Искать


 

Середа, 17 Травень 2017 10:01

Під час проведення превентивних заходів – окрема увага до питань надання першої медичної допомоги при кровотечах

Оцените материал
(1 Голосовать)

Під час проведення превентивних заходів – окрема увага до питань надання першої медичної допомоги при кровотечах


    Інспекторами відділу державного нагляду в будівництві, за об’єктами котлонагляду та підйомними спорудами Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області під час проведення нарад на підприємствах області постійно приділяється увага попередженню нещасних випадків та травмування працівників на робочих місцях. Та робітники підприємств мають знати не тільки як попередити нещасний випадок, а й як надати першу медичну допомогу постраждалому, адже невірно надана допомога може призвести до ще більших ушкоджень. Тому до участі в превентивних заходах на підприємствах області інспекторами відділу часто залучаються представники відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму та представники Фонду Соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України. Під час таких заходів з присутніми окрім безпечного виконання тих, чи інших видів робіт обговорюються правила надання першої медичної допомоги.

    Так, протягом минулого тижня – з 10 по 13 травня інспекторами відділу на піднаглядних підприємствах області було проведено такі наради:

   - тема «Правил будови і безпечної експлуатації підйомників» обговорювалась з працівниками Біловодського РЕМ, ТОВ «ЛЕО»(смт. Біловодськ) та Міловській дільниці Біловодського РЕМ, ТОВ «ЛЕО». (смт. Мілове);

   - тема «Дотримання вимог безпеки праці під час організації та виконання робіт на висоті» висвітлено у ТОВ «Престо» (м. Сєвєродонецьк);

   - на тему «Організація безпечної експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки» нарада відбулась у ПП «Ярило», ТОВ «Меблі», ПП «Мастер Сервіс» (усі - м. Рубіжне);

   - тема «Правила будови і безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском» була обговорена із робітниками ДП «Сєвєродонецька теплоелектроцентраль» (м. Сєвєродонецьк).

    Під час цих заходів окрім обговорення основної теми, учасники нарад мали змогу оновити свої знання з питання першої невідкладної допомоги потерпілим при кровотечах. Під час обговорення цієї теми присутнім була надана наступна інформація.

    Ознаки артеріальної кровотечі. Перше, що необхідно встановити при кровотечах, які кровоносні судини пошкоджені - вени, артерії, капіляри. Саме від цього залежатиме перша допомога. При пошкодженні артерії кров має яскраво-червоний колір і фонтанує з рани. Враховуючи, що артеріальна кров надходить від серця до периферії, кровотеча можна зупинити, перетискаючи ушкоджену судину вище місця пошкодження. Перетиснути артерію можна, лише притиснувши її до кістки. Якщо кровотеча відбувається з рани середньої та нижньої третини плеча, передпліччя і кисті, притискають плечову артерію, якщо кровотеча з ран в області плечового суглоба, пахвовій, підключичної області, притискають підключичну або сонну артерію. Якщо джерело кровотечі на нижніх кінцівках, притискають стегнову артерію.

    Допомога при артеріальних кровотечах. Для екстреної зупинки кровотечі необхідно притиснути артерію до кістки пальцями або, якщо це стегнова артерія, - кулаком. Проте довго утримувати пальці з таким зусиллям Вам не вдасться, тому поки Ви утримуєте артерію пальцями, комусь треба терміново знайти гумовий артеріальний джгут, марлеві серветки і вату. Накладення артеріального джгута. На місці пальцевого притиснення необхідно накласти кілька турів артеріального джгута, підклавши під нього марлеві серветки і вату. Про правильне накладення джгута свідчить припинення кровотечі з рани (після першого ж туру затягнутого джгута) і відсутність пульсації нижче місця накладення джгута. Слабко накладений джгут тільки посилить кровотеча. Джгут може бути накладено не більше, ніж на 2 години влітку і на 1 годину взимку, тому під джгут необхідно вкласти записку, де буде вказано час накладення джгута. Після цього постраждалого слід негайно госпіталізувати, причому та частина тіла, де накладено джгут, не повинна бути закрита одягом. Якщо артеріальна кровотеча не супроводжується переломами кінцівки, то для її зупинки можна використати спосіб форсованого згинання кінцівки.

    Ознаки венозної кровотечі. Якщо кров темно-червоного кольору і поступає з рани повільної або слабко пульсуючою в такт диханню струменем, у Вашого пацієнта венозна кровотеча. Кровотеча з великих вен (стегнової, підключичної, яремної) становить небезпеку для життя хворого як внаслідок швидкої крововтрати, так і можливості повітряної емболії. Крім випадків травматичного пошкодження вен венозна кровотеча можлива при розриві кровоносних судин в слизовій оболонці носа або варикозних вен нижніх кінцівок. Носові кровотечі, обумовлені прийняттям аспірину, підвищенням артеріального тиску, можуть не припинятися тривалий час і вимагають госпіталізації хворого. Перша допомога при будь-яких венозних кровотечах передбачає накладення пов'язки, що давить, холод і високе становище.

    Допомога при венозних кровотечах. Накладення пов'язки, що давить і вплив холодом. Давить накладається нижче рани, оскільки венозна кров піднімається від периферичних судин до серця. Така пов'язка, що давить складається з декількох стерильних марлевих серветок чи неразмотанного бинта, на які накладають джгут або еластичний бинт. Про правильність накладення венозного джгута свідчить зупинка кровотечі, але збереження пульсації нижче місця притиснення. Зверху бинта в проекції до джерела кровотечі добре накласти міхур з льодом або грілку, наповнену холодною водою. Не забувайте, що через 30-40 хв холод необхідно прибрати на 10 хв, щоб відновити загальний кровотік в цій області. Якщо кровотеча відбувається з кінцівки, їй слід надати високе становище. При носовій кровотечі крило носа притискають до його перегородці, добре попередньо ввести в носовий хід грудочку вати, змочений 3% перекисом водню. На область перенісся або потилиці прикладають холод на 3-4 хв з перервами в 3-4 хв до припинення кровотечі. Голову закидати не треба, тому що кров буде стікати по задній стінці глотки.

    Ознаки капілярної кровотечі. Повільне закінчення крові з усієї поверхні рани - показник капілярної кровотечі. При всій удаваній безневинність такий рани, зупинка такого кровотечі представляє великі труднощі, якщо хворий страждає поганий згортанням крові (гемофілією).

    Допомога при капілярних кровотечах. Накладення пов'язки, що давить. Якщо у Вашій аптечці є гемостатична губка, її слід накласти на рану, після чого зробити давить. Якщо такий губки немає, то на рану накладають декілька шарів марлевих серветок, які фіксують гнітючої пов'язкою.У будь-якому випадку, якщо рана знаходиться на кінцівки, їй слід надати високе положення й забезпечити спокій і холод (пузир з льодом).

    Робота із проведення фахівцями ГУ Держпраці превентивних заходів з охорони праці, під час яких присутні обговорюють правила надання першої медичної допомоги триває.

Прочитано 214 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация