Искать


 

Вівторок, 30 Травень 2017 07:24

ГУ Держпраці звертає увагу на дотриманні вимог охорони праці під час зернозбиральних робіт

Оцените материал
(0 голосов)

ГУ Держпраці звертає увагу на дотриманні вимог охорони праці під час зернозбиральних робіт

   Незабаром аграрії Луганщини активно розпочнуть зернозбиральні роботи. Перед початком збиральних робіт керівникам сільгосп. підприємств необхідно провести ряд організаційно-профілактичних заходів для недопущення випадків травмування працюючих.

    З метою попередження травмування працівників під час зернозбиральних робіт важливо не допускати експлуатації несправної сільськогосподарської техніки, механізмів з відкритими ланцюговими, пасовими, карданними передачами.

    Регулювання, ремонт, налагоджування та технічне обслуговування сільськогосподарської техніки проводять виключно після повної зупинки всіх агрегатів.

    Важливим є дотримання працівниками правил внутрішнього трудового розпорядку, встановленого на підприємстві, та контроль за їх дотриманням з боку адміністрації.

    Категорично заборонено допускати до роботи працівників в стані алкогольного та наркотичного сп'яніння, хворих, а також тих, що не відпочили протягом встановленого законодавством часу.

    Перед початком робіт працівник має бути проінструктований, а ті, які виконують роботи підвищеної небезпеки та потребують професійного добору - механізатори, водії, працівники зернотоків - пройти щорічне спеціальне навчання та перевірку знань з питань охорони праці.

    Головне управління Держпраці у Луганській області звертається до керівників сільськогосподарських підприємств з рекомендацією взяти під особистий контроль питання стану безпеки праці під час проведення збиральної кампанії та виконання ряду першочергових заходів:

- забезпечити дотримання розроблених схем руху транспорту територіями з вказівкою дозволених та заборонених напрямків руху;

- до роботи на тракторах, зернозбиральних комбайнах та інших самохідних машинах допускати працівників віком від 18 років, які мають відповідне посвідчення та пройшли медичний огляд; не допускати до виконання цих робіт підлітків;

- обладнати місця відпочинку та куріння працівників, майданчики для зберігання техніки та пально-мастильних матеріалів;

- перевірити провисання проводів ліній електропередач;

- проводити інструктажі з питань охорони праці з працівниками, які беруть участь у жнивах;

- забезпечити огородження всіх обертових частин сільськогосподарських машин і механізмів, зерноочисних машин;

- очищення бункерів, технічне обслуговування та ремонт комбайнів проводити тільки при неробочому двигуні;

- укомплектувати всі робочі місця, трактори та зернозбиральні комбайни медичними аптечками першої допомоги;

- забезпечити всіх працівників, які зайняті на жнивах, спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту згідно з існуючими нормами;

- провести лабораторну перевірку опору ізоляції та контурів захисного заземлення на зерноочисних токах;

- трактори, які зайняті на транспортних роботах, перевести на максимальну ширину колії коліс;

- обладнати всі трактори, комбайни та сільськогосподарські машини, які зайняті на жнивах, пожежним інвентарем згідно з нормативними вимогами;

- не допускати до експлуатації трактори, що не обладнані електростартерним запуском двигуна та з несправною системою блокування запуску двигуна при включеній передачі.

    Під час жнив велика робота ведеться на зерноскладах, зернотоках. При вході необхідно встановлювати плакати: «Вхід стороннім особам заборонено», бункери для зерна повинні мати решітки або кришки і бути обов’язково замкнені. Під час виконання ремонтних, обслуговуючих робіт потрібно вимикати електричну напругу, на рубильниках та пускових пристроях вивішувати таблички: «Не вмикати, працюють люди!» та виконувати інші вимоги електробезпеки.

    Слід пам’ятати, що у період збирання забороняється спалювання стерні, післяжнивних залишків та розведення багать, площа основи однієї скирти не повинна перевищувати 300 м2., протипожежні розриви між скиртами мають бути не менше 20 метрів, відстань від скирт до лінії електропередач – 15 м, до доріг – 20 м, до будівель та споруд – 50 м. Скирти на відстані 5 метрів від основи повинну бути проорані захисними смугами шириною не менше 4 м.

Прочитано 143 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация