Искать


 

Четвер, 13 Квітень 2017 01:01

Інспектором ГУ Держпраці проведено тренінг з працівниками АДС Сватівської газової дільниці

Оцените материал
(0 голосов)

Інспектором ГУ Держпраці проведено тренінг з працівниками АДС Сватівської газової дільниці

    Протягом тижня – з 05 по 12 квітня 2017р., інспекторами відділу державного нагляду в газовому комплексі Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області проведено ряд семінарів щодо безпеки використання газових приладів.

    Одне із таких заходів відбулось 10 квітня у Сватівській газовій дільниці Новопсковського міжрайонного управління з експлуатації газового господарства, філії ПАТ «Луганськгаз». Інспектор відділу організував проведення теоретичних занять та здійснення контрольного виклику на тему: «Запах газу в підвалі багатоквартирного житлового будинку» з відпрацюванням на місцевості даної аварійної ситуації в умовах, максимально наближених до реальних.

   Чисельність і технічне оснащення АДС (філій) встановлена керівництвом газорозподільного підприємства, виходячи із характеру та обсягів заявок, що надходять на "104", з урахуванням місцевих умов і місця дислокації, зважаючи, що прибуття бригади АДС на місце аварій повинно бути не пізніше ніж за 40 хвилин.

    При виїзді для локалізації та ліквідації аварій бригада АДС має планшети (плани газопроводів з точними прив’язками, схеми зварних стиків при потребі). Спеціалізований автомобіль АДС забезпечений автономними засобами зв’язку, сиреною та укомплектовуваний згідно з переліком оснащення аварійних автомобілів АДС. При виявленні газу з концентрацією понад 1% - для природного газу, або 0,4% - для ЗВГ в підвалах , тунелях, колекторах, під’їздах, приміщеннях перших поверхів будинків вживаються заходи для негайного відключення газопроводів від системи газопостачання і евакуації людей з небезпечної зони.

    Для забезпечення своєчасного виконання аварійно-відновлювальних робіт газорозподільні підприємства мають запас матеріалів і запасних частин об’єктового рівня, створений відповідно до вимог Порядку створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків. Роботи з локалізації і ліквідації аварій проводяться без наряду-допуску та до усунення прямої загрози життю людей і пошкодженню матеріальних цінностей.

    Модульована ситуація під час проведення тренінгу дала змогу оцінити дії персоналу АДС, спроможність оперативно вирішувати конкретні завдання. В цілому бригада АДС діяла згідно плану локалізації – ліквідації можливих аварійних ситуацій. Своєчасність виконання аварійних заявок і обсяг робіт повинні систематично контролюється. За результатами тренінгу дії бригади оцінено на «добре».

    В подальших планах Відділу державного нагляду в газовому комплексі систематичне проведення подібних тренінгів, які дають можливість оцінити дії служб спеціалізованих підприємств газового господарства та підтримувати власний рівень кваліфікації. Також інспекторами відділу планується залучення інспекторського складу до участі в тренувальних заняттях АДС спеціалізованих підприємств газового господарства (СПГГ) з узгодженими службами міст, селищ, районів.  

 

Прочитано 412 раз Последнее изменение Середа, 12 Квітень 2017 13:06
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация