Искать


 

Середа, 19 Квітень 2017 13:27

Під час превентивних заходів – окрема увага до питань надання першої медичної допомоги

Оцените материал
(3 голосов)

Під час превентивних заходів – окрема увага до питань надання першої медичної допомоги

    Інспекторами відділу державного нагляду в будівництві, за об’єктами котлонагляду та підйомними спорудами Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області під час проведення нарад на підприємствах області постійно приділяється увага попередженню нещасних випадків та травмування працівників на робочих місцях. Та робітники підприємств мають знати не тільки як попередити нещасний випадок, а й як надати першу медичну допомогу постраждалому, адже невірно надана допомога може призвести до ще більших ушкоджень. Тому до участі в превентивних заходах на підприємствах області інспекторами відділу часто запрошуються представники відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму та представники Фонду Соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України. Під час таких заходів з присутніми окрім безпечного виконання тих, чи інших видів робіт обговорюються правила надання першої медичної допомоги.

    Протягом минулого тижня – з 10 по 14 квітня інспекторами відділу на піднаглядних підприємствах області було проведено ряд нарад:

   - тема «Правила будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів. Виконання вантажно-розвантажувальних робіт» обговорювалась з працівниками СТОВ «Калмичанка» (Старобільський р-н, с. Калмиківка);

    - наради на тему «Дотримання вимог безпеки праці під час експлуатації атракціонної техніки. Проведення експертних обстежень атракціонів після міжсезонного зберігання» відбулись у КЗ «Парк культури і відпочинку Старобільської міської ради» (м. Старобільськ), КЗ «Біловодський районний Парк культури та відпочинку» (смт. Біловодськ);

    - тема «Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів» висвітлювалась у ОСББ "Добродія", м. Сєвєродонецьк, ОСББ "Вілесова-16", ОСББ "АБВГДЕЙКА", (усі – м. Сєвєродонецьк);

   - наради на тему «Організація безпечної експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки зареєстрованих за відділом ДНБОКПС» проведені у ПП «РОМАЛЕКС», ПП «ВКФ Промпобутресурс», ВАТ «Сільгосптехніка» (усі - м. Рубіжне);

     - тема «Організація і підготовка будівельних майданчиків, робочих дільниць і робочих місць» обговорювалась з працівниками ТОВ «Інвестбуд» і ТОВ «Сєвєродонецьке підприємство «МЖК»МРІЯ» (обидва – м. Сєвєродонецьк);

       - нарадана тему «Дотримання вимог безпеки праці під час організації та виконання вантажно-розвантажувальних робіт» відбулась у Публічне акціонерне товариство «Лисичанський склозавод «ПРОЛЕТАРІЙ» (м. Лисичанськ).

    Під час цих заходів окрім обговорення основної теми, учасники нарад мали змогу оновити свої знання з питання першої невідкладної допомоги потерпілим при вивихах та переломах. Під час обговорення цієї теми присутнім була надана наступна інформація.

    Вивихами називаються стійке зміщення суглобових частин кісток, що зчленовуються, що супроводжується пошкодженням суглобової сумки. Ознаками вивиху служать:
* Зміна форми суглоба;
* Нехарактерне положення кінцівки;
* Біль;
* Пружна фіксація кінцівки при спробі додати їй фізіологічний стан;
* Порушення функції суглоба.
           Допомога при вивихах:
     оскільки будь-яке, навіть незначне рух кінцівки несе нестерпний біль, перш за все, потрібно зафіксувати кінцівку в тому положенні, в якому вона опинилася, забезпечивши їй спокій на етапі госпіталізації. Після накладення шини або фіксуючої пов'язки постраждалого необхідно госпіталізувати для вправляння вивиху.

    Переломами називають пошкодження кістки з порушенням її цілісності. Переломи можуть бути закритими (без ушкодження шкірного покриву) і відкритими (з ушкодженням шкірного покриву). Можливі також тріщини кістки.
     Ознаками перелому служать:
* Деформація кінцівки в місці перелому;
* Неможливість руху кінцівки;
* Вкорочення кінцівки;
* Похрускування кісткових уламків під шкірою;
* Біль при осьовому поколачивании (уздовж кістки);
* При переломі кісток тазу - неможливість відірвати ногу від поверхні, на якій лежить пацієнт.
            Допомога при переломах.
     При закритих переломах, точно також як і при вивихах, необхідно забезпечити іммобілізацію кінцівки і спокій. Засоби іммобілізації включають шини, допоміжні пристосування.

    При відкритих переломах потрібно зупинити кровотечу і провести іммобілізацію кінцівки. Якщо кров виливається пульсуючим струменем (артеріальна кровотеча), вище місця кровотечі слід накласти джгут. Після зупинки кровотечі на область рани потрібно накласти асептичну (стерильну) пов'язку і зробити іммобілізацію. Якщо кров виливається рівномірним струменем, треба накласти асептичну пов'язку і зробити іммобілізацію.

    В залежності від специфіки роботи, погодних умов, стану здоровя працівника та багатьох інших факторів, серед нещасних випадків та травмувань працівників на підприємствах можуть бути отруєння, кровотечі, непритомність, опіки, відмороження, електротравма, судоми, раптова смерть, вивихи і переломи, сонячний удар, тепловий удар, ін. Тому робота із проведення фахівцями ГУ Держпраці превентивних заходів з охорони праці під час яких присутні обговорюють правила надання першої медичної допомоги триває.

 

Прочитано 309 раз Последнее изменение Середа, 19 Квітень 2017 13:54
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация