Искать


 

П'ятница, 28 Квітень 2017 05:38

При відділі державного нагляду в хімічній промисловості проведено круглий стіл до Дня охорони праці

Оцените материал
(0 голосов)

При відділі державного нагляду в хімічній промисловості проведено круглий стіл до Дня охорони праці

   Працівниками відділу державного нагляду в хімічній промисловості Управління нагляду в промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області протягом тижня проведена низка превентивних заходів, присвячених Всесвітньому дню охорони праці.

    Наприклад, 24 квітня, проведено круглий стіл до Дня охорони праці, в якому взяли участь інспектори відділу, завідувач сектором виробничого травматизму та впровадження інформаційних технологій Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Сєвєродонецьку Луганської області (далі ФССНВ), технічний інспектор праці Луганської обласної організації профспілки хімічної, нафтохімічної промисловості, головний спеціаліст відділу цивільного захисту, екологічної безпеки та охорони праці Сєвєродонецької міської ради та начальник відділу охорони праці ПрАТ «СЄВЄРОДОНЕЦЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ АЗОТ».

   Порядок денний заходу включав наступні питання:

1. Про відзначення дня охорони праці на місцевому рівні.

2. Загальні вимоги законодавства України, що стосуються збору та використання даних про безпеку праці, про можливі причини виробничого травматизму, настання мікротравм під час виконання робіт, статистичні дані щодо настання нещасних випадків, як під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, так і у побуті, їх збір та використання.

3. Про стан справ щодо організації відзначення Всесвітнього дня охорони праці, проведення збору та використання даних про безпеку праці на підприємствах, зокрема на ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот», шляхи їх удосконалення.

5. Розгляд інших питань з вказаної тематики.

    Присутні розглянули існуючи законодавчі акти з охорони праці з вказаної теми, що стосуються збору та використання даних про безпеку праці (по НПАОП 0.00-4.35-04 «Типове положення про службу охорони праці» для підприємств), про можливі причини виробничого травматизму, настання мікротравм під час виконання робіт, статистичні дані щодо настання нещасних випадків під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, їх збір та використання (по «Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві»).

     Також присутні загострили свою увагу на своєчасність інформування підприємствами про настання нещасних випадків, тобто надання повідомлень про нещасні випадки, про стан справ щодо організації збору та використання даних про безпеку праці по ФССНВ у м. Сєвєродонецьку Луганської області, шляхи їх удосконалення, окрема увага була звернута на показники ще й невиробничого травматизму у м. Сєвєродонецьку, особливо дитячого, його попередження, необхідність збору та використання таких даних.

    Представник ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот», довів до відома присутніх, що згідно з наказом Голови правління від 07.04.2017 р. за № 446 про проведення Дня Охорони праці, керівництво підприємства підтримало ініціативу Міжнародної організації праці та з метою залучення уваги всіх працівників підприємства до питань охорони праці, пошани пам'яті працівників, загиблих на виробництві, розробили та затвердили заходи по проведенню Дня охорони праці, а саме:

    - розмістити добре видиму інформацію про дату проведення Дня охорони праці з вказівкою девізу «Удосконалення збору і використання даних про безпеку і гігієну праці» в місцях масового знаходження персоналу (ЦПУ, майстерні і т.п.);

    - взяти участь в семінарах, нарадах при їх проведенні Головним Управлінням Держпраці у Луганській області в рамках заходів до Всесвітнього Дня охорони праці. Відвідати сім'ї працівників підприємства, що втратили годувальників і що стали інвалідами в результаті нещасних випадків на виробництві;

    - створити на внутрішньому сайті підприємства папку «Аналіз травматизму на підприємстві» для розміщення в ній інформації про травматизм за місяць, квартал, півріччя, рік. Розмістити в папці «Аналіз травматизму на підприємстві» інформацію про травматизм на підприємстві за 1 квартал 2017 року.

    Наприкінці засідання круглого столу його учасники домовились про подальшу співпрацю, спрямовану на вирішення існуючих проблем у сфері охорони праці та інформованість з цих питань працівників підприємств хімічної галузі.

 

Прочитано 371 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация