Искать


 

Середа, 10 Травень 2017 07:29

ГУ Держпраці інформує щодо проведення місячника до Дня охорони праці у Луганській області

Оцените материал
(1 Голосовать)

ГУ Держпраці інформує щодо проведення місячника до Дня охорони праці у Луганській області

    Право на безпечну працю є невід’ємним привілеєм сучасної людини. Його забезпечення вимагає спільних дій багатьох осіб та установ, у кожної з котрих є свої чітко оговорені функції та обов’язки. За створення належних та безпечних умов праці відповідає роботодавець. Кожен працівник на своєму робочому місці повинен чітко дотримуватись вимог правил з охорони праці та встановлених норм промислової безпеки. Слідкувати за цим мають фахівці відділів охорони праці на підприємствах. Профспілки та інші громадські об’єднання здійснюють суспільний контроль за дотриманням прав робітників. Державні наглядові та контролюючи функції в сфері промислової безпеки та дотримання законодавства про працю покладені на Державну службу України з питань праці.

    Та забезпечення права на безпечну працю для кожного не є проблемою лише національного рівня. Саме тому за ініціативи Міжнародної організації праці (МОП) для того, щоб привернути увагу спільноти до надважливих питань охорони праці та випадків смертельного травматизму 28 квітня встановлено свято – День охорони праці. Україна приєдналася до відзначення цієї дати починаючи з 2006 року.

    Людство у своєму розвитку пройшло величезний шлях, але травматизм на виробництві залишається важливою, але недостатньо усвідомленою проблемою нашого суспільства, для розв’язання якої потрібні систематичні та всебічні зусилля. За офіційними даними, у середньому щороку на виробництві в Україні гинуть 400 осіб і близько 5 тисяч травмуються, зокрема більш ніж 1 тисячі жінок. Приблизно 500 працівників щорічно стають інвалідами.

    На території Луганської області протягом 12 місяців 2016 року зареєстровано 131 нещасний випадок, пов’язаний з виробництвом, у тому числі 9 випадків – зі смертельними наслідками. Маючи повний масив статистичних даних щодо кожного з цих випадків, Головне управління Держпраці у Луганській області має можливість простежити динаміку виробничого травматизму, визначивши найбільш небезпечні галузі та підприємства. Це й було фундаментом для розробки програми заходів щодо протидії травматизму на 2017 рік, яка передбачала проведення моніторингу стану системи управління охороною праці на підприємствах, підвищення інтенсивності роз’яснювальної роботи з фахівцями підприємств, трудовими колективами та ретельний підбор тематики консультацій, лекцій та семінарів з урахуванням вивчення матеріалів розслідування нещасних випадків, що трапилися у минулому році. За підсумками I кварталу можна констатувати, що програма протидії травматизму дає свої плоди. Так, протягом першого кварталу 2017 року в області трапилося 23 нещасних випадку проти 30 випадків за аналогічний період минулого року.

    Тож, збір та використання даних щодо нещасних випадків може бути та є дієвим інструментом для протидії виробничому травматизму. Тож питання удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці є дуже актуальним для нашої держави. Саме цієї теми й був присвячений місячник з нагоди Дня охорони праці у 2017 році.

    Головне управління Держпраці у Луганській області постійно залучає громадськість до співпраці над вирішенням актуальних питань охорони праці. Не стало виключенням й проведення місячнику з нагоди Дня охорони праці: при координації спеціально створеного організаційного комітету у Луганській області здійснено багато заходів, спрямованих на роз’яснення проблемних питань з охорони праці, підвищення правової обізнаності робітників підприємств і суспільства загалом, а також налагодження плідної взаємодії з роботодавцями. Для цього співробітники Головного управління проводили зустрічі з трудовими колективами та учнями навчальних закладів, виступали на телебаченні, подавали матеріали в місцеві друковані видання. Загалом в рамках місячника з охорони праці було проведено 220 лекцій і семінарів та понад 150 нарад з фахівцями підприємств. До консультаційних центрів Держпраці звернулися 276 громадян.

    На підприємствах Луганської області пройшли конкурси на краще робоче місце та кращу виробничу бригаду, були оновлені стенди з питань охорони праці. «Алея безпечної праці», заснована минулого року у Сєверодонецьку, поповнилась декількома десятками нових дерев. Підсумки квітневого місячника із відзначення Дня охорони праці було підведено на урочистому засіданні, яке відбулося 28 квітня 2017 року в актовій залі ВП «Шахтобудівельне управління» ПАТ «Лисичанськвугілля», що знаходиться у місті Лисичанськ. Перед присутніми виступили Генеральний директор ПАТ «Лисичанськвугілля», Голова Федерації профспілок Луганської області, ДП «Луганський експертно-технічний центр». Також в рамках заходу проходила виставка засобів індивідуального захисту. Кульмінацією урочистих зборів стало нагородження почесними грамотами працівників підприємств області, які зробили значний особистий внесок у розвиток охорони праці на своїх підприємствах, а отже і усієї Луганської області.

 

Прочитано 344 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация