Искать


 

Середа, 19 Квітень 2017 08:26

Фахівці ГУ Держпраці прийняли участь у засіданні круглого столу в Сєвєродонецькому центрі зайнятості

Оцените материал
(0 голосов)

Фахівці ГУ Держпраці прийняли участь у засіданні круглого столу в Сєвєродонецькому центрі зайнятості

    Фахівці Управління з питань праці ГУ Держпраці у Луганській області 14 квітня 2017 року прийняли участь у засіданні круглого столу з роботодавцями, яке відбулось у Сєвєродонецькому центрі зайнятості на тему: «Основні питання оформлення приватного підприємництва» та «Правила розрахунку доплати до мінімальної заробітної плати».

    Під час заходу роботодавцям було роз’яснено основні питання щодо укладення трудового договору, використовуючи зміни в законодавстві, а також інформацію Міністерства соціальної політики від 12.01.2017 р. щодо застосування Закону України від 06.12.2016 № 1774-VIII, зокрема було акцентовано увагу на розрахунок доплати до мінімальної заробітної плати:

  1. Розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за встановлений законодавством розмір мінімальної заробітної плати. Якщо заробітна плата працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці нижча за розмір мінімальної заробітної плати, то роблять доплату до рівня мінімальної заробітної плати.
  2. При невиконанні працівником з різних причин (перебував у відпустці, на лікарняному, працює неповний робочий час тощо) у повному обсязі місячної (годинної) норми праці мінімальна заробітна плата виплачується пропорційно до виконаної норми праці.У разі укладення трудового договору на роботу в умовах неповного робочого часу мінімальна заробітна плата виплачується пропорційно до встановленої (виконаної) норми праці
  1. Працівники – сумісники працюють на умовах неповного робочого часу, тому виникає необхідність у нарахуванні їм доплати до рівня мінімальної заробітної плати у пропорційному відношенні до відпрацьованого часу. При цьому, необхідність у нарахуванні такої доплати потрібно визначати окремо за основним місцем роботи і окремо за сумісництвом.

    При запровадженні підсумованого обліку робочого часу з обліковим періодом місяць, робота понад норму тривалість робочого часу за обліковий період оплачується як надурочна і зазначена виплата здійснюється понад розмір мінімальної заробітної плати.

    Якщо робота при підсумованому обліку робочого часу виконується в межах встановленої працівнику тривалості робочого часу, яка є меншою за норму тривалості робочого часу, відповідно до графіка роботи, йому нараховується заробітна плата у розмірі не нижчому від мінімальної заробітної плати.

    Окрім цього, з присутніми обговорили статтю 48 Закону України «Про зайнятість населення» щодо масового вивільнення працівників з ініціативи роботодавця:

  1. Масовим вивільненням з ініціативи роботодавця (крім випадку ліквідації юридичної особи) є одноразове або протягом:

   1) одного місяця:

- вивільнення 10 і більше працівників на підприємстві, в установі та організації з чисельністю від 20 до 100 працівників;

- вивільнення 10 і більше відсотків працівників на підприємстві, в установі та організації з чисельністю від 101 до 300 працівників;

   2) трьох місяців - вивільнення 20 і більше відсотків працівників на підприємстві, в установі та організації незалежно від чисельності працівників.

  1. Показники масового вивільнення працівників, заходи з їх запобігання та з мінімізації негативних наслідків встановлюються колективними договорами та угодами, укладеними на національному, галузевому та регіональному рівнях.
  2. У разі коли масове вивільнення працівників спричинило різке зростання безробіття в регіоні або на відповідній території на три і більше відсоткових пункти протягом звітного періоду, ситуація на ринку праці визнається кризовою.

    Для вжиття заходів щодо запобігання різкому зростанню безробіття під час масового вивільнення працівників можуть утворюватися спеціальні комісії в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

    Згідно статті 49²  КЗпП України про наступне вивільнення працівників персонально попереджають не пізніше ніж за два місяці.

    При вивільненні працівників у випадках змін в організації виробництва і праці враховується переважне право на залишення на роботі, передбачене законодавством. 

    Одночасно з попередженням про звільнення у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці власник або уповноважений ним орган пропонує працівникові іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації. При відсутності роботи за відповідною професією чи спеціальністю, а також у разі відмови працівника від переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації працівник, за своїм розсудом, звертається за допомогою до державної служби зайнятості або працевлаштовується самостійно. Водночас власник або уповноважений ним орган доводить до відома державної служби зайнятості про наступне вивільнення працівника із зазначенням його професії, спеціальності, кваліфікації та розміру оплати праці.

    По завершенню обговорення зазначеної інформації, фахівці ГУ Держпраці відповіли на додаткові питання присутніх щодо теми заходу.

Прочитано 291 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация