Искать


 

Вівторок, 23 Травень 2017 08:46

На нараді у ТОВ «Краснянське» обговорено правила охорони праці під час ремонту сільськогосподарської техніки

Оцените материал
(1 Голосовать)

На нараді у ТОВ «Краснянське» обговорено правила охорони праці під час ремонту сільськогосподарської техніки

    Протягом травня 2017р. інспектори відділу державного нагляду в агропромисловому комплексі, соціально-культурній сфері, на транспорті і у зв’язку Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області провели ряд превентивних заходів, спрямованих на підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки під час проведення ремонту сільськогосподарської техніки та обладнанняна у сільськогосподарських підприємствах області.

    Зокрема, на минулому тижні в Кремінському районі інспектором відділу була проведена семінар-нарада з працівниками сільськогосподарського підприємства ТОВ «Краснянське», на тему «Вимоги охорони праці під час ремонту машин і обладнання сільськогосподарського виробництва». На нараді були розглянуті питання про дотримання техніки безпеки при  експлуатації виробничого обладнання в ремонтних майстернях - верстати, прилади, пристрої, стелажі тощо, які використовуються для проведення ремонту.

    Інспектором ГУ Держпраці було роз’яснено присутнім, що до роботи на верстатах допускаються особи віком не молодше 18 років, які пройшли медичний огляд, навчання та інструктаж на робочому місці. Працівник повинен користуватися спецодягом і засобами індивідуального захисту, виконувати тільки ту роботу, за якою він проінструктований і яка доручена керівником робіт. На кожному верстаті необхідно зазначити його інвентарний номер. Біля верстата треба вивісити список працівників, які мають право виконувати роботу на ньому, а також табличку із зазначенням посадової особи, яка відповідає за утримання у справному стані верстатного обладнання та за його безпечну експлуатацію. На робочих місцях повинні бути відповідні інструкції з охорони праці під час роботи з інструментом, обладнанням і пристроями. Не дозволяється виконувати роботи на несправному обладнанні та використовувати обладнання та інструмент не за призначенням.

    Для роботи у вибухо- та пожежонебезпечних умовах необхідно користуватися інструментом та інвентарем, які виготовлені з кольорового металу та інших матеріалів, що не утворюють іскор. Верстати та ремонтно-технологічне обладнання у випадку припинення подачі струму, повітря або рідини, при заміні робочого інструменту, встановленні та закріпленні оброблюваного виробу або його знятті, а також під час ремонту, технічного обслуговування та прибирання повинні бути вимкнені.

    Установлення (зняття) важких вузлів, деталей, агрегатів або заготовок масою понад 20 кг слід проводити із застосуванням засобів малої механізації.

    Вироби, що оброблюються (ремонтуються) на верстатах (стендах), повинні бути прочно й надійно закріплені.

    Ремонтно-технологічне обладнання повинно бути забезпечено зручними в експлуатації запобіжними пристроями, що забезпечують добрий огляд і видимість виробу, що ремонтується (оброблюється) та захист очей.

    У випадку неможливості за технічними причинами використання запобіжного щитка власник повинен видати працівникам захисні окуляри.

    Працівників необхідно забезпечувати пристроями для прибирання стружки та інших відходів (гачками, совками, щітками тощо). Не дозволяється прибирати стружку руками.

    Штепсельні з’єднання (розетки, вилки), що застосовуються на напругу 12 - 42 В, за своїм конструктивним виконанням повинні відрізнятися від звичайних штепсельних з’єднань і виключати можливість підключень вилок на 12 - 42 В до штепсельних розеток на 220 В.

    З метою запобігання вібраційній хворобі у працівників із механізованим (пневматичним) ручним інструментом необхідно:

- застосовувати пневматичні молотки з пристроями для гасіння вібрації;

- видавати працівникам засоби індивідуального захисту рук від вібрації відповідно до ГОСТ 12.4.002-74.

    Ручний пневматичний інструмент (молотки для клепання та рубання, свердлувальні та шліфувальні машинки тощо) повинен бути обладнаний ефективними глушителями шуму й викиду стисненого повітря. Клапани у закритому положенні не повинні пропускати повітря.

    Для виконання постійних робіт пневматичним ударним інструментом повинно бути виділено спеціальне приміщення або окреме робоче місце, яке необхідно огородити переносними або стаціонарними звукопоглинаючими екранами.

    Молотки й кувалди повинні мати поверхню бойка злегка випуклу, гладку, не збиту, без задирок, вибоїн, вм’ятин, тріщин, надколів, вони повинні бути надійно насаджені на дерев’яні держаки та розклинені металевими клинами. Вісь держака повинна бути під прямим кутом до поздовжньої осі інструменту.

    Гайкові ключі повинні відповідати розмірам гайок та головок болтів и не повинні мати тріщин, вибоїн і задирок. Губки ключів повинні бути паралельними.

    Забороняється використовувати для відкручування гайок ключі більших розмірів ніж розмір гайок, підкладаючи металічні пластинки між гранями гайки (болта) і ключа, а також подовжувати ключ трубою або іншим ключем.

    Розсувні ключі не повинні мати люфту у рухомих частинах.

    Гострогубці та плоскогубці не повинні мати вищерблених рукояток. Губки гострогубців повинні бути гострими, невищербленими та не зламаними, а плоскогубці - із справною насічкою.

    Пилки (ножівки, поперечні, лучкові тощо) повинні бути правильно та прочно закріплені. Лучкові пилки повинні мати міцний кістяк та правильний натяг полотна.

    Заточування та розведення столярних пилок повинні проводитися у спеціальних дерев’яних лещатах.

    Стругальний інструмент (струги, шерхебелі, рубанки, фуганки тощо) повинен мати гладкі, рівно зачищені колодки.

    Задній кінець колодки у верхній частині повинен бути закруглений. Рукоятки колодок повинні бути гладко та рівно зачищені. Леза стругального інструменту повинні бути правильно заточені, прочно та щільно припасовані до дерев’яних колодок і не повинні мати вибоїн, вм’ятин, тріщин та задирок.

    Кернери, зенкери, свердла, розвертки та інший ріжучий інструмент повинні бути правильно заточені, не мати тріщин, вибоїн, задирок та інших дефектів. Хвостовики цього інструменту не повинні мати нерівностей, скосів та інших пошкоджень. Ручки коловоротів і буравів повинні бути точеними, гладко зачищеними.

    Для перенесення інструменту, якщо це потрібно за умовами роботи, кожному працівникові видається сумка або легкий переносний ящик.

    Ковальські кліщі та інше пристосування для утримання оброблюваних поковок слід виготовляти з м’якої сталі, що не закаляється. Вони повинні відповідати розміру та профілю утримуваних поковок і деталей.

    Кліщі та інше пристосування повинні прочно утримувати виріб (заготовку), не викликаючи необхідності ручного натискування у процесі роботи. З цією метою на їх рукоятках повинні бути затискні кільця (шпандирі).

    У робочому положенні зазор між рукоятками кліщів повинен бути не менше 45 мм.

    Для обмеження зближення рукояток вони повинні мати упори. Між упором та протилежною рукояткою повинен бути зазор не менше 10 мм.

    Рукоятки інструменту, що зазнає ударів при куванні на молотах (качалки, гладилки тощо), повинні виготовлятися з м’якої сталі, що не сприймає закалювання. Скріплення рукояток з інструментом повинно бути міцним і розміщуватися так, щоб у процесі роботи вони не зазнавали ударів бійка.

    Пристрої, призначені для роботи під навантаженням (металеві підставки, домкрати тощо), слід щоденно оглядати перед початком роботи.

    Ручні важільно- рейкові домкрати повинні виключати самовільне опускання вантажу при знятті зусилля з важеля або рукоятки, забезпечуватися стопорами, що виключають вихід ґвинта або рейки при знаходженні штоку у верхньому крайньому положенні.

    Витікання рідини або повітря з робочих циліндрів домкратів або підйомників під час переміщення вантажів не допускється.

    Пристосування, на якому здійснюється складання чи розбирання пружин (із попереднім стисканням), необхідно обладнувати спеціальним захисним кожухом.

    Виготовлення, ремонт та заточування інструменту повинні проводитися централізовано спеціально навченим працівником.

    Використання нового або відремонтованого інструменту та пристроїв допускається тільки після випробування та приймання в експлуатацію.

    Напилки, шабери, стамески, долота, викрутки, шила, ножівки та інший ручний інструмент повинні бути прочно закріплені у гладко та рівно зачищену рукоятку. Рукоятка повинна мати довжину у відповідності з розміром інструменту, але не менше ніж 150 мм і повинна бути стягнута металевими бандажними кільцями. Ножі повинні бути у чохлах.

    Рукояті ручного інструменту повинні виготовлятися із сухого дерева твердих порід.

    Виготовлення рукоятей із м’яких або шаруватих порід дерева (ялина, сосна тощо) забороняється. Поверхня рукояті повинна бути гладкою, рівно зачищеною, без тріщин, задирок і сучків, із поздовжнім розміщенням волокон по всій довжині.

    Верстатні лещата повинні бути справні, прочно захоплювати затискні вироби та мати на губках неспрацьовану насічку.

    Вимірювальний інструмент та шаблони для ковальських робіт повинні мати таку форму та розміри, щоб при користуванні ними руки працівника знаходилися поза зоною руху верхнього бійка (штампа).

    Рукоятки інструменту, що застосовується при ручному завантаженні заготовок у термічну піч і вивантаженні їх із печі, повинні робитися такої довжини, щоб руки завантажувачів не зазнавали дії високої температури.

    При обробці дрібних деталей, із метою запобігання травмування рук працівника, повинні застосовуватися пристрої для механічної установки та знімання оброблюваних деталей.

    Усі органи управління (рукоятка, маховичок тощо) повинні мати чіткі та зрозумілі написи (символи), що пояснюють їх призначення.

    Фіксатори органів керування верстатним обладнанням (рукоятки, маховички, важелі тощо) повинні бути справними і виключати самовільне або випадкове їх переміщення.

    Обпилювання, полірування та зачистка абразивним полотном оброблюваних деталей на верстатах повинні проводитися за допомогою спеціальних пристроїв (інструменту) та методами, що забезпечують безпеку виконання цих операцій. Виконання вказаних операцій вручну не допускається.

    Копіювальні, свердлильно-фрезерні та фрезерні верстати повинні мати кінцеві вимикачі для вимикання фрезерних та свердлильних кареток у встановлених положеннях.

    Вертикально-свердлильні та радіально-свердлильні верстати повинні бути оснащені пристроями, що запобігають самовільному опусканню траверси, хобота, кронштейна.

    Конструкція баків для емульсії повинна передбачати зручність їхнього очищення.

    Для складання дрібних нарізаних заготовок повинна бути передбачена спеціальна тара, що забезпечує зручне транспортування і безпечне зачалювання при транспортуванні краном. Тара повинна бути прочною, розрахованою на необхідну вантажопідйомність, мати напис про максимально допустиме навантаження і періодично перевірятись та випробовуватися.

    За результатами обговорення зазначеної інформації учасниками наради були прийняті наступні рішення: отримані на нараді відомості застосовувати в подальшій роботі при створенні умов праці на підприємстві, відповідно до нормативно-правових актів, посилити контроль з боку посадових осіб за безпечним виконанням робіт і дотриманню трудової дисципліни працівниками.

 

Прочитано 195 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация