Искать


 

Четвер, 27 Квітень 2017 10:12

Фахівцями ГУ Держпраці проведено ряд нарад, присвячених Дню охорони праці

Оцените материал
(1 Голосовать)

Фахівцями ГУ Держпраці проведено ряд нарад, присвячених Дню охорони праці

    З 19 по 25 квітня 2017 року фахівці Головного управління Держпраці у Луганській області відділу   державного нагляду в енергетиці, металургії та у машинобудуванні провели ряд превентивних заходів, спрямованих на підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки на підприємствах області.

    Зокрема, надано 4 консультації та проведено 17 нарад на теми: «Безпечне виконання робіт на комутаційних апаратах в електромережах напругою понад 1000 В», «Правила охорони праці під час ковальсько-пресових робіт», «Правила охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями».

   Окрім цього, на підприємствах області були проведені наради на тему «Проведення місячника з профілактики порушень з охорони праці та нещасних випадків на виробництві, присвячений Всесвітньому дню охорони праці». Наприклад, така нарада відбулась 24 квітня у ВАТ «Кремінський завод «Ритм» (м. Кремінна).

   Під час заходу, в якому прийняли участь адміністрація підприємства, служба охорони праці та посадові особи технічних служб, було зазначено, що за ініціативою Міжнародної організації праці (МОП) для привернення уваги світової спільноти до питань охорони праці та випадків смертельного травматизму на робочому місці щорічно, починаючи з 2002 року, понад 100 країн світу 28 квітня відзначають Всесвітній день охорони праці.

   Указом Президента України від 18 серпня 2006 року №685/2006 день об’єднання людей навколо проблеми збереження життя і здоров’я  працівників офіційно визнаний в Україні - 28 квітня. Наша держава разом з усім світом відзначатиме 28 квітня Всесвітній День охорони праці. Разом ми маємо замислитись над гострою проблемою збереження життя і здоров’я працівників та формування культури охорони праці в Україні. За рекомендацією Міжнародної організації праці у 2017 році День охорони праці відзначатиметься під гаслом «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці». З інформаційними матеріалами щодо цього можна ознайомитись за посиланнями:
- інформаційні матеріали з питань збору і використання даних про безпеку і гігієну праці;
- набір інструментів щодо збору і використання даних про безпеку та гігієну праці;
- публікація «Керівництво з гармонізації статистики інспекції праці».

    Застосування своєчасних та точних даних про нещасні випадки та професійні захворювання дозволяє впевнено визначити нові виклики та загрози, що постають перед охороною праці, ідентифікувати небезпечні галузі, розробляти превентивні заходи, а також впроваджувати державну політику, регіональні системи та програми, спрямовані на поліпшення стану промислової безпеки на всіх рівнях, від загальнодержавного до окремих підприємств. Це дає змогу країнам досягти ліпших показників ефективності національної системи охорони праці та впевнено визначати пріоритети майбутнього. Систематизація даних про професійні захворювання та нещасні випадки на виробництві суттєво допомагає у запобіганні нових трагедій та аварій на виробництві. Тому вкрай важливо поліпшувати системи реєстрації та повідомлення про нещасні випадки, що сталися на виробництві.

   Кампанія Міжнародній Організації Праці, яка присвячена Всесвітньому дню охорони праці у 2017 році, сфокусована на критичній для країн-учасників МОП необхідності в сфері збору та використанні даних про безпеку та гігієну праці.

   Чисельні конвенції Міжнародної Організації Праці також потребують від країн-учасників впровадження дієвих механізмів збору та аналізу даних про безпеку та гігієну праці у профілактичних цілях. З точки зору МОП, застосування цих даних є незамінним підґрунтям для визначення нових викликів та загроз, ідентифікації небезпечних галузей, розробки превентивних заходів, а також впровадження державної політики, систем та програм на міжнародному, національному рівні, та на рівні підприємств. Зібрані МОП дані забезпечують базис для встановлення пріоритетів та вимірювання прогресу.

   З метою підготовки та проведення заходів з нагоди відзначення Дня охорони праці Головне управління Держпраці у Луганській області було створено  наказ «Про забезпечення належної організації та проведення Дня охорони праці у 2017 році». Під головуванням начальника Головного управління Держпраці у Луганській області створений Організаційний комітет.

   На основі пропозицій, що надходили від підприємств, профспілок та громадських організацій було складено узагальнений робочий план заходів з проведення в Луганській області місячника, присвяченого Дню охорони праці, багато з цих заходів вже було виконано.

   За результатами наради були прийняті наступні рішення:

  1. Довести посадовим особам підприємства звернення Оргкомітету, та План заходів з підготовки та проведення у 2016 році квітневого місячника до Дня охорони праці в Луганській області з метою їх реалізації на відповідному рівні.
  2. В рамках місячника охорони праці керівникам підприємства та фахівцям зосередити роботу на організації та безпечному проведенню робіт підвищеної небезпеки.
  3. Керівникам підприємства у квітні 2016 р. провести перевірки структурних підрозділів по темах «Організація і безпечне проведення робіт підвищеної небезпеки», «Організація та проведення навчання, інструктажів, перевірки знань з охорони праці та допуску працівників до самостійної роботи».
  4. Провести на підприємстві зустрічі з трудовими колективами, тема зустрічі: «Систематизація даних про професійні захворювання та нещасні випадки на виробництві».
Прочитано 350 раз Последнее изменение Четвер, 27 Квітень 2017 10:56
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация