Искать


 

Четвер, 13 Квітень 2017 11:09

Інспектори ГУ Держпраці провели нараду у ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання»

Оцените материал
(0 голосов)

Інспектори ГУ Держпраці провели нараду у ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання»

    З 05 по 11 квітня 2017 року інспектори Головного управління Держпраці у Луганській області, Відділу державного нагляду в енергетиці, металургії та у машинобудуванні провели ряд превентивних заходів, спрямованих на підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки на підприємствах області. Зокрема, було надано 5 консультацій з питань охорони праці та проведено 14 нарад з працівниками підприємств та фізичних осіб-підприємців міст Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Рубіжне.

    Однією з найчастіших тем, що висвітлювали інспектори відділу протягом зазначеного періоду було «Безпечне виконання робіт на комутаційних апаратах в електромережах напругою понад 1000 В». Наприклад, нарада на цю тему відбулась 11 квітня у Кремінському РЕМ ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання» з адміністрацією та посадовими особами технічних служб підприємства.

    Під час заходу було зазначено, що під час виконання суб’єктами господарювання робіт на комутаційних апаратах в електромережах напругою понад 1000 В необхідно дотримуватися вимог, які зазначені в Правилах безпечної експлуатації електроустановок споживачів (НПАОП 40.1-1.21-98) затверджено наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 16.03.1994  за №19 (далі - ПБЕЕС). Безпечне виконання суб’єктами господарювання робіт на комутаційних апаратах в електромережах напругою понад 1000 В складає з організаційних та технічних заходів.

    Організаційними заходами, якими досягається безпека робіт в електроустановках, є:

- затвердження переліку робіт, що виконуються за нарядами, розпорядженнями і в порядку поточної експлуатації;

- призначення осіб, відповідальних за безпечне проведення робіт;

- оформлення робіт нарядом, розпорядженням або затвердженням переліку робіт, що виконуються в порядку поточної експлуатації;

- підготовка робочих місць;

- допуск до роботи;

- нагляд під час виконання робіт;

- переведення на інше робоче місце;

- оформлення перерв в роботі та її закінчення.

    Відповідальними за безпеку робіт, що виконуються в електроустановках, є:

- працівник, який видає наряд, розпорядження;

- працівник, який дає дозвіл на підготовку робочого місця;

- працівник, який готує робоче місце, допуск;

- працівник, який допускає до роботи (далі - допускач);

- керівник робіт;

- працівник, який наглядає за безпечним виконанням робіт;

- члени бригади.

    Працівник, який видає наряд, розпорядження, встановлює можливість   безпечного   виконання   роботи. Він відповідає за достатність і правильність зазначених у наряді заходів безпеки, за якісний і кількісний склад бригади і призначення працівників, відповідальних за безпечне   виконання   робіт,   а   також за відповідність груп з електробезпеки працівників, які зазначені в наряді на роботи, що виконується.

    Оформлювати наряд потрібно на ті роботи, що виконуються з повним або частковим зняттям напруги з електроустановки, яка ремонтується, а також на роботи, виконувані без зняття напруги поблизу або безпосередньо на струмопровідних частинах, що перебувають під напругою.

    Також інспектори ГУ Держпраці обговорили з присутніми виконання наступних технічних заходів перед початком ремонтних чи налагоджувальних робіт, а саме:

- відключення електроустаткування, що ремонтується, і вживання заходів проти помилкового його зворотного включення або самовключення;

- установка тимчасових огорож навколо невідключених струмопровідних частин і вивішування заборонних плакатів "Не включати - працюють люди", "Не включати - робота на лінії" та ін.;

- приєднання переносного заземлення-закоротки до заземлювальної шини стаціонарного заземлювального пристрою і перевірка відсутності напруги на струмопровідних частинах, що для безпеки проведення робіт підлягають замиканню накоротко і заземленню;

- накладання переносних заземлень на відключені струмопровідні частини електроустановки відразу після перевірки відсутності напруги або включення спеціальних заземлювальних ножів - роз'єднувачів, наявних у камері РП;

- огородження робочого місця і вивішування на ньому дозвільного плаката "Працювати тут".

    Названі технічні заходи виконує (у зазначеній послідовності) допускаючий до роботи з дозволу тієї особи, що віддає розпорядження на проведення робіт. Допускаючим до роботи може бути особа з чергового чи оперативно-ремонтного персоналу в електроустановках напругою до 1000 В з кваліфікаційною групою не нижче ІІІ, а в установках напругою понад 1000 В - з IV групою.

    За результатами розгляду зазначених питань було прийнято наступне рішення: керівництву підприємства довести до відома всім посадовим особам та працівникам про необхідність щодо безпечного виконання суб’єктами господарювання робіт на комутаційних апаратах в електромережах напругою понад 1000 В. Під час проведення цього та подібних заходів інспекторами ГУ Держпраці у Луганській області обговорюються з працівниками підприємств саме ті аспекти безпечного ведення робіт та охорони праці, які найчастіше потрібні їм у роботі, що позитивно впливає на стан охорони праці на підприємствах області.

 

Прочитано 387 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация