячих атракціонів і 3 метрів - для дорослих, незалежно від швидкості обертання;

   - каруселі з механізованим приводом: вертикальні, горизонтальні, нахилені, із складною траєкторією руху - з лінійною швидкістю посадкових місць більше 0,5 м/с незалежно від висоти підіймання;

   - автомобілі, що зіштовхуються, швидкісні автомобілі, картинг з вільною траєкторією руху самохідних засобів (електромобілів) без підіймання, швидкість руху яких більше 4м/с;

   - атракціони будь-якої конструкції з лінійною швидкістю руху посадкових місць (відвідувачів) більше 5м/с;

   - гойдалки механізовані та немеханізовані, які обертаються або з кутом відхилу посадкових місць на величину більше 45 градусів і підійманням кабін (посадкових місць) більше 1,5м;

   - атракціони механізовані з гідравлічним або пневматичним приводом посадкових місць (кабін, платформ);

   - вежі вільного падіння;

   - атракціони з еластичними елементами (катапульти, стрибки з висоти на еластичному канаті тощо).

    Для експлуатації вищезазначених атракціонів, які належать до обладнання підвищеної небезпеки, відповідно до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року №1107 (далі – Порядок) потрібно отримати дозвіл в територіальному органі Держпраці на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки (далі - дозвіл).

    При цьому зазначаємо, що батут, який не облаштований еластичними елементами (катапульти, стрибки з висоти на еластичному канаті тощо), не належить до атракціонів, зазначених у пункті 3.1.3 цих Правил, як атракціон підвищеної небезпеки. В зв’язку з цим на експлуатацію батуту який не облаштований вказаними еластичними елементами отримання дозволу не передбачено.

    Разом з тим зазначаємо, якщо суб’єкт господарювання (працівник, інструктор) виконує роботи підвищеної небезпеки, зокрема: ремонтні, монтажні, будівельні та інші роботи, що виконуються на висоті понад 1,3 метра, то необхідно подати до територіального органу Держпраці за місцем виконання таких робіт декларацію відповідності його матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки, згідно із пунктом 7 додатку 6 Порядку.

    Додаткова інформація із роз’яснення зазначених питань надається в Інформаційно-консультаційних пунктах Головного управління Держпраці у Луганській області, за адресами: м. Лисичанськ, вул. Малиновського, 1А і м. Сєвєродонецьк, вул. Пивоварова, 5 корп. 155а, тел.: 06451-7-37-49, e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра..

 

Прочитано 244 раз Последнее изменение Четвер, 01 Червень 2017 06:26
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация