Искать


 

Четвер, 11 Травень 2017 05:53

Фахівці ГУ Держпраці прийняли участь у дні відкритих дверей у Лисичанському центрі зайнятості

Оцените материал
(0 голосов)

Фахівці ГУ Держпраці прийняли участь у дні відкритих дверей у Лисичанському центрі зайнятості

    Нещодавно у Лисичанському міському центрі зайнятості за участі фахівців Управління з питань праці ГУ Держпраці у Луганській області відбувся День відкритих дверей центру зайнятості на тему «День інформування до Міжнародного дня боротьби за права інвалідів», в якому також взяли участь представники Луганського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів та Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради та роботодавці. Під час заходу присутнім були надані роз’яснення щодо законодавства про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні. Зокрема, була висвітлена наступна інформація.

    Інвалідом є особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов'язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.

    Фінансове забезпечення заходів щодо соціальної захищеності інвалідів і дітей-інвалідів здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, в тому числі Фонду соціального захисту інвалідів, місцевих бюджетів, а також органами місцевого самоврядування за місцевими програмами соціального захисту окремих категорій населення за рахунок коштів місцевих бюджетів.

    З метою реалізації творчих і виробничих здібностей інвалідів та з урахуванням індивідуальних програм реабілітації їм забезпечується право працювати на підприємствах, в установах, організаціях, а також займатися підприємницькою та іншою трудовою діяльністю, яка не заборонена законом.

    Підприємства, установи і організації за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів або за рішенням місцевої ради за рахунок власних коштів, у разі необхідності, створюють спеціальні робочі місця для працевлаштування інвалідів, здійснюючи для цього адаптацію основного і додаткового обладнання, технічного оснащення і пристосування тощо з урахуванням обмежених можливостей інваліда.

    Відмова в укладенні трудового договору або в просуванні по службі, звільнення за ініціативою адміністрації, переведення інваліда на іншу роботу без його згоди з мотивів інвалідності не допускається, за винятком   випадків, коли за висновком медико-соціальної експертизи стан його здоров'я перешкоджає виконанню професійних обов'язків, загрожує здоров'ю і безпеці праці інших осіб, або продовження трудової діяльності чи зміна її характеру та обсягу загрожує погіршенню здоров'я інвалідів.

    Також було приділено увагу статті 18-1 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» щодо визнання інваліда безробітним і взяття його на облік для працевлаштування центром зайнятості.

 

Прочитано 271 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация