Искать


 

П'ятница, 05 Травень 2017 08:20

Інспекторами ГУ Держпраці проведено ряд семінарів щодо аналізу та попередження можливих ризиків

Оцените материал
(1 Голосовать)

Інспекторами ГУ Держпраці проведено ряд семінарів щодо аналізу та попередження можливих ризиків

    Інспекторським складом відділу державного нагляду в хімічній промисловості Управління нагляду в промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області, впродовж квітня 2017р. проведена низка семінарів на підприємствах хімічної галузі на тему «Виявлення мікротравм, небезпечних умов праці та небезпечних дій працівників з метою аналізу та попередження можливих ризиків». Наприклад, такий семінар нещодавно відбувся у ТОВ «НВО «Сєвєродонецький Склопластик» під час якого була обговорена наступна інформація.

    Мікротравми – це незначні за розміром поверхневі ушкодження шкіри (садна, подряпини, проколи тощо), різноманітні вивихи, інші незначні тілесні ушкодження, які безпосередньо не призводять до втрати працездатності робітників.

    Будь-яка мікротравма є наслідком попередніх порушень вимог охорони праці, технології провадження робіт або аварійної ситуації, що можуть привести до більш важких наслідків, у першу чергу на робочих місцях, що знаходяться в зонах підвищеної небезпеки. Обов'язок керівників структурних підрозділів – ужити негайних заходів по виявленню порушень, аналізувати їх причин з наступним виключенням. Найчастіше травмуються робітники, стаж яких не перевищує року.    
Профілактичні заходи мікротравматизму направлені на усунення безпосередніх причин в умовах виробничих підприємств. Важливе значення має оволодіння робітниками правил охорони праці ще до того, як їх допустять до роботи за фахом, або при зміні технологічних процесів.

    Ґрунтуючись на світову практику, відповідно до якої на десять мікротравм, що виникли, допускається один нещасний випадок з тимчасовою втратою працездатності (на сто мікротравм - один нещасний випадок з важким результатом, на 1000 мікротравм - один нещасний випадок зі смертельним результатом), на виробництві залишається без уваги велика кількість порушень вимог охорони праці, що можуть привести як до нещасних випадків, так і до інших аварійних ситуацій. Моніторинг мікротравм є одним із засобів аналізу і попередження нещасних випадків і аварійних ситуацій на виробництві, а також виявлення, оцінки і надалі управління професійними ризиками, з конкретним розробкою заходів для забезпечення вимог охорони праці.

    Проведені перевірки в рамках триступінчастого контролю на робочих місцях не завжди сприяють виявленню наявних порушень вимог охорони праці, тоді як облік мікротравм, що сталися, і порушень, що з'явилися причинами їхнього виникнення, дозволить провести якісний аналіз з оцінкою професійних ризиків.

    Також, під час семінару фахівцям служби охорони праці підприємства було запропоновано розробити на підприємстві Методику (Далі – Методика) виявлення, обліку та розслідування мікротравм з метою ідентифікації можливих ризиків. Запропонована Методика роз'яснює дії працівників у випадках виникнення мікротравм, порядку їхнього розслідування, обліку й аналізу, та побудована на принципах системи управління охороною праці у взаємозв'язку з установленими вимогами законодавства про працю, і іншими нормативно - правовими актами, що містять норми охорони праці та трудового права.

    Метою Методики є залучення керівників середньої ланки, профспілкових організацій і безпосередньо працівників до управління охороною праці, попередженню випадків виробничого травматизму і професійних захворювань з наступним аналізом отриманої інформації, оцінкою професійних ризиків і виробленням заходів для усунення виявлених порушень. Належні й об'єктивні дії зазначених осіб по виконанню положень Методики дозволять: вчасно виявляти небезпечні і шкідливі виробничі фактори, що роблять найбільш істотний негативний вплив на забезпечення безпечної експлуатації і ремонту технічних та технологічних засобів, об'єктів інфраструктури; провести достовірний аналіз поточного стану охорони праці; знизити розміри фінансових витрат і інших утрат, викликаних мікротравмами і нещасними випадками.

    Завданням Методики є створення, на підставі отриманого обсягу інформації за результатами розслідуваних мікротравм, конкретної бази даних про наявні небезпеки, з оцінкою виявлених професійних ризиків у підрозділах підприємства і підготовкою коригувальних заходів, спрямованих на їхню мінімізацію. Таким чином, шляхом впровадження на підприємстві Методики на основі аналізу мікротравмування працівників, оцінки ризиків отримання травм та внесення відповідних коректив у інструкції, регламенти, схеми й т.п. на підприємстві зменшуються потенційні загрози травмування працівників.

    За результатами обговорювання теми семінару, учасникам заходу надана пропозиція застосовувати відомості, отримані на семінарі у подальшій роботі з забезпечення безпеки праці на виробництві та провести наради з питань навчання з питань охорони праці з підлеглими у структурних підрозділах підприємства.

Прочитано 326 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация