Искать


 

П'ятница, 14 Квітень 2017 08:02

Інспектори ГУ Держпраці провели нараду та семінар щодо навчання і перевірки знань з охорони праці

Оцените материал
(1 Голосовать)

Інспектори ГУ Держпраці провели нараду та семінар щодо навчання і перевірки знань з охорони праці


    Інспекторами відділу державного нагляду в хімічній промисловості Управління нагляду в промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Луганській області згідно Плану роботи була проведена низка превентивних заходів на підконтрольних підприємствах за темою: Порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці згідно «Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці (НПАОП 0.00-4.12-05)».

    Зокрема, ця тема обговорювалась 12 квітня під час наради з працівниками ПП Рудік О.В. і 13 квітня під час семінару у ТОВ «ЛІЗІНВЕСТ». До відома учасників заходів було доведено, що наразі чинним є Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затверджене наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15 (далі — Типове положення про навчання з питань охорони праці), яке є обов’язковим для виконання усіма суб’єктами господарювання незалежно від форми власності. За вимогами цього нормативно-правового акта проходять навчання та перевірку знань з питань охорони праці посадові особи та інші працівники, а також учні, курсанти, слухачі та студенти навчальних закладів під час трудового і професійного навчання.

    На основі Типового положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві повинно бути розроблене і затверджене відповідне локальне положення — Положення про навчання і перевірку знань з питань охорони праці на підприємстві. Цей документ визначає порядок організації та проведення інструктажів, навчання (спеціального навчання), перевірки знань працівників з охорони праці, допуску до робіт з підвищеною небезпекою на підприємстві. При його розробці потрібно враховувати специфіку виробництва та вимоги галузевих і міжгалузевих НПАОП. Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві має бути затверджене наказом керівника. Опрацьовуючи положення, на підприємстві повинна бути розроблена відповідна документація — плани і програми навчання, переліки питань для перевірки знань тощо.

    В ході наради та семінару були також розглянуті питання щодо подання роботодавцем декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки на проведення навчання з питань охорони праці працівників інших суб'єктів господарювання, професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації працівників, які залучаються до виконання робіт з підвищеною небезпекою.

    Завдяки проведенню цих та подібних заходів представники підприємств мають змогу обговорити з інспекторами ГУ Держпраці актуальні теми з охорони праці та отримати компетентні відповіді на цікавлячи питання.

 

Прочитано 373 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация