Искать


 

Четвер, 30 Березень 2017 11:26

ГУ Держпраці щодо порядку розслідування нещасних випадків інформує

Оцените материал
(0 голосов)

ГУ Держпраці щодо порядку розслідування нещасних випадків інформує

Розглянемо порядок розслідування нещасних випадків, що сталися  з працівниками у відрядженні  не під час виконання трудових обов’язків. Наприклад , під час перебування у відрядженні працівник о 20годині 30хвилин (не на території підприємства, не у робочий час) на власному автомобілі потрапив у ДТП і загинув.

         Згідно з Інструкцією про службові відрядження в межах України та за кордоном, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 13березня 1998р.№59, службовим відрядженням вважається поїздка працівника за розпорядженням керівника підприємства, об’єднання, установи, організації на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи (за наявності документів, що підтверджують зв’язок службового відрядження з основною діяльністю підприємства).

        На працівника, який перебуває у відрядженні, поширюється режим робочого часу того підприємства, до якого він відряджений. Замість днів відпочинку, не використаних за час відрядження, інші дні відпочинку після повернення з відрядження не надаються. Якщо працівник спеціально відряджений для роботи у вихідний або святкові й неробочі  дні, то компенсація за роботу в ці дні виплачується відповідно чинного законодавства. Якщо працівник відбуває у відрядження у вихідний день, то йому після повернення з відрядження в установленому порядку надається інший день відпочинку.

      Таким чином, в першу чергу слід з’ясувати, чи стався нещасний випадок  з працівником в процесі виконання трудових обов’язків, тобто, чи пов’язаний він з виробництвом.

       Якщо працівник потрапив у дорожньо-транспортну пригоду на власному транспортному засобі й загинув під час прямування з місця відрядження до місця постійної роботи, то такий нещасний випадок визнається таким. Що пов’язаний з виробництвом відповідно до п.15Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві(далі -  Порядку). Визначається пов’язаним з виробництвом  також нещасний випадок, який стався з працівником у вихідний, святковий або неробочий день, якщо працівник спеціально відряджений для роботи в такі дні, тобто виконував свої трудові обов’язки.

       Якщо ж  дорожня - транспортна пригода, внаслідок якої загинув працівник, сталася під час перебування у відрядженні в робочий час, але поза робочим часом підприємства, до якого він відряджений, або у вихідний день, який є вихідним за режимом роботи такого підприємства. нещасний випадок не визнається таким. Що пов’язаний з виробництвом.

     Згідно з п.36 Порядку нещасні випадки зі смертельними наслідками підлягають спеціальному розслідуванню. Спеціальне розслідування нещасного випадку проводиться комісією із спеціального розслідування нещасного  випадку, яка утворюється відповідно до вимог п.38-39 Порядку.

Прочитано 545 раз Последнее изменение Четвер, 30 Березень 2017 18:56
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация