Искать


 

Вівторок, 11 Квітень 2017 11:53

Інспектором ГУ Держпраці проведено нараду щодо безпеки виконання весняно-польових робіт

Оцените материал
(1 Голосовать)

Інспектором ГУ Держпраці проведено нараду щодо безпеки виконання весняно-польових робіт

    Протягом березня-квітня 2017р. інспектори відділу державного нагляду в агропромисловому комплексі, соціально-культурній сфері, на транспорті і у зв’язку Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Луганській області провели ряд превентивних заходів, спрямованих на підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки на сільськогосподарських підприємствах області під час організації та виконання весняно-польових робіт.

    Зокрема, на минулому тижні в Кремінському районі була проведена семінар-нарада з працівниками сільськогосподарського підприємства ПСП «Вікторія», на тему «Дотримання вимог безпеки та охорони праці при підготовці та виконанні весняно-польових робіт».

    Під час цього заходу було розглянуто два питання:

1   Профілактика травматизму;

2. Дотримання вимог безпеки та охорони праці при підготовці та виконанні весняно-польових робіт.

    Інспектор ГУ Держпраці зазначив, що з початком проведення весняно-польових робіт в агропромисловому комплексі значно зростають обсяги та інтенсивність виконання відповідних технологічних операцій, пов’язаних із посівною компанією. Зокрема, зростає кількість осіб, що беруть участь у виробництві, у тому числі за рахунок тимчасово залучених, збільшується кількість задіяної техніки, тривалість сільськогосподарських робіт протягом доби тощо. Цей травмонебезпечний період в сільськогосподарському виробництві зумовлений максимальним напруженням, великою насиченістю праці, що може призвести до помилкових дій, нехтування безпекою та відсутністю належного контролю за безпечним виконанням робіт з боку інженерно-технічного персоналу.

    Ще одна потенційна небезпека полягає у виконанні цілого комплексу робіт із застосуванням мінеральних добрив та гербіцидів, які використовуються при виконанні підживлення посівів, протравлення та перевезення насіннєвого матеріалу, сівби, тобто виконання робіт із застосуванням отрутохімікатів.

    Тож, керівникам і спеціалістам підприємств напередодні розпалу весняно-польових робіт слід посилити профілактичну роботу по запобіганню виробничого травматизму в поточному році, організувати роботу згідно Правил з охорони праці в сільськогосподарському виробництві.

    Розглядаючи зазначені питання, інспектор відділу акцентував увагу присутніх на таких аспектах виконання польових робіт:

- вимоги щодо безпеки під час використання пестицидів та мінеральних добрив;

- вимоги щодо безпеки під час обробітку ґрунту, сівби, садіння і догляду за посівами;

- загальні вимог техніки безпеки на весняно-польових роботах.

    За результатами обговорення зазначеної інформації представниками підприємства, які прийняли участь у нараді було вирішено отримані відомості застосовувати в подальшій роботі при створенні умов праці на підприємстві, відповідно до нормативно - правових актів та посилити контроль з боку посадових осіб за безпечним виконанням робіт і дотриманню трудової дисципліни працівниками. Завдяки цьому та подібним заходам інспектори ГУ Держпраці мають змогу акцентувати увагу представників підприємств області на важливих та актуальних для їх організацій питаннях охорони праці.

 

Прочитано 348 раз
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация