Искать


 

П'ятница, 24 Березень 2017 14:38

Фахівці ГУ Держпраці провели ряд превентивних заходів спрямованих на підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки на підприємствах області

Оцените материал
(1 Голосовать)

Фахівці ГУ Держпраці провели ряд превентивних заходів спрямованих на підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки на підприємствах області

 

З 15 березня по 21 березня 2017 року фахівці Головного управління Держпраці у Луганській області відділу   державного нагляду в енергетиці, металургії та у машинобудуванні провели ряд превентивних заходів спрямованих на підвищення рівня охорони праці та промислової безпеки на підприємствах області, а саме:

 Зокрема, проведено 10 нарад:

15 березня провели нараду щодо утримання у безпечному технічному стані обладнання, машин і механізмів, деталі яких рухаються та або обертаються на підприємствах машинобудівної галузі в розділі робота на обладнанні майстерень у ТОВ «АРМХИМПРОМ» м. Сєвєродонецьк, щодо опосвідчення  стану безпеки  електроустановок  споживачів у ТОВ «Стан», м. Лисичанськ.

16 березня провели нараду щодо опосвідчення  стану безпеки  електроустановок  споживачів у Луганське міжрайонне управління водного господарства, смт. Білокуракине,  нараду щодо дотримання правил безпекипід час виконання ремонтних робіт в електроустановках, а саме: порядок видачі нарядів-допусків та дозволів на підготовку робочого місця; підготовку робочого місця та допуск працівників до роботи у ТОВ «Торговий Дім «Краситель» м. Рубіжне та нараду щодо правил охорони праці під час металообробних(штампувальних)робіт у ТОВ «Промліт» м. Лисичанськ.

17 березня провели нараду щодо опосвідчення  стану безпеки  електроустановок  споживачів у ВАТ «Лисичанське АТП 10919» та  нараду щодо утримання у безпечному технічному стані обладнання, машин і механізмів, деталі яких рухаються та або обертаються на підприємствах машинобудівної галузі в розділі робота на обладнанні майстерень у ТОВ «НВП «Сєвєродонецький завод опорів» м. Сєвєродонецьк.

20 березня провели нараду щодо дотримання порядку при проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань  і аварій на виробництві у ТДВ «Попаснянський ВРЗ».

21 березня провели нараду щодо опосвідчення  стану безпеки  електроустановок  споживачів у КУ «Кремінський обласний будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів» та нараду щодо дотримання правил безпекипід час виконання ремонтних робіт в електроустановках, а саме: порядок видачі нарядів-допусків та дозволів на підготовку робочого місця; підготовку робочого місця та допуск працівників до роботи у ПАТ «Котлоочистка» м. Сєвєродонецьк.

Зазначені наради та семінари оформлені протоколами в яких запропоновано керівництву підприємств довести до відома всім посадовим особам та працівникам про необхідність виконання вимог нормативно правових актів з охорони праці при виконанні робіт підвищеної небезпеки та експлуатації обладнання підвищеної небезпеки відповідно певної теми наради, також керівництву підприємств запропоновано проведення перевірок фахівцями відомчого нагляду стану охорони праці відповідно певної теми наради.

Також  надано 4 консультації з питань охорони праці та промислової безпеки:

14 березня працівникам  ТОВ "Старобільский машинобудівний завод" м. Старобільск на тему: «Хто має відповідати за справний стан посудин, що працюють під тиском».

16 березня працівникам  ТОВ "Великий шовковий шлях", м. Лисичанськ на тему: «Перевірки знань з питань охорони праці (електробезпека)».

17 березня працівникам ТОВ "Енергія"  м. Рубіжне на тему: «Оформлення протоколу з перевірки знань з електробезпеки» та працівникам ТОВ "Телсис", м. Сєвєродонецьк на тему: «Щодо організації проведення інструктажів з питань охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями».

Також звертаю увагу, що 21 березня провели нараду щодо опосвідчення  стану безпеки  електроустановок  споживачів у КУ «Кремінський обласний будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів».

В нараді прийняли участь директор установи, інженер з охорони праці та енергетик підприємства.

Під час наради були розглянуті наступні питання:

1.Структура Головного управління Держпраці у Луганській області.

2. Опосвідчення  стану безпеки  електроустановок  на підприємстві.

На якій було роз’яснено, що основними завданнями Головного управління Держпраці   є:

1. Реалізація державної політики у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами, здійснення державного гірничого, нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов’язкове державне соціальне страхування в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб;

2. Здійснення комплексного управління охороною праці та промисловою безпекою на обласному рівні;

3. Здійснення державного регулювання і контролю у сфері діяльності, пов’язаної з об’єктами підвищеної небезпеки;

4.Організація та здійснення державного нагляду (контролю) у сфері функціонування ринку природного газу в частині підтримання належного технічного стану систем, вузлів і приладів обліку природного газу на об’єктах його видобутку, та забезпечення безпечної і надійної експлуатації об’єктів Єдиної газотранспортної системи.

Опосвідчення стану безпеки електроустановок здійснюється за наступними вимогами, а саме:

1. Регламентні  роботи  по  проведенню  опосвідчення  стану безпеки  електроустановок  споживачів  виконується   підприємством (власником) згідно з орієнтовним переліком робіт.

     Періодичність опосвідчень стану безпеки встановлена один  раз на  три  роки,  після  первинного  опосвідчення,  яке  провадиться протягом року після затвердження цих Правил.

     Рівень безпечного  стану електроустановок оформлюється актом, у  якому  оцінюється  стан  безпеки  діючого  електроустаткування, наявність необхідної експлуатаційної та оперативної документації в електрогосподарстві.

2. Акт    опосвідчення   стану   безпеки   електроустановок споживачів  (додаток  8),   оформлюється   комісією   підприємства (організації) у складі:

     - керівника (головного інженера) - голова комісії);

     - начальника енергетичної  служби  (особи,  відповідальної за електрогосподарство);

     - начальника відділу охорони праці.

     Акт затверджується  керівником  підприємства   (організації), власником.

     В разі відсутності на підприємстві (організації),  у власника кваліфікованих   спеціалістів,   вищевказані   регламентні  роботи виконуються    залученими    спеціалістами    інших    підприємств (організацій).

3. Опосвідченням передбачається:

     - перевірка    наявності    експлуатаційної    і   виконавчої документації в обсягах, передбачених вимогами ПВЕ, ПТЕ і ПБ, СНиП, державних   стандартів,   під  час  експлуатації  електроустановок споживачів, паспортно-технічних     даних,     інструкцій     щодо експлуатації устаткування;

     - визначення достатності і працездатності захисно-блокувальних пристроїв;

     - оцінка стану безпеки  електроустаткування,  а  також  стану будівельної частини будівель і споруд енергетичних об'єктів;

     - перевірка періодичності  і  якості  виконання  регламентних робіт щодо обслуговування електроустаткування;

     - оцінка  рівня  фахової  підготовки  працівників  з   питань безпеки, відповідності кваліфікації до робіт, що виконуються.

4. Акти   опосвідчення   стану   безпеки   електроустановок реєструються  та  зберігаються  на  підприємстві (організації),  у власника.

     Копії актів,  по закінченні звітного періоду, направляються в територіальні            органи  Держпраці, Держенергонагляду     та    в    відділи    охорони    праці Держадміністрацій.

Були прийняті наступні рішення:

1. Прийняти до відома інформацію щодо структури ГУ Держпраці у Луганській області.

2. Керівництву підприємства довести до відома всім посадовим особам та працівникам про необхідність  щодо дотримання порядку опосвідчення  стану безпеки  електроустановок  споживачів на підприємстві.

Зазначена нарада оформлена протоколом.

    Під час проведення нарад та надання консультацій з працівниками підприємств обговорюються саме ті аспекти безпечного ведення робіт та охорони праці, які найчастіше потрібні їм у роботі. Обговорюючи актуальні питання з охорони праці, фахівці ГУ Держпраці завжди надають компетентну та вичерпну інформацію та звертають увагу робітників на необхідність приділення особливої уваги тим, чи іншим аспектам охорони праці.         

Прочитано 376 раз Последнее изменение П'ятница, 24 Березень 2017 13:10
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация