Искать


 

Вівторок, 04 Квітень 2017 11:36

Фахівці ГУ Держпраці провели ряд нарад на підприємствах області

Оцените материал
(0 голосов)

Фахівці ГУ Держпраці провели ряд нарад на підприємствах області

    30 та 31 березня фахівцями відділу державного нагляду в АПК, СКС на транспорті та у зв’язку та відділу розслідування, аналізу, та обліку аварій і виробничого травматизму провели наради на тему: «Періодичність навчання з охорони праці керівним складом та працівниками установ та закладів. Аналіз виробничого травматизму за 2016 рік. Порядок розслідування нещасних випадків». Учасниками нарад стали співробітники КУ «Лисичанське територіальне медичне об’єднання ЦМЛ ім. Тітова та Комунального підприємства «Лисичанська ЖЕК № 5» УЖКГ Лисичанської міської ради.

    Під час проведення заходів було наголошено на дотриманні вимог законодавства з охорони праці при проходженні навчання з охорони праці керівним складом та працівниками установ та закладів. Зазначено про необхідність перед перевіркою знань працівників з питань охорони праці на підприємстві організовуються заняття: лекції, семінари та консультації. Посадові особи і спеціалісти повинні проходити навчання та перевірку знань з питань охорони праці до початку виконання своїх обов'язків, а також періодично, один раз на три роки, проходять навчання і перевірку знань.

   Було акцентовано увагу на поетапні дії при проведення розслідувань у різі настання нещасного випадку. Згідно законодавчих та нормативних актів Нещасні випадки розслідуються згідно «Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 року №1232 (далі – Порядок). Розслідування проводиться у разі виникнення нещасного випадку, а саме - обмеженої в часі події або раптового впливу на працівника небезпечного виробничого фактора чи середовища, що сталися у процесі виконання ним трудових обов’язків, внаслідок яких зафіксовано шкоду здоров’ю, зокрема від одержання поранення, травми, у тому числі внаслідок тілесних ушкоджень, гострого професійного захворювання і гострого професійного та інших отруєнь, одержання сонячного або теплового удару, опіку, обмороження, а також у разі утоплення, ураження електричним струмом, блискавкою та іонізуючим випромінюванням, одержання інших ушкоджень внаслідок аварії, пожежі, стихійного лиха (землетрусу, зсуву, повені, урагану тощо), контакту з представниками тваринного і рослинного світу, які призвели до втрати працівником працездатності на один робочий день чи більше або до необхідності переведення його на іншу (легшу) роботу не менш як на один робочий день, зникнення, а також настання смерті працівника під час виконання ним трудових (посадових) обов’язків.

    Окрім зазначених заходів, беручи до уваги те, що розпочався період весняно-польових робіт, окрім зазначених заходів, інспекторським складом відділу державного нагляду в АПК, СКС, на транспорті і у зв’язку проведено наради на тему «Вимоги безпеки та охорони праці при підготовці та виконанні весняно-польових робіт». Ці заходи відбулись 27 та 28 березня, їх учасниками стали співробітники підприємств аграрної сфери Троїцького, Старобільського, Новоайдарського та Кремінського районів області.

Прочитано 318 раз Последнее изменение Середа, 05 Квітень 2017 17:57
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация