Искать


 

Вівторок, 16 Травень 2017 07:41

В установах області тривають заходи на тему «Оптимізація збору та використання даних з охорони праці»

Оцените материал
(0 голосов)

В установах області тривають заходи на тему «Оптимізація збору та використання даних з  охорони  праці»

    12 травня 2017р. інспектором відділу державного нагляду в агропромисловому комплексі, соціально-культурній сфері, на транспорті і у зв’язку Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області проведено нараду з працівниками Дмитрівського обласного психоневрологічного інтернату (Новоайдарський район).

    На заході було розглянуто наступні питання порядку денного:

  1. Проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці та Переліку робіт з підвищеною небезпекою з працівниками;
  2. Обов’язкове проходження медичних оглядів та його періодичність;
  3. Забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту;
  4. Вимоги безпеки з охорони праці для осіб відповідальних за електрогосподарство.

    В ході виступу інспектор ГУ Держпраці зазначив, що умови праці на робочому місці, безпека технологічних процесів, устаткування та інших засобів виробництва, стан засобів колективного та індивідуального захисту, що використовуються працівником, а також санітарно-побутові умови повинні відповідати вимогам нормативних актів про охорону праці.

    Власник або уповноважена ним особа, повинен впроваджувати сучасні засоби техніки безпеки, які запобігають виробничому травматизмові, і забезпечувати санітарно-гігієнічні умови, що запобігають виникненню професійних захворювань працівників.

    Інспектором відділу було наведено деякі приклади з аналізу нещасних випадків, що трапилися на підприємствах Луганської області, за 2016 рік та по травень 2017р. На жаль в Україні рівень виробничого травматизму стабільно залишається в кілька разів вищим, ніж у європейських країнах. Коли до цього додати ще й чималу кількість травм, зокрема і смертельних, які під час розслідувань не беруться до уваги як такі, що пов’язані з виробництвом, і де значною мірою спрацьовує суб’єктивний фактор, то достеменно окреслити загальну щорічну картину стає досить складно.

    Увага присутніх була звернута на загальну участь трудового колективу в питаннях охорони праці та промислової безпеки. Зокрема, було детально обговорені обов’язки працівників при виконанні своїх посадових обов’язків, розглянуто види відповідальності працівників за порушення вимог з охорони праці, а також порядок застосування різних видів відповідальності до працівників та спеціалістів структурних підрозділів щодо порушень з питань охорони праці під час виконання трудових обов’язків.

    Наприкінці заходу інспектор ГУ Держпраці відповів на питання присутніх. Завдяки проведенню подібних заходів підвищується рівень знань з різноманітних питань охорони праці у працівників установ області, що вкрай позитивно впливає на профілактику виробничого травматизму.

 

Прочитано 275 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация