Искать


 

Середа, 22 Березень 2017 07:36

Інспектори ГУ Держпраці прочитали лекції у ТОВ «Лисичанська інженерно будівельна компанія»

Оцените материал
(1 Голосовать)

Інспектори ГУ Держпраці прочитали лекції у ТОВ «Лисичанська інженерно будівельна компанія»

            17  березня 2017 року інспектори Управління з питань праці ГУ Держпраці у Луганській області прочитали лекції для працівників Товаристві з обмеженою відповідальністю «Лисичанська інженерно будівельна компанія» на тему: «Оплата лікарняних листів» та «Дотримання законодавства працевлаштування інвалідів».   

                Дотримання законодавства працевлаштування інвалідів

       Згідно частини 1 статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21 березня 1991 року № 875-XII (далі – Закон № 875) передбачено, що для підприємств, установ,  організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб,- у кількості одного робочого місця

        Згідно частини 2 статті 19 Закону № 875 визначено, що підприємства, установи, організації,  у    тому числі підприємства,  організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи,  які  використовують  найману  працю,  самостійно розраховують  кількість   робочих   місць   для   працевлаштування інвалідів  відповідно до нормативу,  встановленого частиною першою цієї  статті,  і  забезпечують  працевлаштування  інвалідів.   При розрахунках   кількість   робочих  місць  округлюється  до  цілого значення. 
   Також виконанням нормативу робочих місць у кількості, визначеній згідно з частиною першою статті 19 Закону № 875,  вважається працевлаштування підприємством, установою, організацією, у тому числі підприємством, організацією громадських організацій інвалідів, фізичною особою, яка використовує найману працю,  інвалідів,  за однією умовою якщо це  місце роботи є основним. Не має значення режим роботи такого працівника: повний робочий час чи 0,5 ставки (неповний робочий час). Головна умова – робота за основним місцем роботи (за трудовою книжкою, що зберігається на підприємстві).

     Підприємства, установи,    організації,    у    тому    числі підприємства,  організації  громадських   організацій   інвалідів, фізичні особи,  реєструються у відповідних  відділеннях  Фонду  соціального захисту  інвалідів за своїм місцезнаходженням і щороку подають цим відділенням звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів. Строки подання звітів  про  зайнятість  та працевлаштування  інвалідів подаються щорічно до 1 березня року, що наступає за звітним, до відділень Фонду соціального захисту інвалідів звіт за формою № 10-ПІ. "Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів"(лише підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, на яких працює 8 і більше штатних працівників). Також надання державній службі зайнятості   інформації роботодавець повинен подавати інформацію про наявність вільних робочих місць (вакантних посад) для працевлаштування інвалідів. Для цього використовується форма 3-ПН "Звіт про наявність вакансій", затверджена наказом Мінпраці від 19.12.2005 р. № 420

Проведення подібних заходів має позитивний вплив на регулювання відносин між работодавцем i працюючими у сфері реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги та різноманітні компенсації за роботу у несприятливих умовах.

Прочитано 355 раз Последнее изменение Середа, 22 Березень 2017 07:53
Автор

Автор-редактор статей

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

Дополнительная информация