Искать


 

Неділя, 07 Травень 2017 07:06

ГУ Держпраці щодо перевірки знань електробезпеки електротехнічного персоналу ПАТ «Лисичанськвугілля» інформує

Оцените материал
(3 голосов)

ГУ Держпраці щодо перевірки знань електробезпеки  електротехнічного персоналу ПАТ «Лисичанськвугілля» інформує 

Працівники ГУ Держпраці у Луганській області відділу державного нагляду у вугільній галузі  3 травня 2017 року взяли участь у роботі комісії з перевірки знань електробезпеки  електротехнічного персоналу ПАТ «Лисичанськвугілля».

Для безпосереднього виконання функцій щодо організації експлуатації електроустановок керівник споживача своїм наказом призначає особу, відповідальну за електрогосподарство, та особу, яка буде її заміщати у разі відсутності (відпустка, хвороба).

Наказ, видається після успішної перевірки знань з питань технічної експлуатації електроустановок, пожежної безпеки та охорони праці і присвоєння цим особам ІV групи з електробезпеки для обслуговування електроустановок на напругу до 1 кВ або V групи з електробезпеки для обслуговування електроустановок на напругу понад 1 кВ.

Обслуговування електроустановок споживачів, у тому числі виконання ремонтних, монтажних, налагоджувальних робіт і оперативних перемикань в електроустановках, здійснюють спеціально підготовлені електротехнічні працівники, а саме: адміністративно-технічні, оперативні, виробничі та оперативно-виробничі працівники. Для проведення перевірки знань електротехнічних  працівників щодо вимог ПБЕЕС керівник  своїм наказом призначає комісію з перевірки знань, та встановлює перелік працівників, які проходять перевірку знань в зазначеній комісії.

Головою  комісії з перевірки знань призначається керівник  або його заступник, до службових обов’язків якого входить організація роботи з питань технічної експлуатації електроустановок.

До складу комісії  з перевірки знань входить особа, відповідальна за електрогосподарство, спеціалісти  з охорони праці, представники юридичних, виробничих, технічних служб, представник профспілки або уповноважена працівниками особа з питань охорони праці, інспектори державного енергетичного нагляду,  відповідні інспектори Держпраці.

Періодична перевірка знань з питань технічної експлуатації електроустановок споживачів проводиться:

первинне навчання та перевірка знань усіх працівників - до початку виконання роботи;

для працівників, які безпосередньо організовують та проводять роботи з оперативного обслуговування діючих електроустановок чи виконують у них налагоджувальні, електромонтажні, ремонтні, профілактичні випробування або експлуатують електроустановки у вибухонебезпечних, пожежонебезпечних зонах, - один раз на рік;

для адміністративно-технічних працівників, які не належать до попередньої групи, а також для членів комісій з перевірки знань - один раз на три роки.

Забороняється допуск до роботи працівників, які не пройшли навчання та перевірку знань у визначені строки.

          Подібні заходи мають вкрай позитивний вплив на стан промислової безпеки, адже організація із навчання, інструктування та перевірки знань  спрямовані на реалізацію в Україні системи безперервного навчання з питань охорони праці, яке проводиться з працівниками в процесі трудової діяльності.

 

Прочитано 738 раз Последнее изменение Неділя, 07 Травень 2017 07:16
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация